Savivaldybė galės tęsti Atgimimo aikštės rekonstrukcijos konkursą

Miestas, Svarbu

Klaipėdos apygardos teismas atmetė ir dar vienos statybos bendrovės ieškinį dėl Atgimimo aikštės rekonstrukcijos konkurso.

Prieš porą savaičių šis teismas nepagrįstu pripažino UAB „Inti“ ieškinį ir priteisė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai 6673,15 Eur bylinėjimosi išlaidų. Dabar jau toks pats verdiktas buvo paskelbtas dėl Tilstos“ ieškinio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pastaroji bendrovė tikino, kad konkursą sąlygos esą yra neteisėtos, nes centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS) nebuvo paskelbtos bendrosios pirkimo sutarties sąlygos. Visgi šią bylą išnagrinėjusi teisėja Milda Skersienė konstatavo, kad tokios pretenzijos yra nepagrįstos.

Anot teismo, Tilsta“ buvo praleidusi terminą atitinkamai pretenzijai pateikti ir savivaldybė pagrįstas bei teisėtai atsisakė ją nagrinėti.

Kartu teismas sutiko, kad savivaldybė, nepaskelbusi CVP IS bendrųjų sutarties sąlygų, o paskelbtose specialiosiose sutarties sąlygose pateikdama tik nuorodą į Viešųjų pirkimų tarnybos interneto (VPT) svetainę, nesilaikė atitinkamų reikalavimų. Tačiau Tilsta“, anot teismo, nenurodė ir nepagrindė, kaip konkrečiai jos teises pažeidė toks faktas. Teismas sutiko su VPT pateikta išvada, kad tokius atveju nėra pagrindo nutraukti pirkimą.

Kartu teismas patenkino savivaldybės prašymą panaikinti pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones, kad ji galėtų tęsti konkursines procedūras. Toks pat sprendimas buvo priimtas ir „Inti“ inicijuotoje byloje, tad savivaldos jau nebevaržo jokie apribojimai.

Savivaldybei iš „Tilstos“ priteista 4 277,35 Eur bylinėjimosi išlaidų atlyginimo, tačiau toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Apeliaciam teismui.

Po Atgimimo aikšte ketinama pastatyti požeminę dviejų aukštų parkavimo aikštelę, kurioje numatyta įrengti 231 automobilių stovėjimo vietą. Požeminės parkavimo aikštelės Atgimimo aikštėje dalį rengę projektuotojai UAB „SRP Projektas“ numatė, kad automobilių saugyklos sienos turi būti projektuojamos iš plieninių įlaidų – tokių, kokie naudojami tvirtinant upės krantines. Požeminės automobilių aikštelės dugnas ir perdangos – gelžbetoninės monolitinės plokštės, o po kolonomis – gręžtiniai poliai.

1 Comment

  1. Tai meras Vaitkus

    panašu buvo teisus ? Niekingi …

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

Metai prie Klaipėdos valdžios šturvalo: sėkmės ir nesėkmės

Sėkme reikėtų vadinti pastangas darbuotis atnaujinant daugiabučių namų kiemus, ugdymo įstaigas ir jų aplinką – dėmesio anksčiau tam tikrai stokota. ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Miestas

Sulaukta penkių pasiūlymų Atgimimo aikštei rekonstruoti

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog ketvirtadienį atplėšti vokai su pasiūlymais konkursui dėl Atgimimo aikštės rekonstrukcijos su požeminės automobilių saugyklos įrengimu: gauti ...
2024-03-07
Skaityti daugiau

Miestas

Teismas: : Atgimimo aikštės rekonstrukcijos konkursas – teisėtas

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog Klaipėdos apygardos teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį dėl Atgimimo aikštės rekonstrukcijos konkurso.    Teismo sprendime ...
2024-02-13
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This