Neringos meras prašo šalies vadovų užtarimo

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-02-22

Neringos meras Darius Jasaitis kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą ir premjerę Ingridą Šimonytę dėl to, kad šiame kurorte gyvenantiems ukrainiečiams esą iškilo grėsmė netekti namų – valstybės įmonė Turto bankas planuoja parduoti poilsio namus „Medikas“, kuriuose jie gyvena.

Į parduodamų objektų sąrašą šis nekilnojamasis turtas, esantis adresu G. D. Kuverto g. 14, įtrauktas ir Turto bankui perduotas praėjusių metų pavasarį. Toks sprendimas priimtas nepaisant Neringos bendruomenės pozicijos, kad šie pastatai Neringai esą reikalingi ir svarbūs jos strateginių tikslų įgyvendinimui. 2022 metų vasario 24 d. Neringos bendruomenė organizavo viešą protesto akciją, kurios vienas iš tikslų buvo išsaugoti planuojamus parduoti poilsio namus  – atvirą laišką šalies institucijoms tuomet pasirašė daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių. Ši akcija sutapo su karo Ukrainoje pradžia ir vos po kelių mėnesių poilsio namai „Medikas“ tapo namais ukrainiečiams.

Tarp Neringos savivaldybės administracijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos 2022 metais buvo sudaryta poilsio namų „Medikas“ panaudos sutartis. Šie poilsio namai Savivaldybei laikinai perduoti būtent neatlygintinam Ukrainos piliečių apgyvendinimui. Šių metų sausį į savivaldybę kreipėsi Turto bankas nurodydamas, kad ši sutartis daugiau nebus pratęsta – poilsio namų kompleksas bus parduotas, o už jį gautos lėšos panaudotos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Pediatrijos korpuso Vilniuje atnaujinimo darbams.

„Suprantame, kad pardavus poilsio namus „Medikas“, gautos lėšos bus skirtos jautraus objekto vystymui, tačiau šiandien kalbame apie karo negandas ir namų netektį kartą jau išgyvenusias šeimas“, – minėtajame kreipimesi pabrėžia meras D. Jasaitis.

Neringos savivaldybės administracija buvo sudariusi 82 sutartis dėl patalpų nuomos poilsio namuose „Medikas“. Poilsio namuose daugiausia gyvena moterys su vaikais: 15 vaikų mokosi vietinėje gimnazijoje, 8 – lanko darželį, daugelis dalyvauja neformaliojo švietimo ugdymo veiklose. Dauguma darbingo amžiaus žmonių dirba vietos įstaigose.

Jis taip pat kviečia atkeipti dėmesį į tai, kad Neringos savivaldybė ne kartą kreipėsi į šalies institucijas dėl minimo valstybės turto perdavimo jos nuosavybėn. Šį savivaldybės siekį palaikymo raštais išreiškė keliolika šalies organizacijų. Taip pat siūlyta šį nekilnojamąjį turtą keisti į kitą Savivaldybės valdomą turtą.

Poilsio namų „Medikas“ kompleksą sudaro vienas seniausių mūrinių namų Nidoje – Kultūros vertybių registrui priklausantis kopų prižiūrėtojo namas, todėl Valstybės sprendimas parduoti šį pastatų kompleksą esą yra dar mažiau suprantamas.

„Pastatų kompleksą Valstybei perdavus į privačias rankas, žvelgiant į dabartines tendencijas galima daryti prielaidą, kad jis tiesiog taps dar vienu apartamentų kompleksu. Perdavus į Savivaldybės rankas, objektas tarnautų visuomenės reikmėms ir spręstų kurortui labai svarbias problemas. Visuomenei liktų atviras ir prieinamas vertingas nekilnojamojo kultūros paveldo objektas“ – teigia meras.

Į prezidentą ir premjerę meras kreipėsi prašydamas jų tarpininkauti užtikrinant galimybę Ukrainos piliečiams poilsio namuose „Medikas“ gyventi tol, kol vyks karas Ukrainoje. Taip pat inicijuoti, kad šis nekilnojamasis turtas būtų perduotas Savivaldybės nuosavybėn arba mainomas į kitą Savivaldybės valdomą turtą.

„Esame pasiryžę užtikrinti, kad šiuose poilsio namuose ukrainiečiai galės gyventi tol, kol bus poreikis“, – teigia D. Jasaitis.

Palaikymo, atstovaujant Neringos ukrainiečių bendruomenės ir visų kurorto gyventojų interesus, taip pat prašoma Seimo Laikinosios Neringos bičiulių grupės pirmininko Andriaus Bagdono, kuriam taip pat adresuotas minimas kreipimasis.

Reaguodamas į mero D. Jasaičio pareiškimą, Turto bankas sako, kad Neringoje esančiuose poilsio namuose „Medikas“ ukrainiečiai galės gyventi tiek, kiek reikės.

„Raginame neaudrinti ukrainiečių bendruomenės Neringoje, Turto bankas tiesiogiai bendrauja su žmonėmis, persirašomos nuomos sutartys ir „Medike“ žmonės gyvens, tiek kiek reikės“, – tikinama išplatintame komentare.

„Suprantame savivaldybės norą perimti valstybės turtą savo žinion, tačiau vertybiškai nesutinkame su pasirinktomis priemonėmis – manipuliavimu nuo karo nukentėjusiais žmonėmis“, – pridūrė Turto bankas.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

STT pareiškė įtarimus dviem Neringos politikams

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Politika

Aktyviausiai iš anksto balsuoja neringiškiai, tarp pasyviausių - Kretingos rajonas

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami prezidentą ir spręsdami referendume dėl pilietybės išsaugojimo iki ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Įmonė galėjo neįtraukti į apskaitą apie 280 tūkst. eurų

Klaipėdos apskrityje ekonominius nusikaltimus tiriantys pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos ...
2024-05-07
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This