Dėl įgaliojimų merui susikirto Klaipėdos valdančiosios frakcijos

Politika, Svarbu

Bene pirmą kartą šios kadencijos Klaipėdos miesto tarybos valdančių frakcijų nuomonės balsuojant ženkliai išsiskyrė: dalis valdančiųjų nepalaikė mero Arvydo Vaitkaus pageidavimo vienasmeniškai valdyti savivaldybės biudžetines ir viešąsias įstaigas bei įmones. Šis sprendimas sulaukė tik 17 iš 30 Tarybos narių palaikymo. Iki šiol visi sprendimai Taryboje buvo priimami gerokai didesnes balsų dauguma.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jurandas Altuchovas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovas sakė, kad ji nepalaikys pateikto pasiūlymo ir teigė, kad savivaldybės valdomoms  įmonėms, turi būti taikomi didesni viešumo ir atsakomybė standartai.

„Nesame užtikrinti, kad po priimto sprendimo bus užtikrina reikiama įmonių kontrolė. Todėl mūsų frakcija susilaikys balsuojant“, – teigė jis.

Meras pateikė savivaldybės sprendimo projektą, kuriuo numatoma pavesti jam tvirtinti savivaldybės biudžetinių įstaigų metinių ataskaitų rinkinius, viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) metinių ataskaitų rinkinius ir savivaldybės valdomų įmonių metinių finansinių ataskaitų rinkinius, metinius pranešimus ir (ar) veiklos ataskaitas.

Dalis klausimą prieš tai svarsčiusių miesto Tarybos komitetų narių teigė, kad pavedus tik merui tvirtinti ataskaitas Tarybos nariai visiškai praras įmonių ir įstaigų kontrolę, nes po to, kai meras tas ataskaitas patvirtins, savivaldybės Taryba jau nieko negalės pakeisti.

Atsižvelgęs į „komitetuose savivaldybės tarybos narių išsakytus lūkesčius, pastebėjimus bei siūlymus”, meras Tarybai ketvirtadienį pateikė pakoreguotą Tarybos sprendimo projektą. Jame jau yra numatyta, kad ne vėliau kaip iki gegužės 31 d. visų viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) ir savivaldybės valdomų įmonių metinės atskaitomybės dokumentai turi būti pristatomi Finansų ir ekonomikos komitete ir kituose komitetuose atsižvelgiant į jų kuruojamą sritį.

Toks mero noras buvo motyvuotas tuo, kad, esą, Tarybos nariams liktų mažai laiko įsigilinti į teikiamas ataskaitas ir teikti konstruktyvius pasiūlymus. O merui jau patvirtinus ataskaitas kiti politikai galėtų apie jas diskutuoti neribotą laiką. Be to, teigiama, kad biudžetinių įstaigų ataskaitų tarybos nariams nereikia nagrinėti, nes jų yra gerokai per šimtą, esč nereikia vietos politikų apsunkinti.

„Visų savivaldybės įmonių, įstaigų steigėja yra savivaldybės Taryba, todėl ją apeiti tvirtinant finansinius dokumentus… Taip neturėtų būti”,- sakė opozicijos atstovas konservatorious Andrius Dobranskis.

Tačiau sprendimas buvo priimtas nepaisant šio ir kitų jį svarstant išsakytų kontrargumentų. Tarp balsavusiųjų už buvo ir opozicijai priklausantis konservatorius Aidas Kaveckis. O prieš balsavo vienintelis Leonas Makūnas, priklausantis mero rinkimų komitetui.

3 Comments

 1. Autoritariniui vadovavimui NE

  Ką jums primena šio mero elgesys. Baltarusiją, Rusiją?

  Reply
 2. vigis

  Vienasmeninis valdymas vienoje atskiroje savivaldybėje. Žinoma, Klaipėda ne Baltarusija, o tuo labiau ne rusija. Malinauskais irgi tampama ne iš karto. Iš kitos pusės – demokratija nėra pati geriausia valdymo forma…

  Reply
 3. Panašu

  , kad iš miestiečių išsirinktos tarybos narių , jų pačių valia, liko tik krūvelė nieko nereiškiančių tuščiaburnių visuomeninių patarėjų ir iš esmės jie iš tos miesto tarybos jau gali laisvai save pasileisti. Nebent, kad už neblogą algelę kartą į mėnesį susirinktų ir tiesioginėje transliacijoje pasirodytų miestiečiams kokie jie gražūs ir kas kokį naują kostiumą nusipirko.

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Pelningiausiai iš savivaldybės įmonių pernai dirbo „Klaipėdos vanduo“

Praėjusiais metais visos savivaldybės įmonės dirbo pelningai. AB „Klaipėdos vanduo“ grynasis ataskaitinių finansinių metų pelnas siekė 5 218 881 eurą. ...
2024-04-20
Skaityti daugiau

Transportas

Baigta Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcija

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog baigti Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Šiuo metu rengiama techninė ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Spyglys

Klaipėdos valdžia bando prisiimti svetimus nuopelnus*

Šį šeštadienį sukaks metai, kai uostamiesčio vairą perėmė dabartinė valdžia. Norėtųsi jai pasigirti laimėjimas, bet jų kaip ir nėra. Todėl ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This