Įtariamasis vaiko nužudymu gydomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje

ELTA

Ingrida Steniulienė (ELTA)
2024-03-04

Komentarų: 0

Penkių mėnesių savo sūnų, kaip įtariama, pro langą išmetusiam jo tėvui nustatyti psichikos ir elgesio sutrikimai, jam reikalingas gydymas, jis negali atsakyti už savo veiksmus. Tokią išvadą teisėsaugos pareigūnams pateikė ekspertai, atlikę psichiatrinę-psichologinę ekspertizę.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Ikiteisminio tyrimo metu įtariamajam buvo atlikta teismo psichiatrinė – psichologinė ekspertizė, kuria jam buvo nustatyti psichikos ir elgesio sutrikimai, dėl kurių įtariamajam reikalingas gydymas, todėl Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų 2024 m. vasario 28 d. nutartimi įtariamasis patalpintas į viešąją įstaigą Rokiškio psichiatrijos ligoninę iki 2024 m. gegužės 18 d.“, – Eltai pirmadienį komentavo Klaipėdos apylinkės teismo atstovė Monika Vismantė.

Eltos žiniomis, ekspertai nustatė, kad vyras negali suvokti savo veiksmų ir už juos atsakyti, išvadoje kalbama ir apie ilgalaikį narkotikų vartojimą. Tokiu atveju stoti prieš teismą jis negalės.

„Ikiteisminiame tyrime yra pradėtas procesas dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo“, – Eltai sakė bylos tyrimą kontroliuojantis Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Arūnas Saunorius.

Pasak jos, tai tarpinė nutartis, tai dar nėra galutinis procesinis sprendimas, ikiteisminis tyrimas dar atliekamas, jam vadovauja prokuroras, jis ir kreipėsi į teismą dėl procesinių veiksmų – įtariamojo atidavimui į ekspertinę įstaigą.

ELTA primena, kad pernai lapkritį po vieno daugiabučio langais buvo rastas kūdikis. Nusikaltimu buvo įtartas jo 1998 metais gimęs tėvas. Vaikas buvo išmestas pro balkoną pirmajame aukšte, tačiau smurtą patyrė ir iki išmetimo. Kūdikis neišgyveno ir vėliau mirė.

Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas yra sakęs, kad vaikas patyrė kur kas žiauresnį smurtą ir ne išmetimas pro langą lėmė mirtį.

Kūdikio tėvas anksčiau buvo nuteistas ir kalėjo benamio nužudymo byloje.

                                                                                                       Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Kūdikį nužudžiusiam tėvui siūlomas priverstinis gydymas

Klaipėdos apygardos prokuratūra pranešė, jog baigė ikiteisminį tyrimą dėl įvykio, kai pernai rudenį mirė Klaipėdoje pro langą išmestas kūdikis. Tyrimui ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Kūdikį pro langą išmetęs tėvas - nepakaltinamas

Praėjusių metų lapkritį uostamiestį sukrėtusio įvykio atomazga, kai mirė pro pirmo aukšto langą tėvo išmestas 5 mėnesių kūdikis, artėja prie ...
2024-04-02
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Tikrosios vyro mirties priežasties ieškanti moteris žada kovoti iki galo (papildyta)

Nors ir ketvirtoji, medicininė, ekspertizė nustatė, jog jaunas vyras mirė nesmurtine mirtimi, jo klaipėdietė žmona vis tiek žada rankų nenuleisti ...
2024-02-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This