Prie buvusio Tilžės žiedo planuoja „vietos akcentą“

Svarbu, Verslas

Šalia vietoje Tilžės žiedo prieš keletą metų suformuotos sankryžos UAB Tilžės centras planuoja pastatyti prekybos ir administracinės paskirties pastatą, kuris esą taps šios vietos akcentu.

Projektuotojų vizualizacija

Architektų biuro G. Natkevičius ir partneriai parengtuose projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad 4,569 ha ploto sklype Šilutės pl. 1A planuojamas 23,8 m aukščio statinys, kurio antžeminis tūris bus skaidomas į dvi dalis – apatinę ir viršutinę. Apatinė dalis bus skirta komercijai, parduotuvėms, o viršutinė – keturių aukštų – bus skirta administracinėms patalpoms. Po pastatu bus įrengiamas požeminis aukštas su automobilių stovėjimo aikštele ir techninėmis patalpomis.

Bendrasis pastato plotas sudarys 8870 kv. m. Iš jų antžeminė dalis – 6250 kv. m.

Projektuotojų vizualizacija

„Apatinės pastato dalies fasadai vientisi, naudojama fasadinė stiklo vitrinų sistema, išskyrus rytinę dalį, kuriai fasado apdaila – gofruota skarda. Viršutinė dalis – suskaidyta į du tūrius, dalis pakelta ant plonų betoninių kolonų. Pakeltuose tūriuose akcentuojamas fasadiškumas – naudojant betono apdailą, sukurianti tam tikrą ritmą, atkartojantį plonų laikančių kolonų ritmą. Įvertinus, kad šalia yra didelis transporto mazgas ir aplinkui nesuformuotas užstatymas, kuriamas žmogui suvokiamas masteliškumas ir erdviškumas, vengta didelio tūrio monotoniško pastato. Pakeliant ir suskaidant viršutinę pastato dalį sukuriamas masteliškumas ir dinamiškumas. Kadangi pastatas yra prie didelės sankryžos, jis tampa tos vietos akcentu“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Projektuotojų vizualizacija

Parduotuvė planuojama dviejų aukštų. Tarpaukštinėje erdvėje, ant parduotuvės esančio stogo, numatoma žalia erdvė biurų tarnautojams ir lankytojams.

Pagrindinis įvažiavimas į sklype projektuojamą požeminę automobilių saugojimo aikštelę numatomas šiaurės rytinėje pusėje. Pagal reglamentą tokiam pastatui reikia 147 automobilių stovėjimo vietų. Tiek jų čia ir numatoma – 55 sklype, 92 – požeminėje automobilių aikštelėje.

Požeminiame aukšte projektuojama dviračių saugojimo patalpa, kurioje bus įrengiamos 24 dviračių stovėjimo vietos.

Tilžės centras šį sklypą su jame esančiais statiniais valdo nuo 2017-ųjų vasaros.

Projektuotojų vizualizacija

Šios bendrovės užsakymu buvo rengiami projektiniai pasiūlymai greta jau iškilusiam automobilių švaros centrui bei svečių namams S. Nėries gatvėje.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki kovo 29 d. Liepų g. 48D, Klaipėdoje, darbo dienomis 9-16 val. iš anksto susitarus tel. 8 655 20675, arba internetinėje svetainėje twww.klaipeda.lt/pp.

Pasiūlymus galima teikti: iki kovo 29 d. el. p. architekturos.standartas@gmail.com

Viešas susirinkimas vyks nuotoliniu būdu kovo 29 d. 15 val. 

22 Comments

 1. Anonimas

  Baisuma..m

  Reply
 2. Puiku!

  Puiku! Atkuriamas dvaras, vystoma teritorija ir šioje vietoje smagu, kad bus naujas modernus pastatas, o ne tie baisūs aptvarėliai.

  Reply
 3. Darius

  Ar dar liko architektu galvose kas is klasikines architekturos, o ne stiklainiu liejimas, koks cia akcentas ir vel PC.

  Reply
  • R

   Visiškai pritariu!

  • Anonimas

   Visiskai nepritariu.

  • ne stiklainis

   Kas jūsų manymu yra klasikinė architektūra XIX a. baisusis imperialistinis istorizmas? Jau daugiau kaip 20 metų gyvenam XXI a. Beja čia net ne stiklainis

 4. Anonimas

  Manau,idomus sprendimas!?
  P.S Klausimelis,kaip atrodys,tas „langu azuras”,kai langus,nuo saules,uzsidangstys zaliuzemis !?

