Įtariamasis vaiko nužudymu gydomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje

ELTA
Ingrida Steniulienė (ELTA)
2024-03-04

Penkių mėnesių savo sūnų, kaip įtariama, pro langą išmetusiam jo tėvui nustatyti psichikos ir elgesio sutrikimai, jam reikalingas gydymas, jis negali atsakyti už savo veiksmus. Tokią išvadą teisėsaugos pareigūnams pateikė ekspertai, atlikę psichiatrinę-psichologinę ekspertizę.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Ikiteisminio tyrimo metu įtariamajam buvo atlikta teismo psichiatrinė – psichologinė ekspertizė, kuria jam buvo nustatyti psichikos ir elgesio sutrikimai, dėl kurių įtariamajam reikalingas gydymas, todėl Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų 2024 m. vasario 28 d. nutartimi įtariamasis patalpintas į viešąją įstaigą Rokiškio psichiatrijos ligoninę iki 2024 m. gegužės 18 d.“, – Eltai pirmadienį komentavo Klaipėdos apylinkės teismo atstovė Monika Vismantė.

Eltos žiniomis, ekspertai nustatė, kad vyras negali suvokti savo veiksmų ir už juos atsakyti, išvadoje kalbama ir apie ilgalaikį narkotikų vartojimą. Tokiu atveju stoti prieš teismą jis negalės.

„Ikiteisminiame tyrime yra pradėtas procesas dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo“, – Eltai sakė bylos tyrimą kontroliuojantis Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Arūnas Saunorius.

Pasak jos, tai tarpinė nutartis, tai dar nėra galutinis procesinis sprendimas, ikiteisminis tyrimas dar atliekamas, jam vadovauja prokuroras, jis ir kreipėsi į teismą dėl procesinių veiksmų – įtariamojo atidavimui į ekspertinę įstaigą.

ELTA primena, kad pernai lapkritį po vieno daugiabučio langais buvo rastas kūdikis. Nusikaltimu buvo įtartas jo 1998 metais gimęs tėvas. Vaikas buvo išmestas pro balkoną pirmajame aukšte, tačiau smurtą patyrė ir iki išmetimo. Kūdikis neišgyveno ir vėliau mirė.

Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas yra sakęs, kad vaikas patyrė kur kas žiauresnį smurtą ir ne išmetimas pro langą lėmė mirtį.

Kūdikio tėvas anksčiau buvo nuteistas ir kalėjo benamio nužudymo byloje.

                                                                                                       Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Verdiktas kūdikį nužudžiusiam vyrui paaiškės birželį

Klaipėdos apygardos teismas pirmadienį uždarame posėdyje išnagrinėjo Klaipėdos apygardos prokuroro Arūno Saunoriaus prašymą skirti priverstinį gydymą griežto stebėjimo sąlygomis vyrui, ...
2024-04-29
Skaityti daugiau

ELTA

Nėra duomenų, kad Klaipėdoje trispalves išniekinęs asmuo buvo užverbuotas

Tyrimą dėl Lietuvos vėliavų išniekinimo uostamiestyje kontroliuojantis prokuroras Arūnas Saunorius teigia neturintis duomenų, kad įtarimų sulaukęs asmuo būtų užverbuotas Rusijos ...
2024-04-21
Skaityti daugiau

ELTA

Suimtas merginos išžaginimu įtariamas vyras

Klaipėdos apylinkės teismas ketvirtadienį patenkino prokuratūros prašymą ir trims mėnesiams leido suimti merginos išžaginimu įtariamą vyrą. Apie tai Eltai pranešė ...
2024-04-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This