VLG įmonių grupei – 55-eri

Uostas ir jūra

Vakarų laivų gamyklos (VLG) įmonių grupė kovo 2 d. savo 55-erių metų sukaktį pažymės „Švyturio“ arenoje šventiniu renginiu.

Ta proga įmonė dalinasi savo pasiekimais, tarp kurių svarbiausiais įvardijami joje dirbantys žmonės, kurių dėka, pasak pranešimo, organizacija veria naujų galimybių duris, nukreipdama į Klaipėdą solidžias investicijas ir kurdama čia aukštos pridėtinės vertės produktus bei paslaugas.

VLG nuotr.
Išskirtinis vaidmuo ir mastas

Daugiau nei pusės šimto metų istoriją skaičiuojanti VLG įmonių grupė yra didžiausia jūrinės inžinerinės pramonės įmonė Lietuvoje, vienijanti 20 skirtingos specializacijos įmonių ir teikianti visas paslaugas, susijusias su laivo gyvavimo ciklu.

Įmonių grupės pagrindinės veiklos sritys šiandien apima laivų statybos, remonto bei konversijos projektų įgyvendinimą, kompleksinius laivų projektavimo ir inžinerinius sprendimus, aukštųjų technologijų įrangos ir metalo konstrukcijų gamybą jūrinės vėjo energetikos, naftos ir dujų gavybos pramonei, jūrų krovinių krovą, agentavimo paslaugas.

Beveik 2000 įvairių sričių specialistų telkianti VLG įmonių grupė yra didžiausias darbdavys mėlynosios ekonomikos plėtojimo kryptį brėžiančiame Klaipėdos mieste. Savo bendrovėse koncentruodama gausią industrinę bendruomenę, ji yra svarbus katalizatorius, auginant inžinerinės pramonės potencialą ir visos Lietuvos mastu.

Klaipėdoje sugeneruotus pažangius sprendimus ir paslaugas VLG įmonių grupė sėkmingai eksportuoja ir už tai nesyk buvo įvertinta. Įgyvendinamų projektų geografija driekiasi toli už Europos ribų – Lietuvos jūrinė inžinerinė pramonė savo žinomumą ir užsakovų gretas veržliai augina Azijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos rinkose.

„VLG įmonių grupėje profesionalumas žengia greta patirties ir gilaus savo sferos išmanymo. Inovacijos įkūnija organizacijos kūrybinę ugnį, kuri yra būtina, siekiant greitai prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų ir gebėti savo užsakovams pasiūlyti jų poreikius atitinkančius sprendimus. 55 metų sukakties šviesoje labai aiškiai matome, kokios reikšmingos yra visos šios dedamosios, atvedusios mus į sėkmingą ir naujų perspektyvų kupiną šiandieną“, – pranešime cituojamas nuo 2001 m. VLG įmonių grupei vadovaujantis generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Keitė pamario erdves ir miesto veidą

Šiandien pietinėje Klaipėdos dalyje besidriekiančio pramoninio peizažo ribose kadaise telkėsi Mažosios Smeltės žvejų bendruomenė, savu ritmu judėjo Vilhelmo kanalo pabaigoje įrengtas Malkų uostas, kurį nuo marių bangų ir srovės saugojo supiltas ir akmenimis sutvirtintas apsauginis molas. Žvejus palaipsniui pakeitė laivų remontininkų brigados, plukdomų sielių vaizdinius – metalas ir modernios įrangos gausmas.

1969 m. kovo 1-oji laikoma Vakarų laivų remonto įmonės, kurios teises po daugiau nei trijų dešimtmečių perėmė akcinė bendrovė Vakarų laivų gamykla, veiklos pradžios data. Tų pačių metų spalį išryškėjo krantinės ir pirmojo pirso kontūrai, įmonės plėtra ir įgyvendinami projektai įsisuko dideliu pagreičiu.

