„Kino pavasaris“ ateina į Klaipėdą

Kultūra

29-ąjį kartą į kino sales kviečiantis „Kino pavasaris“ šiuos metus skiria kino poveikiui. „Tas pavasaris, kai po filmo nebevaidini“, „Tas pavasaris, kai viduje sujuda“, „Tas pavasaris, kai įtrauki save į programą“ – tokiomis frazėmis kviesdami asmeninėms mažoms ir didelėms transformacijoms, festivalio organizatoriai ragina klaipėdiečius džiaugtis filmais, ypatingais renginiais ir nieko kito neplanuoti kovo 14–27 d.

Vienas tituluočiausių – Kanų „Auksine palmės šakele“ įvertinta, 2 „Auksinius gaublius“ pelniusi ir 5 „Oskarams“ nominuota – režisierės Justine Triet drama „Kryčio anatomija“ (Anatomy of a Fall).

Šiemet „Kino pavasario“ programą Klaipėdoje bus galima pamatyti dviejuose kino teatruose – „Akropolyje“ esančiame „Forum Cinemas“ ir kino teatre „ArleKinas“.

„Kino pavasario“ vykdomasis direktorius Konradas Kazlauskas džiaugiasi, jog festivalio dvasia kasmet vis labiau juntama ir Klaipėdoje.

„Kino festivalis nėra vien tik filmų rodymas, tai – ir įvairūs susitikimai, specialios vietos, į kurias gali užsukti po seanso pasidalinti savo įspūdžiais, renginiai, parodos, susitikimai su lietuvių bei užsienio kūrėjais ar tiesiog pokalbiai prie kino salės po ką tik pamatyto gero filmo, – pasakoja jis. – Todėl labai džiaugiuosi, kad šiemet turėsime šventinį atidarymą, atvirą visiems klaipėdiečiams, festivalio atidarymą vaikams ir, žinoma, daug gerų filmų.“

Klaipėdoje kovo 14 d. festivalį atidarys Kanuose Didžiuoju prizu apdovanota ir 5 „Oskarams“ nominuota britų režisieriaus Jonathan Glazer drama „Interesų zona“. Atidarymo šventė vyks industrinėje uosto teritorijoje įsikūrusiame bare „Herkus Kantas“, kurioje skambės DJ grojami būsimų kino salių hitų garso takeliai. Renginys atviras ir nemokamas visiems.

Atidaryme vaikams – žaidimai, vaišės ir šurmulys

Džiugus klegesys, žaidimai, vaišės ir du animaciniai filmai „Barbora“ bei „Kanopos ir pačiūžos“ – kovo 16 d. kino teatre „ArleKinas“ pirmą kartą vyks specialiai vaikams skirta šventė – „Kino pavasario“ atidarymas vaikams.

Atidarymo dalyvius pasitiks studijos „Linksmasis lagaminas“ animatoriai ir jų kuriami personažai, įtrauksiantys dalyvius į nuotaikingą šurmulį. Čia lauks linksmybės, kūrybinės užduotys, šokiai, kvietimas ryškiai puoštis, lankstyti balionus ar tiesiog žaisti. Daugiau informacijos apie renginį čia.

Ką žiūrėti festivalyje?

Šiais metais festivalio programoje – itin daug filmų, įvertintų Kanų, Venecijos ir kituose tarptautiniuose kino festivaliuose, apdovanotų „Auksiniais gaubliais“, „BAFTA“ bei nominuotų „Oskarams“. Po seansų vyks pokalbiai, diskusijos, susitikimai su meno ir kultūros atstovais.

Vienas tituluočiausių – Kanų „Auksine palmės šakele“ įvertinta, 2 „Auksinius gaublius“ pelniusi ir 5 „Oskarams“ nominuota – režisierės Justine Triet drama „Kryčio anatomija“ (Anatomy of a Fall), Kanuose „Ypatingojo žvilgsnio“ apdovanojimą pelnęs debiutinis režisierės Molly Manning Walker filmas „How to Have Sex“, „Oskarui“ nominuota, Venecijos kino festivalyje „Sidabriniu liūtu“ apdovanota italų kino meistro Matteo Garrone drama „Aš čia kapitonas“ (Io Capitano), už filmą „Drive My Car“ „Oskaru“ įvertinto režisieriaus Ryûsuke Hamaguchi naujoji drama „Blogis (ne)egzistuoja“ (Evil Does Not Exist).

Tikromis istorijomis paremtas, milžinišką ažiotažą Lenkijoje sukėlęs kino meistrės Agnieszkos Holland filmas „Žalia siena“ (Green Border) kelia žmoniškumo klausimą vadinamojoje „žalioje sienoje“, skiriančioje Baltarusiją ir Lenkiją, kur pabėgėliai iš Artimųjų Rytų ir Afrikos patenka į geopolitinius pančius. O du „Auksinius gaublius“ pelniusi ir 5 „Oskarams“ nominuota amerikiečių režisieriaus Alexander Payne nuotykių komedija „Svajonių atostogos“ (The Holdovers) visus nukels į žmogiško ryšio ir šilumos kupinus nuotykius.

Daugiau informacijos apie festivalį ir jo renginius čia: 29–asis Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks kovo 14–27 d. Festivalį palaiko didieji partneriai „ERGO“ ir „Telia Play“, iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė, „Kūrybiška Europa“ MEDIA.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Šeštadienio vakarą Gargžuose - nemokami „Kino karavano“ seansai

„Kino pavasario“ organizuojamas „Kino karavanas“ šio šeštadienio vakarą Gargždų gyventojus bei netoliese atostogaujančius nuotykių ieškotojus kviečia į Minijos slėnyje vyksiančius ...
2023-07-29
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdoje - Japonijos kino festivalis

Japonijos ambasada Lietuvoje tęsia gražias tradicijas ir kartu su Japonijos fondu kviečia jau į 21-ąjį Japonijos kino festivalį, kuris vyks ...
2023-02-24
Skaityti daugiau

Švietimas

Į pažintį su legalaus kino pasauliu Klaipėdos pedagogus kviečia „Europos kinas“ ir „Kino pavasaris“

„Film Hunt: legalaus kino savaitės Lietuvos mokyklose 2022“ siekia sugriauti vyraujančius mitus apie turinio legalumą ir įkvėpti pokyčiams. „Europos kinas“, ...
2022-11-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This