Dėl įgaliojimų merui susikirto Klaipėdos valdančiosios frakcijos (3)

Politika, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-02-29

Bene pirmą kartą šios kadencijos Klaipėdos miesto tarybos valdančių frakcijų nuomonės balsuojant ženkliai išsiskyrė: dalis valdančiųjų nepalaikė mero Arvydo Vaitkaus pageidavimo vienasmeniškai valdyti savivaldybės biudžetines ir viešąsias įstaigas bei įmones. Šis sprendimas sulaukė tik 17 iš 30 Tarybos narių palaikymo. Iki šiol visi sprendimai Taryboje buvo priimami gerokai didesnes balsų dauguma.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jurandas Altuchovas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovas sakė, kad ji nepalaikys pateikto pasiūlymo ir teigė, kad savivaldybės valdomoms  įmonėms, turi būti taikomi didesni viešumo ir atsakomybė standartai.

„Nesame užtikrinti, kad po priimto sprendimo bus užtikrina reikiama įmonių kontrolė. Todėl mūsų frakcija susilaikys balsuojant“, – teigė jis.

Meras pateikė savivaldybės sprendimo projektą, kuriuo numatoma pavesti jam tvirtinti savivaldybės biudžetinių įstaigų metinių ataskaitų rinkinius, viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) metinių ataskaitų rinkinius ir savivaldybės valdomų įmonių metinių finansinių ataskaitų rinkinius, metinius pranešimus ir (ar) veiklos ataskaitas.

Dalis klausimą prieš tai svarsčiusių miesto Tarybos komitetų narių teigė, kad pavedus tik merui tvirtinti ataskaitas Tarybos nariai visiškai praras įmonių ir įstaigų kontrolę, nes po to, kai meras tas ataskaitas patvirtins, savivaldybės Taryba jau nieko negalės pakeisti.

Atsižvelgęs į „komitetuose savivaldybės tarybos narių išsakytus lūkesčius, pastebėjimus bei siūlymus”, meras Tarybai ketvirtadienį pateikė pakoreguotą Tarybos sprendimo projektą. Jame jau yra numatyta, kad ne vėliau kaip iki gegužės 31 d. visų viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) ir savivaldybės valdomų įmonių metinės atskaitomybės dokumentai turi būti pristatomi Finansų ir ekonomikos komitete ir kituose komitetuose atsižvelgiant į jų kuruojamą sritį.

Toks mero noras buvo motyvuotas tuo, kad, esą, Tarybos nariams liktų mažai laiko įsigilinti į teikiamas ataskaitas ir teikti konstruktyvius pasiūlymus. O merui jau patvirtinus ataskaitas kiti politikai galėtų apie jas diskutuoti neribotą laiką. Be to, teigiama, kad biudžetinių įstaigų ataskaitų tarybos nariams nereikia nagrinėti, nes jų yra gerokai per šimtą, esč nereikia vietos politikų apsunkinti.

„Visų savivaldybės įmonių, įstaigų steigėja yra savivaldybės Taryba, todėl ją apeiti tvirtinant finansinius dokumentus… Taip neturėtų būti”,- sakė opozicijos atstovas konservatorious Andrius Dobranskis.

Tačiau sprendimas buvo priimtas nepaisant šio ir kitų jį svarstant išsakytų kontrargumentų. Tarp balsavusiųjų už buvo ir opozicijai priklausantis konservatorius Aidas Kaveckis. O prieš balsavo vienintelis Leonas Makūnas, priklausantis mero rinkimų komitetui.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Dėl įgaliojimų merui susikirto Klaipėdos valdančiosios frakcijos”: 3

  1. Autoritariniui vadovavimui NE parašė:

    Ką jums primena šio mero elgesys. Baltarusiją, Rusiją?

  2. vigis parašė:

    Vienasmeninis valdymas vienoje atskiroje savivaldybėje. Žinoma, Klaipėda ne Baltarusija, o tuo labiau ne rusija. Malinauskais irgi tampama ne iš karto. Iš kitos pusės – demokratija nėra pati geriausia valdymo forma…

  3. Panašu parašė:

    , kad iš miestiečių išsirinktos tarybos narių , jų pačių valia, liko tik krūvelė nieko nereiškiančių tuščiaburnių visuomeninių patarėjų ir iš esmės jie iš tos miesto tarybos jau gali laisvai save pasileisti. Nebent, kad už neblogą algelę kartą į mėnesį susirinktų ir tiesioginėje transliacijoje pasirodytų miestiečiams kokie jie gražūs ir kas kokį naują kostiumą nusipirko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Švietimas

Įtarimai pasirodžius girtai darbe – dar vienai direktorei 

Klaipėdoje per pastaruosius metus fiksuotas dar vienas atvejis, kai švietimo įstaigos vadovė darbe pasirodė galimai neblaivi. Tokie įtarimai dabar krito ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Rimkų geležinkelio pervažą visiškai uždarys dviem savaitėms

Per patį vidurvasarį vairuotojų laukia kantrybės išbandymas dėl planų suremontuoti geležinkelio pervažą ties Rimkais. „Problemų turėsim visi, linkiu visiems kantrybės”, ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This