Negalią turinti mergina: ,,Palanga – mano svajonių kraštas”

Mums rašo

Jolanta Grigorjevienė, „Auginu Lietuvą“ atstovė ryšiams su visuomene
2024-02-28

Komentarų: 0

Palanga – ne tik populiariausias Lietuvos kurortas, bet ir vienas draugiškiausių miestų socialiai pažeistiems žmonėms.

,,Kai priklausai socialiai pažeistai grupei, atrodo, kad mažiau gali ir mažiau sugebi, o jei dar miesto aplinka nėra tau pritaikyta, jautiesi nepageidaujamas ir nelaukiamas, – sako VšĮ ,,Likimo laiptai“ atstovė Aistė Krušinskaitė.

Daugelį metų neįgaliojo vežimėlyje sėdinti mergina ne taip seniai savo gimtąjį didmiestį iškeitė į gyvenimą Palangoje, kurią vadina svajonių kraštu.

,,Čia miesto infrastruktūra itin draugiška žmonėms su negalia. Čia jaukus miestas ir nuostabus klimatas. Net žmonės atrodo žymiai mielesni ir paslaugesni. O atvykus į socialinės pagalbos įstaigą tave pažįsta, žino tavo problematiką ir nuoširdžiai padeda. Čia galiu sportuoti, mėgautis pajūriu ir kvepiančiais pušynais“, – filmuotoje iniciatyvos ,,Auginu Lietuvą“ medžiagoje kalba Aistė.

Asmeninio archyvo nuotr.

Judėti Palangos miesto gatvėmis yra labai patogu ne tik neįgaliesiems, bet ir tėvams su vaikų ar kūdikių vežimėliais. Viso miesto teritorijoje ir parkuose yra patogūs dviračių takai, saugios zonos pėstiesiems. Norintiems mėgautis jūra iš arti, paplūdimiuose įrengti specialūs surenkami takai, kuriais galima su vežimėliu nusileisti iki pat jūros kranto. Prie kultūrinių objektų irgi sumontuotos laiptų aikštelių pakylos, kuriomis paprasta su vėžimėliais patekti į renginius, muziejus, koncertų sales. Apgalvotai įrengtos ir nuožulnios pakylos bei specialiai neįgaliesiems būna rezervuotos vietos renginių metu.

Neįgalūs žmonės yra laukiami ir sporto kompleksuose, pavyzdžiui, naujai atidarytame Palangos baseine yra speciali įranga, padedanti asmenį įkelti į vandenį, o bendrojo ugdymo mokyklose tarp aukštų yra sumontuoti keltuvai, kuriais gali naudotis visi judėjimo negalią turintys vaikai ar suaugusieji.

Palangos miesto gyventojai jau įvertino ir galimybę naudotis visai neseniai visoje Lietuvoje įdiegtomis naujomis socialinėmis paslaugomis. Pavyzdžiui, asmeninio asistento paslauga, kai žmogui su negalia priskirtas darbuotojas gali padėti pasirūpinti asmens higiena, atvežti maisto, padėti nuvykti į reikiamą vietą, net organizuoti laisvalaikį ir, jei reikia, padėti susirasti darbą. Palangos miesto savivaldybės specialistai pabrėžia, kad asmeninio asistento užduotis yra ne atlikti už neįgalųjį visus veiksmus, o bendrauti su juo ir bendradarbiaujant padėti. Tai reiškia, viską daryti kartu. 

Kita pasiteisinusi Palangos miesto savivaldybės organizuojama naujovė – tai laikino atokvėpio paslauga, skirta neįgaliuosius prižiūrintiems artimiesiems. Priklausomai nuo artimųjų atokvėpiui reikalingo termino, prižiūrimo asmens individualių poreikių, negalios ir kitų aplinkybių, gali būti pasirenkamos kelių rūšių laikino atokvėpio neįgaliojo artimiesiems nekainuojančios paslaugos. Dar viena nauja ir aktuali nemokama paslauga – gerovės konsultantas. Paslaugos teikiamos įgyvendinat bendrą Palangos miesto socialinių paslaugų centro ir Palangos miesto savivaldybės projektą „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Palangos miesto savivaldybėje“. Gerovės konsultantų tikslinė grupė – suaugę asmenys nuo 18 metų, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai.

Tikėti sėkme – tai  padėti žmogui susigrąžinti gyvenimo prasmę ir orumą, – tokią misiją mato ir įgyvendina Palangos miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro specialistai.

Judėti Palangos miesto gatvėmis yra labai patogu ne tik neįgaliesiems, bet ir tėvams su vaikų ar kūdikių vežimėliais. Viso miesto teritorijoje ir parkuose yra patogūs dviračių takai, saugios zonos pėstiesiems. Palmiros Mart nuotr.

Palangos miesto savivaldybė pirmoji įsitraukė į nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ plėtojimą ir informacijos pateikimą gyventojams bei miesto svečiams. „Auginu Lietuvą – auginu Palangą“ projektas startuoja su 10 aktualių temų video ir tekstiniu formatu: „Vaikų stovyklos Palangoje“, „Fizinis aktyvumas tiek žiemą, tiek vasarą Palangoje“, „Ką svarbu žinoti apie vaiko raidą iki mokyklos“, „Draugiškas miestas socialiai pažeistoms grupėms“, „Kaip padėti vaikui įveikti mokymosi sunkumus“, „Kaip išrinkti vaikui būrelį“, „Pagalba sunkumus patiriantiems mažylių tėvams“, „Saugus elgesys gatvėje“, „Emocinės sveikatos pagalba paauglių tėvams“, „Saugus poilsis su vaikais prie jūros“.

Nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ tikslas – gyvybės prioritetas, visavertis asmenybės gyvenimo kokybės užtikrinimas ir šeimos puoselėjimas valstybės lygmeniu. Laisvai prieinamoje edukacinėje platformoje www.auginulietuva.lt pateikiamos aukščiausios kvalifikacijos akušerių, ginekologų, neonatologų, pediatrų, psichologų bei kitų sveikatos ir švietimo specialistų rekomendacijos bei išsami, kvalifikuota ir mokslu grįsta informacija šeimai. Iniciatyvą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, iniciatyvą organizuoja asociacija „Neišnešiotukas“.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palangoje – lauko paroda apie Joną Šliūpą

Palangoje atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Kas išsigando Šliūpo?“, parengta pagal Miglės Anušauskaitės komiksų knygą. Apie spalvingą pirmojo Palangos burmistro ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Ugniagesiai išgelbėjo ir užstrigusį katiną, ir lifte įkalintą žmogų

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad antradienio rytą jo pareigūnams teko gelbėti Klaipėdoje, viename Šilutės plento daugiabutyje, prie įėjimo ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Prasčiausia COVID-19 situacija - Palangoje

Valstybės duomenų agentūra praneša, kad pirmadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 38 nauji susirgimai COVID-19 infekcija (devyni žmonės susirgo antrą kartą, du ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This