Vienur tęs pradėtus darbus, kitur – tvarkys broką

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Atšilus orams, toliau bus tęsiami praėjusiais metais savivaldybės užsakymu pradėti įvairių miesto viešųjų erdvių sutvarkymo darbai.

Tuo pat metu aiškėja, jog kai kuriose tik praėjusią vasarą visuomenei atvertose vietose jau teks tvarkyti nekokybiškai atliktus darbus.

Palmiros Mart nuotr.

Pabrango 80 tūkst. eurų

Vienas iš didesnių šiuo metu savivaldybės įgyvendinamų projektų – vadinamojo Neringos skvero, esančio šalia Šilutės pl. 40A prekybos centro, bei Šilutės pl. ir Taikos pr. jungiančio dviračių ir pėsčiųjų tako rekonstrukcija, startavusi dar 2022-aisiais.

Kaip ir daugelį panašių darbų uostamiestyje, rekonstrukciją čia atlieka konkursą laimėjusi Plungės statybos įmonė VVARFF.

Pasak Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Ingos Kubilienės, šiuo metu minėtame objekte jau yra atlikta pusė visų numatytų darbų.

„Visus darbus planuojama atlikti šiais metais, tikimės, kad galbūt greičiau pavyks nei iki naujųjų metų, bet sutartis darbus leidžia dirbti iki naujų metų”, – sakė I. Kubilienė.

Jos teigimu, minėti statybos darbai pernai pabrango „berods 80 tūkst. eurų”: pirminė darbų sąmata buvo 2,6 mln. eurų.

„Kai pradedi daryti darbus, matai, kad tam tikros jungtys ties sklypu baigiasi, tai darėm tą sujungimą. Be to, poroj vietų reikėjo drenažo tinklus pakloti, nes pradėjo kauptis vanduo”, – kodėl pabrango projektas, paaiškino savivaldybės atstovė.

Kartu ji pripažino, jog dėl šiuo metu ties kalniuku besilaikančio vandens gali tekti dar šiek tiek skirti papildomų lėšų šiam objektui.

„Užklausėm projektuotojo, kokį ten sprendinį įdėti, nes tas, kas yra įdėta, panašu, kad yra per mažas, reikėtų, matyt, papildomo drenažo”, – sakė ji, pridūrusi, jog dėl to statybos darbai brangti turėtų labai nežymiai.

Pagal projektą be šiuo metu jau nutiesto dalies dviračių ir pėsčiųjų tako, pasodintų kai kurių augalų, šioje vietoje dar turi būti įrengtas fontanas su dekoratyviniu apšvietimu, pastatyti nauji suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai. Skvero pakraštyje numatyta sporto zona su aptverta krepšinio ir tinklinio aikštele, lauko treniruokliais, žaidimo aikštelėmis skirtingų amžiaus grupių vaikams, pastatytas tualetas, atnaujintas apšvietimas.

Vasarą – džiūsta, žiemą – skęsta?

Tuo metu šalia Žvejų rūmų praėjusią vasarą atvertame Sakurų parke irgi išryškėjo ta pati, kaip ir Neringos skvere, problema – vietomis besikaupiantis vanduo.

Apie tai praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose aktyviai diskutavo klaipėdiečiai, piktindamiesi esą nekokybiškai atliktais darbais.

Parką įrengė UAB „Tilta”, o bendra darbų vertė nuo sutartyje numatytos 943 tūkst. eurų sumos išaugo iki 1,3 mln. eurų.

Pasak I. Kubilienės, Sakurų parke poroje vietų vandens padaugėja po didesnio lietaus.

„Viena vieta yra arčiau Taikos prospekto, tai ten reikės minimalaus drenažinio tinklo, o ten, kur auga augaliukai, planuojame augalus išrauti ir sukelti juodžemį, nes, panašu, kad tas juodžemis sukrito, pasidarė tarsi duobė. Ir augalus atgal pasodinsim. Tai tokios minimalios priemonės”, – sakė I. Kubilienė, pridūrusi, jog minėti darbai bus atlikti vos tik leis orai.