„Vakarų laivų remonto įmonė tapo anuomet Baltijos šalyse analogų neturinčiu jūrinės inžinerijos centru, teikiančiu platų spektrą paslaugų dokuose bei naujai pradėjusiuose veikti gamybos ir remonto cechuose. Kuriant įmonę, buvo pasitelkti naujausi mokslo ir technikos pasiekimai, tačiau pramonė pokyčius veržliai nešė ir už jos ribų, paveikdama ir kitas miesto gyvenimo sritis. Jūrinės inžinerinės pramonės plėtra keitė ir formavo Klaipėdos miesto veidą, kūrė jo atpažįstamumą, specifinį socialinį ir kultūrinį klimatą, kuriame užaugo ir subrendo jau kelios kartos”, – rašoma pranešime.

Jame teigia, jog šis procesas yra tęstinis – jūrinis verslas ir uostas išlieka vartais, per kuriuos miestą pasiekia talentai, inovacijos, tarptautinės partnerystės. Taip pat VLG įmonių grupė ir visa jos bendruomenė yra svarbi jūrinių tradicijų puoselėjimo grandis, kurios įspaudas ryškus svarbiausiose miesto šventėse, aktyvioje mecenavimo veikloje.

Investicijos ir naujos galimybės – išvien

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Vakarų laivų remonto įmonei teko labai greitai perorientuoti savo veiklą – pradėta remontuoti Vakarų šalių laivus. 2001 m. įmonės kontrolinį akcijų paketą įsigijo Estijos koncernas „BLRT Grupp”, vienijantis daugiau kaip 50 įmonių aštuoniose šalyse. Vakarų laivų remonto įmonė 2003 m. buvo performuota į Vakarų laivų gamyklos įmonių grupę – išgryninus strategines veiklos kryptis, kad būtų užtikrintas maksimalios vertės kūrimas, ankstesni įmonės padaliniai tapo skirtingų veiklos sričių operatoriais.

Siekiant sėkmingos pertvarkytos įmonės veiklos, nuo pat pradžių didelės investicijos buvo kreipiamos infrastruktūros pagerinimui, technologijų ir darbo procesų tobulinimui. Vienas svarbiausių pokyčių – sėkmingai realizuotas dokavimo pajėgumų išvystymo planas, kuris buvo puoselėtas ketvirtį amžiaus. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai įgyvendinus Malkų įlankos infrastruktūros išvystymo projektą – atlikus akvatorijos gilinimo darbus ir rekonstravus dalį krantinių, atsirado galimybė tiek krovai, tiek remontui priimti „Panamax“ tipo laivus.

Malkų įlankos išvystymo infrastruktūros projektas įvardijamas kaip puikus viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo pavyzdys, kurio dėka išplėstas paslaugų spektras užsakovams, atsirado galimybė priimti didesnio tonažo laivus bei sėkmingai konkuruoti su didžiosiomis Europos laivų remonto įmonėmis.

Inovacijos didina užsakymų portfelį

Nuo 2003 m., kai buvo baigtas reorganizacijos procesas, iki 2023 m. VLG įmonių grupė suremontavo beveik 1900 laivų, iš kurių apie 170 buvo modernizuoti. Taip pat įgyvendinta kone 90 laivų statybos projektų. Viena didžiausių varomųjų VLG įmonių grupės jėgų ir jūrinio flagmano vertu iššūkiu išlieka ambicija statyti laivus „iki rakto“ – ši sritis savo kompleksiškumu ir sudėtingumu prilygsta kosmoso pramonei.

Pažangių projektų rikiuotę už poros metų papildys elektrinis laivas, skirtas surinkti atliekas iš į Klaipėdos uostą atplaukiančių laivų, kurį drauge statys VLG grupės įmonė Vakarų Baltijos laivų statykla ir Estijos bendrovė „Baltic Workboats“. Taip pat Klaipėdoje bus statomas elektrinis keltas, skirtas Norvegijos rinkai.

