Teismas atmetė P. Gražulio skundą dėl jo registravimo kandidatu prezidento rinkimuose

Politika

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį atmetė Petro Gražulio skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo, kuriuo buvo atsisakyta jį registruoti savarankišku politinės kampanijos dalyviu artėjančiuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, teisėtumo ir pagrįstumo.

Juliaus Kalinsko (ELTA) nuotr.

Kaip nurodyta LVAT sprendime, pagal Rinkimų kodekso 11 straipsnio 3 dalį, asmuo, apkaltos proceso tvarka pašalintas iš pareigų arba netekęs Seimo nario mandato, gali būti renkamas Seimo nariu ar Respublikos prezidentu, kai nuo Seimo sprendimo, kuriuo jis buvo pašalintas iš užimamų pareigų ar buvo panaikintas jo Seimo nario mandatas, yra praėję ne mažiau kaip 10 metų.

Anot LVAT, nuo Seimo sprendimo, kuriuo panaikintas pareiškėjo Seimo nario mandatas, nėra praėję 10 metų, todėl pareiškėjo skundas dėl VRK sprendimo panaikinimo atmestas, pripažinus, kad VRK pagrįstai neregistravo pareiškėjo Petro Gražulio 2024 m. gegužės 12 d. Respublikos prezidento rinkimų savarankiškos politinės kampanijos dalyviu. Taip pat, nepatenkinus pareiškėjo skundo reikalavimo dėl VRK sprendimo panaikinimo, LVAT nenustatė pagrindo tenkinti pareiškėjo skundo reikalavimą dėl VRK įpareigojimo pratęsti terminą registruotis ir registruoti Petrą Gražulį politinės kampanijos dalyviu 2024 m. gegužės 12 d. prezidento rinkimuose.

P. Gražulis taip pat prašė kreiptis į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą dėl oficialaus išaiškinimo, susijusio su jo teise kandidatuoti į prezidento pareigas.

LVAT teisėjų kolegija atmetė ir šį pareiškėjo prašymą – Administracinių bylų teisenos įstatyme nėra nustatyta, kad administracinis teismas gali kreiptis į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą dėl nagrinėjamoje byloje taikytinų teisės aktų nuostatų išaiškinimo.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Turtingiausias tarp kandidatų į prezidentus - Ignas Vėgėlė, neturtingiausias - Dainius Žalimas

Penktadienį, balandžio 12 d., likus 30 dienų iki Respublikos prezidento rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

Politika

Petras Gražulis vadovaus Donaldo Trumpo rinkiminiam štabui Lietuvoje

Iš Seimo narių per apkaltą pašalintas Gargžduose išrinktas Petras Gražulis praneša kartu su Amerikos lietuvių bendruomene, remiančia kandidato į JAV ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Politika

Prezidento posto sieks 8 kandidatai

Vyriausioji rinkimų komisija antradienį priėmė sprendimus registruoti likusius penkis kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This