Tuo metu dar praėjusį birželį miesto vadovams lankantis Sakurų parke, buvo atkreiptas dėmesys į nuo sausros išdžiūvusią augmeniją, konstatavus, jog greičiausiai netinkamai yra įrengta laistymo sistema. Tada žadėta ją sutvarkyti.

9 Comments

 1. Romas

  O kada bus pradėta baigti Smiltelės ir Mogiliovo gatvių sankryža?

  Reply
  • Pažadukas

   Buvo žadėta, kad vėl dirbs, kai orai atšils. Tiktai neaišku, kiek reikės to atšilimo laukti, nes sena patarlė sako, kad žadėto tris metus laukia.

 2. Vava

  Jeigu dirbtu gerai,sažiningai ir kokybiškai,tai statybininkai nebeturėtu darbo,o dabar turi!

  Reply
  • Joris

   Bet tiek dar daug nepadarytų darbų, kad dirbti brokuotai tikrai prasmės nėr. Vistiek už savus kurį laiką sutvarkyti reikia. Čia jau sąžinės ar nekompetencijos reikalai.

 3. ...

  Šūdas projektas gaila medžių o dirba vien alhašai 1 dirba 5 stovi ziuri ir tai jeigu juos pamatai ten dirbančius tuščia visa laika darbai nevyksta

  Reply
 4. Deja

  , bet kai projektai perkami ieškant tik pigiausios kainos nereikia stebėtis jų kokybe. Dar didesnė miesto bėda, kad savivaldybė ir asmeniškai Inga Kubilienė, kuriai pavesta kuruoti šimtus tūkstančių ir milijoninius kainuojančius objektus, visiškai nesupranta kas yra Užsakovas ir kaip jis turėtų dirbti ir priiminėti statybos „darbus”. Po to viskas brangsta, visur nekokybė ir/ar nuolatiniai „taisymai”. Deja, bet nei vienos kadencijos miestą valdantieji nesiima šios problemos spęsti ar bent problemas išsiaiškinti.

  Reply
 5. Tas reiškia

  Projektai labai prastos kokybės, neprofesionalu.
  Netvarko tinkamai drenažo. Tada Kubilienė -medžių kertėja(klikančia ,,atsodinsiu” ATSODINA, PO TO RAUNA, PO TO VĖL SODINA, PO TO VISKAS NUDŽIUSTA.
  Svarbu papildomi pinigai iš mūsų lėšų cirkuliuoja kaž kam į kišenės.
  Tai Kubilienės manau pagrindinis tikslas. Gamta ir grožis kubilienei dzin.

  Reply
  • Kll

   Šakalienę visi peikė, bet ši visai jokio suopročio neturi.

 6. Karina

  O tai kada prades darbus gatveje paraleliai Liepojos g.?

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Išsirinko laikinus šaligatvių, aikščių ir skverų valytojus

Klaipėdos savivaldybė sudarė dvi trumpalaikes sutartis su dėl bendro naudojimo teritorijų (šaligatvių, autobusų sustojimo aikštelių, aikščių, skverų ir kt.) sanitarinio ...
2024-03-09
Skaityti daugiau

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Prieš 50 metų išgelbėta rotušė kol kas stūkso nežinioje

Lygiai prieš pusę amžiaus tuometinio kultūros ministro pavaduotojo surašytas raštas liudija, kad sovietmečio bujojusio vokiškojo miesto laikotarpio paveldo griovimo vajaus ...
2024-02-18
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Papildomi susitarimai pinigams įsisavinti - nuolatinė praktika

Vien ką tik pasibaigusį gruodžio mėnesį Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė daugiau nei dešimtį papildomų susitarimų prie pradinių sutarčių su savo ...
2024-01-03
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This