  Reply
 5. Anonimas

  Anoj pusej sankryzos grazuolis pastatas,tai cia atkartokit ta grozi, siuolsikiniu tonu.
  Dabar stiklo ir kubikas.Matyt nubraize toki uzsakytojas,kad but greit ir pigiai.
  Nekazka matysim ;(((

  Reply
 6. Klaipėdiškis

  Toliau verslininkų PC vaizduotė nesiekia.

  Reply
 7. AppleAI

  Manau sitas pastatas tikrai aplinkos nesugadins. Ypac ziuriant i tai kas projektuojama vietiniu biuru…

  Reply
 8. AI

  Manau sitas pastatas tikrai aplinkos nesugadins. Ypac ziuriant i tai kas projektuojama vietiniu biuru…

  Reply
 9. Senbūvis

  Gyvenu netoli jau daug metų. Uždengs ne kaip atrodančią Norfą 🙂 O dėl pačio, pastato, tai tikrai išskirtinis. Kur dar Klp yra pastatyta naujų gražių pastatų? Šaunuoliai verslininkai, matosi padirbėta prie projekto išvaizdos. O tai paskutiniu metu vien tik Rimi, Lidlai ir Norfos…

  Reply
  • Drs

   Kur ten yra Norfa, gal Lidlas?

  • ezys

   >>>Drs.
   Norfa uz sio pastato jau stovi, greitu metu bus atidaryta

 10. Klaipėdiškė

  Gimusi Klaipėdoje, tad man gaila nukirstojo akcento ir viso sunaikinto dvaro

  Reply
  • klaipėdiškei

   Ta prasme? Tikrai supratot ką parašėte?

  • Ekspertas

   Man gaila jusu, nes atrodo,kad su galva negerai!

  • Anonimas

   Gal apie S3ndvari: „Sendvaris garsėjo vienu gražiausių Klaipėdos apylinkėse parkų-sodų, kuriame 1807 m. Mėmelyje rezidavęs Prūsijos karalius rusų karininkams esą surengė puotą. Deja, šis sodas – sunaikintas statant Tilžės žiedą.” ve.lt

  • Anonimas

   Iš esmėsmės, norint, kad ta vieta būtų graži ir tinkanti miesto centrui, Mokyklos gatvę reiktų siaurinti iki maks. dviejų juostų ar padaryti į dviračių gatvę. Tada būtų šansas ir Sendvario aplinkos rekonstrukcijai, ir Malūno parko aplinka ir perspektyvos būtų absoliučiai kitokia. Būtų variantas Joniškės gentrifikuoti didelę dalį perspektyvaus Joniškės kvartalo, kuris dabar yra atkirstas tos greitkelinės Mokyklos gatvės. Žodžiu, Mokyklos gatvė su baisiu, greitkeliniu Mokyklos gatvės tiltu aplink save kuria didžiulę neigiamą triukšmingą, taršią, nemalonią aplinką iš esmės labai geroje ir perspektyvioje miesto vietoje. Bet, žinoma, neseniai buvo pasirinkta Mokyklos gatvę dar labiau plėsti, naikinti perėjas ir paversti dar didesniu greitkeliu miesto centre. Tai turim ir ilgai turėsim ką turim… Liūdnas vaizdas ir liūdnos perspektyvos.

 11. ar

  Klaipėdoje architektų nėra, kad darbą duodam kauniečiams?

  Reply
  • AUDRIUS

   Pasiziurekit i Kauna ir i Klaipeda ir gausite atsakyma i savo klausyma.

 12. KLP

  Gražu, šiuolaikiška. Trūksta mieste tokių pastatų, o tai vien degalinės, užkandinės, plovyklos ir maisto parduotuvės užima vietą

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Rūsyje aptiktas lavonas

Klaipėdos policija pranešė, kad ketvirtadienį, po vidurdienio, vieno Šilutės plento daugiabučio rūsyje aptiktas 44-erių vyro lavonas. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Ugniagesiai išgelbėjo ir užstrigusį katiną, ir lifte įkalintą žmogų

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad antradienio rytą jo pareigūnams teko gelbėti Klaipėdoje, viename Šilutės plento daugiabutyje, prie įėjimo ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Ugniagesiai gelbėjo du nelaimėlius

Klaipėdos regiono ugniagesiai pirmadienį padėjo medikams suteikti pagalbą dviem nukentėjusiems žmonėms. Ryte, apie 7.30 val, buvo gautas pranešimas, kad Kretingos ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This