Šilumos kaina Klaipėdoje – didžiausia tarp didmiesčių

Svarbu, Verslas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba skelbia, kad kovą vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 7,07 ct/kWh (be PVM). Tuo metu uostamiesčiui ir Gargždams tokią šilumą tiekianti „Klaipėdos energija“ yra nustačiusi 7,1 ct/kwh tarifą.

Pagal šilumos kainą uostamiesčio įmonė yra tik 14-oje vietoje tarp visų šalies energetikų. Pigiausiai šilumą tiekiantys „Utenos šilumos tinklai“ už ją prašo 5,92 ct/kWh. Visų kitų šalies didmiesčių šilumos tiekėjai siūlo mažesnes kainas nei „Klaipėdos energija“.

Vasarį „Klaipėdos energijos“ taikytas tarifas buvo 7,41 ct/kWh – 4,1 proc. didesnis. Lyginant su praėjusių metų kovu šiluma yra atpigusi beveik dešimtadaliu (praėjusių metų tarifas buvo 7,87 ct/kWh).

Vidutinė nepriklausomų Klaipėdos šilumos gamintojų kaina kovą siekia 4,42 ct/kWh ir išliko panašiame lygyje kaip ir pernai – 4,4 ct/kWh.

Tiesa, šį mėnesį fiksuojama neįprasta tendencija, kai „Klaipėdos energija“ savo biokuro katiluose sugebėjo pasigaminti pigesnę šilumą nei ją iš atliekų gaminanti „Gren Klaipėda“ (šiek tiek mažiau nei pusę savo šilumos parduoda už 4,69 ct/kWh, o „Klaipėdos energija“ pasigamins už 4,58 ct/kWh). Didesniajai daliai savo šilumos „Gren Klaipėda“ yra nustačiusi mažiausią tarifą tarp tokių gamintojų – 4 ct/kWh.

Neįprasta ir tai, kad brangiausią šilumą kovą siūlo ją iš gamybinių atliekų gaminantys „Klaipėdos baldai“ – įmonė užsiprašė 4,74 ct/kWh.

11 Comments

 1. Vaitkau ,apetitas didelis?

  Na monopolisto kainos auga kartu su akcininkų apetiktu, kai jų nereguliuja niekas. Taipigi šiukšlių kaina irgi pritrenkianti lyginant su kitais miestais.

  Reply
 2. Smaguriai valdo Klaipėdą

  Praeitoje savaitėje į KLE atvažiavo Meras ir smaguris, pasikvietė Baltuoni, užlindo į pakampe kur stebėjimo kameros nemato ir ausino Baltuoni, kad tas iš darbo isvarytu Klientų aptarnavimo padalinio vadovą Mikalauska, vienteli mokslų daktarą KLE. Ant rytojaus Baltuonis pasakė Mikalauskui, kad imk duodamas išeitines išmokas ir eik lauk iš KLE, nes vietos reikia ar tai smaguriui, ar tai kitam savivaldybės klerkui. Taip išmetant iš darbo specialistus tikimasi greičiau subankrutinti ir isparceliuoti KLE.

  Reply
 3. Stebėtojas

  Visos problemos dingtų , jei mūsų šalies įmonių įstatymas leistų visiems žinoti kas yra akcininkai. Būtų gerai žinoti kam priklauso Lietuva. Jei žinotume tai, tada žinotume kodėl brangi šiluma, kas pelnosi iš kelių remonto kam priklauso Independent ir daug kitokių dalykų.

  Reply
 4. >Pažadams

  Tai ir toliau balsuokit už tuos, kurie „žada“, arba dar geriau už tuos, kurie skelbia:„mes jums DUOSIME!!!“. Tai ir gausite tai, ko labai „norėjote“, jau rezultatas, kaip pastebėjote, yra! Sėkmės!

  Reply
 5. Anonimas

  Ko jus čia verkiat ,kad labai brangu kai tarifas 7.41cnt/kwh Ką pasakytumėt ir kokiom krokodilo ašarom verktumėt kai tarifas 12.22cnt/kwh???

  Reply
 6. bbd

  didziausia vakaru lietuvos energetikos imone bus greitai sunaikinta, o akcininkai tik laukia kada bus galima privatizuoti uz centus.. dar ne tiek brangs siluma

  Reply
 7. Anonimas

  Atrodo,”turim” Geotermine,”turim” veltui su damoka isrusiuotas siuksles „siuksliu deginimo imonei”,net „medienos atlieku deginimo imone” turim … !? Visos „triusia” ????? „labui”-dumai ruksta ?Idomu kas tas „labas”,kokia „zadanija” iskele milicinkas ?

  Reply
 8. Egidijus

  Kainos nemažės kol Egidijus su Erlandu vogs, vienas padangas ir metalo lauža kitas biokura, neimanoma deginti koki mešla liepia deginti, o sumoka kaip už gera malka, o otkata patvory, galvodami kad niekas nemato, pasidalina, matom matom Egiduk, parasyk emaila video atsiusim!

  Reply
 9. Baltuonis

  O ko jus tikites kai vadovauja nevykelis prasirukes tabureciu gamintojas,atleistas is fabriko uz aferas,nesuprantantis kam reikalinga akumuliacine talpa ir ORC.remontuojantis smaguriams automobilius ir vykdantis atlieku degintoju nurodymus. Kodel deginamos dujos o ne biokurad -todel kad grenui pelnas didesnis butu! Imantai, linkejimai ir tau, atsimenam kaip pavaldinius vadinai!

  Reply
 10. Pažadai

  Ačiū geriausio miesto planetoje valdžiai! Atsivedė Fortumą, žadėjo aukso kalnus ir pigiausią šilumą Lietuvoje. Ar ramiai miegat, pažadukai?

  Reply
  • Zalupa

   Prisidedu prie padėkų pažadukams

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Orai

Šilumos dar teks palaukti

Pirmoji balandžio mėnesio pusė buvo drėgnesnė už normą, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Daugiausia kritulių teko šiaurės rytiniams rajonams, ypač per ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Verslas

Kovą - mažesnės sąskaitos už šildymą

AB „Klaipėdos energija“ skelbia jau paruošusi sąskaitas už kovo mėnesio šildymą, kurių dalis jau pasiekė uostamiesčio ir rajono gyventojus. Šių ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

ELTA

Klaipėda tęs šildymo sezoną

Vilniui paskelbus apie šildymo sezono pabaigą, Klaipėda šią savaitę dar planuoja šildyti gyventojų namus ir valstybines įstaigas. Kaip Eltą informavo ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This