Biržos tiltą remontuoti nori viena, o projektuoti polikliniką – 5 įmonės

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-02-29

Trečiadienį, pasibaigus pasiūlymų pateikimo terminui dėl antrą kartą paskelbto Biržos tilto per Dangės upę kapitalinio remonto ir tvarkybos darbų konkurso, paaiškėjo, kad jame dalyvauti panoro tik viena įmonė. O viešojo pirkimo konkurse dėl Klaipėdos miesto poliklinikos techninio projekto parengimo varžosi net 5 įmonės.

„Labai labai nedaug įmonių dalyvavo šiame konkurse,- viena”,- pusiau juokais, pusiau rimtai sako Vilma Macinkevičienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja. Anot jos, konkurse dalyvavusios įmonės dokumentų patikra užtruks neilgai: po poros savaičių jau bus žinoma, ar konkursas įvyko, ar bus pasirašoma sutartis. 

Sutarties su pasiūlymą pateikusia įmone pasirašymas taip pat priklausys ir nuo jos pasiūlytos kainos. Nes savivaldybė sutarties gali nepasirašyti, jeigu konkurse pasiūlyta kaina pasirodys jai esanti per didelė. Šiame konkurse maksimali perkamų darbų kaina nebuvo nurodyta. Tačiau savivaldybė ne vieną kartą yra atsisakiusi pasirašyti sutartį su konkursą laimėjusiu rangovu. Taip buvo pasielgta ir po naujos Jūrininkų poliklinikos statybos konkurso, kuriame dalyvavo kelios solidžios reputacijos įmonės.

Tuo tarpu pasibaigus pasiūlymų pateikimo terminui dėl Klaipėdos miesto poliklinikos, Taikos pr. 76 , modernizavimo ir automobilių stovėjimo aikštelės statybos techninio projekto parengimo paslaugos, paaiškėjo, kad dėl daugiau nei 500 000 eurų vertės užsakymo varžosi penkios įmonės. 

Palmiros Mar nuotr.

V. Marcinkevičienė sako, kad šiuo metu gauti potencialių rangovų pasiūlymų yra vertinami. O visoms procedūros pasibaigus paaiškės, ar yra laimėtojas. Ir ar bus pasirašyta sutartis. 

„Atvira Klaipėda” anksčiau pranešė, kad pirmą kartą pernai birželio viduryje paskelbtas Biržos tilto per Dangės upę kapitalinio remonto ir tvarkybos darbų konkursas baigėsi šnipštu: negauta nei vieno rangovo pasiūlymo. Antrą kartą, gruodžio pabaigoje, paskelbto konkurso dokumentuose rašoma, kad būsimasis rangovas tiltą turi suremontuoti per 22 mėnesius, tačiau šis terminas gali būti pratęstas dar pusei metų. 2006 m. šis tiltas kapitaliai buvo suremontuotas per 8 mėnesius. 

Darbai  turi būti atliekami pagal UAB „TEC Infrastructure” parengtą techninį projektą. Ši įmonė yra pasiūliusi ir transporto eismo schemą laikotarpiui kai tiltas bus remontuojamas. Viešasis bei kitas transportas turės daryti kelių kilometrų lankstą, o jų judėjimo laikas pailgės 6-8 minutėmis, rašoma darbo projekte. Dviratininkams iki Biržos tilto bus galima atvažiuoti iš abiejų Danės upės krantų pusių, tačiau per tiltą pervažiuoti nebus leidžiama. Jie privalės nulipti nuo dviračio, nusileisti laiptais žemyn ir persivesti dviratį per upę vakarinėje tilto pusėje laikinai įrengtu pontoniniu pėsčiųjų tiltu. Kitoje upės pusėje dviratininkams taip pat reikės pakilti laiptais aukštyn ir kartu vestis dviratį.

Paskutinę praėjusių metų dieną savivaldybė paskelbė per 500 tūkst. eurų vertės viešojo pirkimo konkursą dėl Klaipėdos miesto poliklinikos pastato, Taikos pr. 76, į kurį miesto valdžia buvo užsimojusi sukelti visas savo pirminės sveikatos priežiūros įstaigas, projektavimo. Vietos automobiliams bus ieškoma už šio pastato sklypo ribų, žaliųjų zonų sąskaita. O III poliklinika iki šiol neoficialiai vadinamos įstaigos medikų ir pacientų laukia sunkūs nuolatinio perkraustymo iš vieno pastato korpuso į kitą laikai. 

Kapitalinį šio 1979 metais pastatyto objekto remontą norima suprojektuoti 4 etapais: per pirmuosius etapus būtų projektuojami pagrindinis ir pagalbiniai pastatai, o ketvirtuoju – automobilių stovėjimo aikštelė už sklypo ribų (savivaldybei suformavus ir įregistravus atskirą žemės sklypą iš Taikos prospekto pusės).

Projektuotojas turės įvertinti tai, „kad poliklinika tęs dalinę veiklą vykdant rangos darbus. Prieš pradedant I etapo rangos darbus, įstaiga išsikels iš pagrindinio pastato 1D7p į priestatą 1d3p, o, užbaigus minėto etapo darbus, persikels atgal į pagrindinį pastatą. Tuomet prasidės II etapo, o vėliau III ir IV etapo darbai. Rentgeno aparatai, esantys 2d3p priestate, neiškeliami ir veiks visą laiką vykdant rangos darbus”.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Transportas

Ženklų kaitaliojimas Teatro gatvėje susuko galvas vairuotojams

Klaipėdos miesto savivaldybei šiemet dukart per mėnesį pakeitus kelio ženklus prie Teatro aikštės vairuotojai ėmė blaškytis. Savaitę stebint situaciją šioje ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Transportas

„Klaipėdos paslaugos” statysis suslėgtų dujų degalinę

Uostamiesčio savivaldybės bendrovė „Klaipėdos paslaugos” nusprendė statyti suslėgtų dujų degalinę savo nuomojamame valstybinės žemės sklype Garažų g. 4. Degalinės projektiniai ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Dviračių takų ženklinimas: nėra daug šiurkščių klaidų?

Dviračių takų plėtra ir priežiūra Klaipėdoje rūpinasi net trys savivaldybės skyriai ir viena viešoji įstaiga, tačiau miesto Tarybos Miesto plėtros ...
2024-06-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This