Inžinerinės pramonės flagmanai daug dėmesio skiria inovacijoms ne vien laivų statybos srityje, bet ir generuodami pažangius sprendimus kitiems produktams, procesams, jų skaitmenizavimui ir valdymui. „Inovacijų plėtrą skatiname kryptingai bendradarbiaudami su mokslu, pasitelkdami savo akademinį partnerį Klaipėdos universitetą kaip svarbią platformą žinių ir idėjų mainams. Itin iškalbingi yra ir į inovatyvias technologijas nukreipiamų investicijų mastai“, – akcentavo VLG įmonių grupės generalinis direktorius A. Šileika.

VLG grupei priklausanti įmonė „Marine Technology“ 2024-ųjų rudenį ruošiasi analogų jūrinėje pramonėje kol kas neturinčios robotizuotos suvirinimo linijos paleidimui. Investicija į technologiją ir infrastruktūrą, kuri bus sukurta bendradarbiaujant su pasauline technologijų kompanija ABB, šiame etape sieks apie 4 mln. Eur.

Pasaulinėje rinkoje sparčiai augant energetikos pramonei skirtų plieno ričių paklausai, pasitelkus robotus jų suvirinimas Klaipėdoje taps iki 7 kartų spartesnis. Per metus šioje gamybos linijoje bus suvirinama apie 250–350 ričių, panaudojamų vandenynų dugne tiesiant aukštos įtampos bei antžeminius kabelius, plėtojant jūrinių vėjo jėgainių, dujų ir naftos gamybai reikalingą infrastruktūrą.

Eilę metų šioje srityje trunkančio įdirbio rezultatai yra akivaizdūs: VLG įmonių grupė bendradarbiauja su jūrinės energetikos ekspertais, kurie atstovauja TOP 5-ukui pasaulyje priklausantiems aukštos įtampos kabelių gamintojams, bei prisideda prie strateginės reikšmės energetinių projektų įgyvendinimo JAV ir Brazilijoje, augindama visos Lietuvos jūrinės inžinerinės pramonės žinomumą ir prestižą.

Lyginant su 2022 m., pernai VLG įmonių grupės pardavimai išaugo 121 proc., gamybos apimtys – 122 proc. Grupės įmonės perkopė 2 mln. techninių valandų lygį. Švęsdama savo 50-metį 2019-aisiais, VLG įmonių grupė skelbė apie tuomet pasiektą visų laikų savo krovos rekordą: buvo perkrauta daugiau nei 1,1 mln. tonų krovinių. 2023 m. šis rodiklis jau siekė 1,8 mln. tonų.

„Bendrovės pokyčiai yra matomi ir apčiuopiami. Nesustojame, nuolat ieškome naujų galimybių ir sėkmingai diversifikuojame savo veiklą. Nors pažangių technologijų vaidmuo siekiant kelti kokybės kartelę ir auginti efektyvumą yra labai didelis, svarbiausias vaidmuo atitenka mūsų žmonėms. Tikiu, kad būtent jų kurianti energija ir puoselėjamos vertybės yra tai, kas VLG įmonių grupę atves į jos šimtmetį, o jūrinę Lietuvą įtvirtins kaip aukštų inžinerinių kompetencijų centrą visame pasaulyje“, – pabrėžė vadovas.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Statys elektrinį keltą

Vakarų laivų gamyklos (VLG) įmonių grupei priklausanti Vakarų Baltijos laivų statykla (VBLS) pasirašė sutartį su Norvegijos bendrove „Torghatten Nord AS“ ...
2024-03-07
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Klaipėdos uostas pristatytas Estijos ambasadoriui

Pernai rugsėjį Estijos ambasadoriaus Lietuvoje pareigas pradėjęs eiti Kaimo Kuusk ketvirtadienį pirmą kartą lankėsi Klaipėdos uosto direkcijoje. Jį lydėjo Estijos ...
2024-02-08
Skaityti daugiau

Verslas

„Marine Technology“ milijonus investuoja į robotizaciją

Vakarų laivų gamykla priklausanti UAB „Marine Technology“ ruošiasi analogų jūrinėje pramonėje kol kas neturinčios robotizuotos suvirinimo linijos paleidimui. Skelbiama, kad ...
2024-02-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This