Maisto atliekų kol kas prašo nerūšiuoti: prasidės tik balandį ar dar vėliau

Aplinkosauga

Nors dalyje daugiabučių kiemų jau atsirado maisto atliekoms skirti konteineriai rudu dangčiu, ji kol kas yra užrakinti, nes kaip praneša Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC, maisto atliekų surinkimo pradžia Klaipėdoje dar nepaskelbta. Pasak atliekų tvarkytojų, geriausiu atveju visa apimtimi procesas prasidės kovo pabaigoje – balandžio pradžioje ar net dar vėliau.

Laukia leidimų

Skirtingose Lietuvos savivaldybėse maisto atliekų rūšiavimas pradedamas nevienodai. Vilnius apie dalinį maisto rūšiavimą paskelbė sausio mėnesį, o Klaipėdos miestas pretenduoja tapti antruoju didmiesčiu šalyje, surenkančiu ir pilnai sutvarkančiu gyventojų išrūšiuotas maisto atliekas. KRATC šiam tikslui Dumpiuose pastatė naujus apdorojimo įrenginius, bet jų naudoti kol kas negali.

„Cechas Dumpiuose pastatytas, rūšiavimo ir apdorojimo įrenginiai išbandyti, maisto atliekas tvarkyti galėtume nors ir šiandien. Tačiau biurokratinės procedūros dar nebaigtos: pagal galiojančius teisės aktus mūsų statinius ir įrangą turi patikrinti valstybinė komisija, Europos Sąjungos projektų vykdymą prižiūrinčios institucijos, ir tik po jų teigiamų išvadų gausime aplinkosaugininkų leidimą veiklai“, – pranešime pažymi Roma Budrienė, KRATC direktorė.

Įprastai, kai patikros procedūros vyksta sklandžiai, jos trunka nuo vieno iki trijų mėnesių. Vertinant dabartinę situaciją tikimasi, kad išrūšiuotų maisto atliekų surinkimas iš Klaipėdos gyventojų ir jų apdorojimas Dumpiuose prasidės balandžio mėnesį.

Jau išrūšiuotas surinks

Kol negauti būtini leidimai, maisto atliekos negali būti surenkamos atskirai. Bet ką daryti klaipėdiečiams, kurie išgirdę apie šalyje prasidedantį maisto atliekų rūšiavimą, jau pripildė savo konteinerius?

„Jei išrūšiavote maistą atskirai, išstumkite šiuos konteinerius kartu su komunalinėmis atliekomis. Vežėjas šiuos konteinerius ištuštins. Mus džiugina gyventojų aktyvumas, tikrai nenorime stabdyti jų iniciatyvos, tad maisto atliekas nuo kovo mėnesio rinksime kartu su komunalinėmis pagal jų išvežimo grafiką. Stebėsime srautus, analizuosime, kokias klaidas daro vežėjas ar rūšiuojantys gyventojai“, – sakė R. Budrienė.

Pasak KRATC vadovės, iš tikro kyla sumaištis, kai visos Lietuvos savivaldybės maisto atliekų tvarkymą pradeda skirtingu laiku ir netgi skirtingomis priemonėmis. Nors oranžiniai maišeliai dalinami tik Vilniaus apskrityje, apie šį būdą išgirdę klaipėdiečiai skambina į KRATC ir klausia, kada ir kur uostamiestyje bus dalinami tokie maišeliai ar net reikalauja jų prekybos centruose. Bet Klaipėdoje yra sukurta ir veiks kitokia maisto atliekų rūšiavimo sistema nei sostinėje. Uostamiestyje šios atliekos bus surenkamos atskiruose konteineriuose, naudojant ne specialius, o įprastus šiukšlių maišus.

„KRATC atsako tik už maisto atliekų rūšiavimą Klaipėdos mieste ir Neringoje. Todėl Klaipėdos rajono, Kretingos, Palangos ar kitų apskrities savivaldybių gyventojai dėl maisto rūšiavimo priemonių ir surinkimo tvarkos turėtų kreiptis ten, kur yra deklaravę gyvenamąją vietą“, – akcentavo KRATC direktorė.

Kada maisto rūšiavimas bus pradėtas Klaipėdoje, KRATC paskelbs savo svetainėje www.kratc.lt ir https://www.facebook.com/KRATC.LT bei vietinėse žiniasklaidos priemonėse.

Daugiau informacijos apie maisto rūšiavimą, atliekų konteinerių suteikimą individualių namų savininkams teiraukitės tel. +370 800 13344, el. paštu kokybe@kratc.lt.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

Neteisingai rūšiuojantys atliekas gali sulaukti baudų 

Klaipėdos savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) inspektoriai pradėjo aplinkosauginius reidus – tikrinama, ar klaipėdiečiai ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Aplinkosauga, Svarbu

Klaipėda pagaliau pradeda rūšiuoti maisto atliekas

Vėluodama keturis mėnesius Klaipėda pradeda maisto atliekų rūšiavimą – antradienį surengta oficiali tam skirta šalia Dumpių sąvartyno pastatytos linijos atidarymo ...
2024-04-02
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Kur nemokamai palikti naudotas padangas?

Jei perkate naujas padangas parduotuvėje ar servise, ten galite nemokamai atiduoti ir senąsias. Tik turi atitikti perkamų-paliekamų padangų kiekis ir ...
2024-03-27
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This