Naujajai JAV ambasadorei pristatė Klaipėdos uostą

Uostas ir jūra

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorės Lietuvoje pareigas sausio mėnesį pradėjusi eiti Kara C. McDonald penktadienį apsilankė Klaipėdos uoste. Ambasadorei pristatytos uosto vystymo kryptys, plėtros projektai. Plaukdama Uosto direkcijai priklausančiu hidrografiniu laivu „Lotas“ JAV ambasadorė ir ją lydinti delegacija domėjosi uoste veikiančiomis įmonėmis, jų vykdoma veikla, Uosto direkcijos atliekamais infrastruktūros projektais.

Nuo 2022 m. kovo mėnesio pabaigos konteinerinės laivybos linija, tiesiogine jungtimi sujungusi Klaipėdos uostą ir JAV, kartu perdėliojo ir pagrindinių uosto prekybos partnerių sąrašą. Fiksuojama, kad JAV yra pirmoje vietoje tarp Klaipėdos uosto partnerių konteinerinėje laivyboje. Pastaraisiais metais ši šalis tapo ir viena svarbiausių SGD eksportuotojų Baltijos regione.

Iš Klaipėdos uosto ir į jį kroviniai konteineriuose tiesiogiai plukdomi į keturis JAV uostus: Niujorko, Filadelfijos, Norfolko ir Džeksonvilio. Juos kroviniai greičiausiai pasiekia per 15 dienų. Pernai krovinių srautai šia konteinerinės laivybos linija viršijo 100 tūkst. TEU (sąlyginių konteinerių) krovos kartelę.

Bendrai jūrinė prekyba tarp JAV ir Klaipėdos 2023 metais Klaipėdos uostui generavo apie 2 mln. tonų krovinių. Daugiau nei pusę šio kiekio sudarė suskystintos gamtinės dujos, jų krauta kiek daugiau nei 1 mln. tonų. Taip pat gabenti naftos produktai, trąšos, geležies ir plieno gaminiai, konteineriais keliavo įvairios transporto priemonės, gyvūninės kilmės produktai, žaliavos, pramoninės, maisto prekės.

JAV konsultacinės, inžinerinės ir rangos darbus atliekančios kompanijos dalyvauja įvairiuose Klaipėdos uosto infrastruktūros projektų vystymo etapuose: rengiant studijas, techninius projektus, vykdant statybos ir komunikacijų įrengimo darbus. Šiuo metu JAV konsultacinė įmonė „Moffatt & Nichol“ rengia pietinės uosto dalies plėtros rinkos studiją. Anksčiau įmonė yra dirbusi ties pietinės uosto dalies išvystymo projektiniais pasiūlymais, konsultavusi vertinant projekto galimą poveikį aplinkai.

Siekiant skatinti kruizinę laivybą Klaipėdos uoste, kiekvienais metais dalyvaujama JAV rengiamoje „Global Cruise Seatrade“ parodoje ir konferencijoje Majamyje. Renginyje pristatomas ir atstovaujamas Klaipėdos uostas, miestas, o kartu ir Lietuva. Šiemet Uosto direkcija šiame renginyje dalyvaus 19-ą kartą.

JAV ir Klaipėdos uostą taip pat sieja ilgametis bendradarbiavimas uostų apsaugos srityje: rengiant uosto saugos planus, darbuotojų mokymus.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Petras Gražulis vadovaus Donaldo Trumpo rinkiminiam štabui Lietuvoje

Iš Seimo narių per apkaltą pašalintas Gargžduose išrinktas Petras Gražulis praneša kartu su Amerikos lietuvių bendruomene, remiančia kandidato į JAV ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Klaipėdą 19-ą kartą pristato kruizinės laivybos parodoje

Šią savaitę Majamyje vyksta didžiausia pasaulyje kruizinei laivybai skirta paroda „Seatrade Cruise Global 2024“. Joje jau 19 kartą dalyvaujantis Klaipėdos ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Į Klaipėdą atplauks 50 karo laivų

Birželio 4–7 d. Klaipėdoje vyks vienas iš didžiausių Baltijos regione renginių – tarptautinių pratybų „Baltijos operacija 2024“ atvykimo konferencija. Planuojama, ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This