Dingo Sąjūdžio laikus menantis simbolis

Miestas

Klaipėdoje, Ąžuolyno giraitėje, pasigesta tautinio simbolio – priverpstės, lietuviškos trispalvės juosta pritvirtintos prie ąžuolo. 

Apie šį įvykį pranešė „Atviros Klaipėdos” skaitytojas Gediminas.

„Kiek pamenu, prieverpstė čia buvo nuo Sąjūdžio laikų. Paskutinį kartą ją mačiau apie šių metų pradžią”, – parašė jis.

Klaipėdos miesto savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška jam esą papasakojo, kad „ąžuolas, ant kurio pritvirtinta prieverpstė, buvo pasodintas Lenino 100-ųjų gimimo metinių garbei apie 1970 metus“. Tada čia buvo apie tai informavusi lenta ir iki šiol likusi ąžuolą supanti apskrita akmenų sienutė.

Pats V. Juška patvirtino, kad tokio fakto būta. Tačiau sako, kad priverpstė prie ąžuolo buvo pritvirtinta su niekuo nederinant, tad gali būti, kad ją nuėmė ir Ąžuolyno parką prižiūrinčios darbuotojai.

„Būtų gerai, kad gražus simbolis grįžtų”, – prašo Gediminas.

Anot jo, tikėtina, kad Atgimimo laikais prieverpstę padarė ir ant ąžuolo pritvirtino netoli gyvenęs tapytojas, aktyvus Klaipėdos Sąjūdžio dalyvis Vaclovas Rimkus.

Atgimimo laikais bei pirmąjį dešimtmetį po Nepriklausomybės atgavimo  tautiniai ir religiniai simboliai dažnai būdavo statomi, įrengiami be jokių leidimų. Klaipėdoje taip atsirado kryžiai Dangės skvere ir Ferdinando aikštėje.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Dangės skvero granitas: teismas palaikė savivaldybę

Pasirodo, kad dar 2020-ųjų pavasarį kilusios peripetijos dėl tuo metu rekonstruojamame Dangės skvere numatyto kloti granito pasiekė ir teismą. Klaipėdos savivaldybė ...
2024-03-13
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Senojo pašto ateitį ir toliau gaubia migla

Po viešo kultūros ministro ir uostamiesčio savivaldybės apsisvaidymo kaltinimais dėl senojo Klaipėdos pašto atgaivinimo, badoma planuoti ir konkrečius veiksmus. Tačiau ...
2024-02-01
Skaityti daugiau

Kultūra

Kas bevertins Klaipėdos kultūros ir meno projektus?

Šiems projektams vertinti prireiks gerokai daugiau „ne visai kultūros žmonių”, negu jų buvo dar prieš Kalėdas mero tik iš „valdiškų” ...
2024-01-29
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This