„Auksinės” mokyklos pabaigtuvės – vis dar migloje

Svarbu, Švietimas

„Rugsėjo 1-ąją tai tikrai bus”, – juokiasi Klaipėdos vicemeras Algirdas Kamarauskas, paklaustas, ar neišsipildys niūrios prognozės, jog naujai statoma mokykla Senvagės gatvėje pradės veikti tik rudenį. Kartu jis pripažįsta, jog leidimas objektą eksploatuoti dar nėra gautas, tad planas įsikraustyti į mokyklą vasario pabaigoje neišdegė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Dėl grindų kokybės yra toks klausimas… Šiandien turėsim gamybinį su visais statybos dalyviais… Paaiškės visi terminai”, – sakė jis.

Pasak vicemero, keblumų esama ir dėl naujosios mokyklos pastato vėdinimo – šaldymo įrangos, nes „rangovas negavo keturių variklių”.

Tačiau nuo platesnių komentarų A. Kamarauskas sako kol kas susilaikantis. Ir tikina, kad jau labai daug padaryta, į mokyklą suvežti baldai, o netrukus vėl rinksis visos suinteresuotos šalys ir spręs, kada bus suderintas leidimas ją eksploatuoti.

„Kol neišbandyti visi įrengimai, mes negalime pasirašyti priėmimo akto”,- teigia vicemeras.

Pasiteiravus, ar turi optimizmo dar šiais mokslo metais atidaryti naująją  mokyklą, atsako: „Aš tai turiu”.

Anksčiau paklaustas, ar atidarius naują mokyklą bus bandoma ieškoti kaltų, kodėl jos statyba nuo pradinės 10,9 mln. eurų kainos išaugo beveik dvigubai, A. Kamarauskas atsakė, kad kaltųjų po tokių dalykų visuomet būna, bet dar ne laikas jų ieškoti, esą pirma reikia baigti statybą, kad vaikai galėtų mokytis.

„Tam tikrus dalykus jau dabar aiškinamės, o paskui… Politikų valioje priimti vieną ar kitą sprendimą”, – sakė jis.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, jog šio dėl šio objekto statybos prie pagrindinės sutarties su UAB „Versina” buvo pasirašyti net 45 papildomi susitarimai dėl darbų atlikimo. Ir statyba po to kaskart vis pabrangdavo.

Dabartinis Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus ne kartą kritiškai vertino ankstesnės valdžios veiksmus projektuojant ir statant šį objektą. Tačiau po miesto valdžios pasikeitimo naujosios mokyklos statyba ir toliau ženkliai brango, buvo pasirašomi papildomi susitarimai su rangovais.

Pernai gegužės 4 d. paskelbtame įraše savo „Facebook” paskyroje meras pareiškė, kad „Senvagės mokykla įeis į istoriją kaip didžiausias Klaipėdoje piktybiškos nekompetencijos ir nusikalstamo klaipėdiečių pinigų švaistymo pavyzdys.

8 Comments

 1. Nuomonė

  Mano nuomone, turint mintyje visus tuos jungiančius tunelius ir visą statybos eigą, ta mokyklos statyba yra bene didžiausias paminklas korupcijai Lietuvoje. tai patyčios iš visos švietimo sistemos.

  Reply
 2. Jonas

  Tai Artūrai, liberalų valdymo metais tą mokyklą pradėjo statyti, ir statėt 4 ar 5 metus. Ko nepastatėt greičiau?

  Reply
 3. Klaipiedietis

  Kažkur teko užmatyti ,kad pirma kaina buvo tik 6 milijonai ,jei ilgiau patems laiką tai gal dar užaugs pora milijonų .

  Reply
 4. Klaipėdietė

  Kadangi čia Lietuva,tai vogti reikia vagonais.Tada viskas yra teisėta nes gali ,tiek prisivogęs,pasidalinti su viską galinčiais žmogais.Kad ir ta mokykla,net kvailys viską mato ,tik ne mūsų teisėsauga…Viskas teisėta…

  Reply
  • Aleksandras

   Pasidomėkite kiek atkato gavo buvęs meras Grubliauskas ir viskas bus aišku . Naivuoliai …

 5. Dov.

  Man šis pastatas primena koliziejų Romoje. Mūsų arogancijos ir provincijos ” didybės” pavyzdys?

  Reply
 6. Tik klausimai

  Kodėl tie, kurie derino ir pasirašė tokią sutartį, dar nebendrauja su prokurorais, FNTT ar STT? Kodėl visi juokiasi, tratindami mūsų pinigus? Kodėl dėl tokio plovimo masto visai tylu?

  Reply
 7. Dokininkas

  Apibandrinimas yra: „Pernai gegužės 4 d. paskelbtame įraše savo „Facebook” paskyroje meras pareiškė, kad „Senvagės mokykla įeis į istoriją kaip didžiausias Klaipėdoje piktybiškos nekompetencijos ir nusikalstamo klaipėdiečių pinigų švaistymo pavyzdys.”.

  Kas nubaustas – rangovai, užsakovai, kontrolieriai – kiek iššvaistyta Lietuvos žmonių pinigų ?????
  Atsakymų nėra. Gerb. Mere, laukėme, laukiame ir lauksime atsakymo …

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

Metai prie Klaipėdos valdžios šturvalo: sėkmės ir nesėkmės

Sėkme reikėtų vadinti pastangas darbuotis atnaujinant daugiabučių namų kiemus, ugdymo įstaigas ir jų aplinką – dėmesio anksčiau tam tikrai stokota. ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Sveikata

Miesto sveikatos įstaigoms siekia gauti 7 mln. eurų paramos

Klaipėdos savivaldybė skelbė, jog parengė investicinį planą ir jau pateikė paraišką finansavimui gauti, kad Sveikatos centro veikloje dalyvaujančios miesto gydymo ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Transportas

Sausio 15-osios gatvėje automobilių statyti neuždraus

Klaipėdos savivaldybės Saugaus eismo komisija nepritarė siūlymui, kad siekiant pagerinti matomumą Sausio 15-osios gatvės atkarpoje, tarp Taikos pr. ir Tilžės ...
2024-04-14
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This