Klaipėdos mieste įvestas pagalvės mokestis

Svarbu, Verslas

Viešbučių versle besisukančio Klaipėdos miesto tarybos nario Arūno Tumos viešas spaudimas dėl mero siūlymo vadinamąjį 2 eurų pagalvės mokestį įvesti jau nuo birželio 1 d. pasiteisino: rinkliava už nakvynę uostamiestyje bus pradėta rinkti tik nuo kitų metų sausio 1 d. O jos dydis sumažintas perpus – iki 1 euro už vieną nakvynę.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė savivaldybės taryba. Pats A. Tuma nuo šio klausimo svarstymo nusišalino, nors prieš tai aktyviai dalyvavo Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje ir griežtai kritikavo mero Arvydo Vaitkaus siūlymą nuo birželio 1 d. įvesti 2 eurų už vieną nakvynę vietinę rinkliavą už naudojimąsi Klaipėdos miesto savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūrą. A. Tumos bendrovės valdo Klaipėdoje esančius viešbučius.

Už galutinį sprendimą balsavo 21 tarybos narys, balsuojant susilaikė 8, o prieš nebalsavo nė vienas politikas. Nuo šio klausimo svarstymo taip pat nusišalino Aušra Pocevičiūtė.

Formaliai pasiūlymą įvesti tik 1 euro už vieną nakvynę rinkliavą pasiūlė frakcijos „Ištikimi Klaipėdai” narys Tomas Juočys, teigdamas, kad viską reikia daryti nuosekliai. Tačiau dar prieš tai buvo pranešta, kad savivaldybės administracija sutinka su tokiu pasiūlymu. Už jį balsavo 18 tarybos narių, du buvo prieš, o 9 balsuojant susilaikė.

Galutiniame (pakeistame) sprendime nurodoma, kad vietinė rinkliava yra skirta priemonėms, didinančioms turistų srautų augimą Klaipėdos mieste, užtikrinant poilsio ir turizmo infrastruktūros gerinimą, kultūros ir turizmo paslaugų kokybės bei sezoniškumo mažinimo priemonių įgyvendinimui, turistiniam Klaipėdos patrauklumui ir miesto žinomumui didinti.

Taip pat nuspręsta, kad „sprendimą dėl vietinės rinkliavos tikslinio panaudojimo Savivaldybės tarybai teikia savivaldybės meras, remdamasis Savivaldybės mero potvarkiu sudarytos Verslo aplinkos darbo grupės rekomendacijomis, vadovaujantis šių Nuostatų 3 punktu. Į Verslo aplinkos darbo grupę pariteto principu deleguojami du viešbučių atstovai. Posėdžiuose dėl tikslinės paskirties vietinės rinkliavos panaudojimo turi teisę dalyvauti suinteresuotų šalių atstovai ar jų grupės.“

Priėmus šį sprendimą, meras teigė, kad tai buvo nelengvas procesas.

„Mūsų tikslas užkurti gyvenimą rudens, žiemos ir pavasario laikotarpiu,  didinti turistų srautus”, – sakė jis.

Anksčiau teikto sprendimo projekto aiškinamajame rašte buvo teigiama, kad „remiantis statistikos duomenimis, 2022 m. vidutinis metinis nakvojančių Klaipėdos apgyvendinimo įstaigose asmenų skaičius sudarė 400 tūkst.“ Tad pritarus sprendimo projektui į Klaipėdos biudžetą dar šiemet tikimasi gauti apie 400 000 Eur, 2025 m. – apie 800 000 Eur”.

Surinktas lėšas ketinama skirti Klaipėdos miesto savivaldybės turistiniam patrauklumui didinti: „turizmo ir kultūros infrastruktūros įrengimui ir atnaujinimui; sezoniškumo mažinimo priemonėms; Klaipėdoje teikiamų turizmo ir kultūros paslaugų kokybės gerinimui; turistinio miesto patrauklumo bei žinomumo didinimui”.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

Metai prie Klaipėdos valdžios šturvalo: sėkmės ir nesėkmės

Sėkme reikėtų vadinti pastangas darbuotis atnaujinant daugiabučių namų kiemus, ugdymo įstaigas ir jų aplinką – dėmesio anksčiau tam tikrai stokota. ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Sveikata

Miesto sveikatos įstaigoms siekia gauti 7 mln. eurų paramos

Klaipėdos savivaldybė skelbė, jog parengė investicinį planą ir jau pateikė paraišką finansavimui gauti, kad Sveikatos centro veikloje dalyvaujančios miesto gydymo ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Sportas, Svarbu

Konfliktų draskomo „Viesulo” vadovo darbą meras vertina gerai

„Kiekvienas vadovas turi dar ir savo vadovą, išskyrus aukščiausiąjį miesto vadovą, nes jam vadovo nebėra”, – taip Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This