Tolimųjų reisų autobusuose – neįgaliesiems pritaikytos vietos

ELTA

Žygimantas Šilobritas (ELTA)
2024-02-28

Komentarų: 0

Nuo kovo mėn. tarpmiestiniuose maršrutuose keleivius su specialiaisiais poreikiais veš 10 tam parengtų autobusų, praneša tolimojo keleivinio transporto kompanijos (TOKS) generalinis direktorius Arūnas Indrašius.

Anot jo, šiuose autobusuose bus rampos ir liftai skirti padėti asmenims su judėjimo negaliai, taip pat vietos skirtos neįgaliųjų vežimėliams su saugos diržais, be to, priemonės, kurios padės asmenims su regos ar klausos negaliomis.

Asociatyvi nuotr.

„Lietuvoje keleivius pradeda vežti 10 naujų „Volvo“ markės autobusų, kuriuose įrengtos 45 sėdimos vietos, 1 vieta keleiviu su vežimėliu ir dvi vietos keleiviams su specialiaisiais poreikiais, – trečiadienį keleiviams su specialiais poreikiais pritaikytų tarpmiestinių autobusų pristatymo renginio metu teigė A. Indrašius. – Jau sėkmingai reisuose važiuoja 7 autobusai, dar 2 išvažiuos rytoj, dar vienas šiuo metu remontuojamas. Ir nuo kovo pradžios jau visi važiuos“.

TOKS direktorius paminėjo, kad atsižvelgiant į asmenų su regėjimo negalią poreikius, stop mygtukai šalie jiems skirtų vietų bus pažymėti Brailio raštu, be to, autobusuose bus įrengtos garsinės sistemos, kurios praneš apie kelionės laiko pokyčius, sustojimus ir kelionės eigą.

„Šalia specialiųjų poreikių turinčių keleivių sėdimų vietų yra stop mygtukai, pažymėti Brailio raštu, – sakė jis. – Garsinė informacija bus pajungta, kuri praneš apie sustojimus, atvykimo laikus ir bendrą kelionės eigą, kad keleivis galėtų orientuotis, kur šiuo metu yra. Ji bus prijungta prie GPS sistemų“.

Pasak A. Indrašiaus, šiuo metu nusimato tokių autobusų maršrutai iš Vilniaus į Biržus, Joniškį, Kybartus, Mažeikius, Naująją Akmenę, Rokiškį, Šilalę, Šilutę, Tauragę, Zarasus, Nidą ir Šventąją bei grįžtamosios kelionės iš šių miestų į sostinę.

Autobusų stotys nėra pritaikytos, keliaujantys turės įspėti iš anksto

Visgi, kaip teigė A. Indrašius, stočių ir stotelių infrastruktūra daug kur neparuošta akumuliuoti asmenis su specialiais poreikiais, kas gali sukelti problemų išlaipinant ar įlaipinant asmenis, tarpmiestinės stotys yra „paliktos likimo valiai“.

„Turime atlikti ne vien tik mes namų darbus. Nes kažkaip reglamento įgyvendinimas prasidėjo iš antros pusės – nuo autobusų, o infrastruktūra liko kabėti ore. Tarpmiestiniai sustojimai nėra įrengti tinkamai, likę tik stovėti stulpai. Ir stotys nėra tinkamai pritaikyta nė viena. Peronai užima gana daug vietos ir turėsime skirti papildomas vietas, kad galėtų įlaipinimas vykti, – aiškino jis. – Bet tikimės, kad Vyriausybės nariai atkreips dėmesį ir vykdydami kelių rekonstrukcijas padarys patogius sustojimus“.

TOKS autobusų reisai, kuriuose važiuoja šie pritaikyti autobusai, yra interneto svetainėse pažymėti specialiu ženklu. Visgi A. Indrašius prašė asmenų su specialiais poreikiais užsisakyti bilietus bent 36 val. prieš kelionę ir bilietų pirkimą ir kelionę suderinti su Vilniaus autobusų stoties administratore, kad specialios vietos būtų rezervuotos ir personalas būtų pasiruošęs padėti asmeniui.

„Saugiai įlaipinus keleivį su specialiaisiais poreikiais, į autobusą bus įlaipinami kiti keleiviai“, – paminėjo A. Indrašius.

Taip pat, anot TOKS direktoriaus, asmenims su negalia keliaujant autobusu, vairuotojas bus informuotas apie jų poreikius ir bus pasiruošęs padėti tiek kelionės metu, tiek jai pasibaigus, tiek išlipant, tiek atsiimant daiktus. Jis paminėjo, kad vairuotojas bus pasiruošęs padėti ir atveju, kai autobusu keliauja ne vienas asmuo, negalintis judėti be vežimėlio. Pasak A. Indrašiaus, tokiu atveju išsiaiškinus, kad dalis važiuojančių asmenų gali būti perkelti į kitas sėdėjimo vietas, tai bus vairuotojo pagalba padaroma.

„Jeigu keleiviai gali su pagalba ar iš vairuotojo ar ko kito persėsti iš ratelių į kitą sėdynę, tai jeigu informuoja, tam tikros vietos rezervuojamos. Ir tada lifto pagalba bus asmuo pakeltas ir bus persodintas“, – paminėjo jis.

                                                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Nidoje žada statyti uždarus teniso kortus

Nidoje planuojama statyti uždarą sporto centrą, pirmadienį pranešė Neringos savivaldybė. „Matome didžiulį poreikį patalpų, kuriose būtų galima aktyviai sportuoti šaltuoju ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Orai

Pirmoji balandžio dekada - šilčiausia per visą stebėjimų istoriją

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, balandžio pirmasis dešimtadienis buvo rekordiškai šiltas. Dekados vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 10,4 °C (teigiama 5,6° ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

Regionas

Nidoje - retų meno kūrinių paroda, skirta Švyturių metams

Neringos muziejai kviečia atverti meno ir istorijos puslapius parodoje „Švyturiai ≠ Laivai“, kurios atidarymas įvyks ketvirtadienį, kovo 29 d., 17 ...
2024-03-25
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This