„Ryanair“ keleiviams vasarą gali tekti labiau paploninti piniginę

ELTA

Lina Linkevičiūtė (DPA-ELTA)
2024-02-26

Komentarų: 0

Dėl ribotų pajėgumų atostogautojams šią vasarą gali tekti mokėti daugiau už bilietus, perspėja „Ryanair“ vadovas.

Generalinis direktorius Michaelas O‘Leary sakė, kad problemos, ribosiančios prieinamų lėktuvų kiekį, lems tai, jog Europos oro linijoms bus sunku patenkinti kelionių paklausą intensyviausio sezono metu. Jis prognozavo, kad „Ryanair“ bilietų kainos šią vasarą, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, bus iki 10 proc. didesnės. M. O‘Leary nurodė, kad taip gali būti dėl to, nes vežėjo keleivių skaičiaus augimas bus mažesnis, nei tikimasi, kadangi vėluoja naujų „Boeing“ lėktuvų pristatymas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pradinė „Ryanair“ prognozė metams iki 2025-ųjų kovo pabaigos rodo, kad bus pervežta 205 mln. keleivių.

M. O‘Leary vežėjo būstinėje Dubline žurnalistams teigė: „Esant mažesniam lėktuvų kiekiui, galbūt turėsime sumažinti šiuos 205 mln. iki 200 mln. keleivių.“

„Tai tikriausiai reiškia, kad šįmet Europoje bus suvaržytas net ir mūsų augimas, ir aš manau, jog tai 2024 m. vasarą visoje Europoje lems didesnių bilietų kainų aplinką“, – tvirtino jis.

„2024 m. vasarą, lyginant su 2023 m. vasara, bilietų kainos vėl bus didesnės. Mūsų vidutinės skrydžių kainos 2023 m. vasarą didėjo 17 proc. Nemanau, kad šįmet bus užfiksuotas dviženklis bilietų kainų padidėjimas. Savo biudžetus sudarome remdamiesi bilietų kainų padidėjimu 5-10 proc., o tai, mano akimis, yra pagrįsta“, – dėstė M. O‘Leary.

„Jei pajėgumai didėtų, manau, kad bilietų kainos mažėtų“, – tikino jis.

„Ryanair“ yra sudaręs sutartį su „Boeing“ dėl 57 naujų lėktuvų pristatymo iki kitų metų kovo, tačiau vežėjas iki to mėnesio tikisi gauti tik 40-45 orlaivius. M. O‘Leary sakė, kad šis JAV gamintojas susilaukia didelio Federalinės aviacijos administracijos dėmesio, kuris išaugo po to, kai sausio 5 d. skrydžio metu iškrito oro linijų „Alaska Airlines“ eksploatuojamo „Boeing 737 MAX 9“ lėktuvo salono durys.

Po šio incidento kilo didelis susirūpinimas dėl naujų „Boeing“ orlaivių kokybės kontrolės. Dėl to buvo apribotas gamybos tempas.

Be to, praėjusių metų liepą buvo paskelbta, kad iš „Airbus“ lėktuvų reikės pašalinti daugiau kaip 1 000 „Pratt & Whitney“ sukonstruotų variklių, nes dėl saugumo buvo inicijuotas jų atšaukimas.

M. O‘Leary prognozavo, kad tokios oro linijos, kaip „Wizz Air“, „Lufthansa“ ir „Air France“ dėl šios priežasties „nutupdys iki 20 proc. savo „A320“ parkų“.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palangos oro uoste - daugiau paslaugų

Birželį Lietuvos oro uostuose planuojamas lūžio taškas, kuomet žymiai išaugs krypčių skaičius. Laukiant daugiau keleivių, plečiamas paslaugų spektras. Kavinių tinklas ...
2021-06-02
Skaityti daugiau

НОВОСТИ

Из Паланги возобновляются полеты в Лондон, Дублин и Осло

Из Палангского аэропорта будут курсировать регулярные рейсы до Дублина и Лондона. Полеты стартуют уже в июне, сообщает предприятие Литовские аэропорты. ...
2021-06-01
Skaityti daugiau

Transportas

Iš Palangos skraidins ir į Airiją

Bendrovė Lietuvos oro uostai praneša, kad Palangos oro uoste nuo birželio turėtų atsirasti keturios naujos skrydžių kryptys. Pagal dabartinius oro ...
2021-05-31
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This