Pristatys Algirdo Taurinsko „Nutapytą gyvenimą“

Kultūra

Kovo 1 d., penktadienį, 18 val., Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje (J. Janonio g. 9) atidaroma tapybos klasiko Algirdo Taurinsko paroda „Nutapytas gyvenimas“.

Algirdas Taurinskas – XX a. Lietuvos dailės klasikas, potėpių virtuozas, nepralenkiamas koloristas, filosofas, mąstytojas, savo tapyboje plėtojęs romantiškosios lietuvių tapybos tradiciją. Jo tapyba monumentali, drobėse vyrauja apibendrinti tikrovės vaizdai, niuansuotos ar kontrastingos spalvos, vibruojančios faktūros, platūs ekspresyvūs potėpiai, šviesų žaismas ir erdvės pojūtis.

Šioje parodoje eksponuojami paveikslai iš Rasos Taurinskaitės privačios kolekcijos. Rasai pavyko sukaupti apie 140 tėčio darbų. Parodoje pirmą kartą matysite ir du ankstyvuosius A. Taurinsko darbus, kuriuos jis nutapė 1957 metais, būdamas vos šešiolikos. Klaipėdiečiams bus nematyti preciziškai nutapyti jo motinos ir dailininkės Renatės Lūšis portretai. Eksponuojami ir vėlyvieji tapytojo darbai, tarp jų ir paskutinysis autoportretas, nutapytas plenero metu 2017-aisiais.

Didelę savo širdies dalį dailininkas atidavė Klaipėdos miestui, jautriai fiksavo ir perteikė pajūrio ir pamario gamtos grožį. A. Taurinsko drobėse įamžinti Klaipėdos senamiesčio vaizdai, uostamiesčio gatvelės, raudonomis čerpinių stogų kepurėmis pasipuošę fachverkiniai namai, jachtų uosteliai ir lygiais marių vandenimis slystančios Drevernos žvejų dorės. Jo paveiksluose regime smėlėtus takus, vedančius jūros link, vėjo šiaušiamas pušis ir pajūrio smilgas.

A. Taurinskas yra nutapęs įvairiausių profesijų žmonių, artimųjų ir kolegų menininkų portretų, iškiliai ir tuo pat metu be patoso įamžino ne vieną kultūros žmogų, savo bičiulį aktorių Bronių Gražį, menotyrininką Petrą Šmitą, sukūrė ne vieną dukros Rasos portretą. Nors motyvai ir pagrindinės spalvinės emocijos – mėlyna, žalia ir raudona, tapytojo paveiksluose dažnai kartojosi, bet rakursai, potekstės ir nuotaikos nuolat kito.

Dar studijų metais pradėjęs dalyvauti parodose, A. Taurinskas surengė ne vieną dešimtį personalinių parodų Klaipėdoje, Vilniuje ir kituose miestuose. Dalyvavo jungtinėse klaipėdiečių dailininkų parodose Lietuvoje ir užsienyje (Vokietijoje, Latvijoje ir kitur). Ankstyvųjų, XX a. 7–9 dešimtmetį sukurtų tapytojo darbų yra įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, privatūs kolekcionieriai ir ne vienas vyresniosios kartos klaipėdietis.

Paroda veiks iki kovo 29 d.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Prieš 50 metų išgelbėta rotušė kol kas stūkso nežinioje

Lygiai prieš pusę amžiaus tuometinio kultūros ministro pavaduotojo surašytas raštas liudija, kad sovietmečio bujojusio vokiškojo miesto laikotarpio paveldo griovimo vajaus ...
2024-02-18
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija, Svarbu

Klaipėdos Donelaitis 50-metį pasitinka nežinioje

Lygiai prieš pusę amžiaus – 1973-iųjų gruodžio 29-ąją, 15 val. – surengtų iškilmių metu Klaipėdoje buvo atidengtas Kristijono Donelaičio paminklas, ...
2023-12-29
Skaityti daugiau

Kultūra

„Galerija Lyceum“ naują etapą pradėjo išskirtinai klaipėdietiška paroda

Ilgus metus Klaipėdos centre Danės gatvėje veikusi galerija savaitgalį nauju pavadinimu prisistatė meno gerbėjams. Naujosios „Galerija Lyceum“ galerijos šeimininkai –  ...
2023-10-23
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This