Klaipėdoje iškils naujas socialinio būsto daugiabutis

Miestas

Klaipėda ruošiasi naujo socialinio būsto daugiabučio statyboms. Numatoma, kad toks daugiabutis iškils šiaurinėje miesto dalyje – Tauralaukyje, sklype Akmenų g. 1B. Pastate bus įrengta 60 butų, iš kurių 35 butai bus skirti negalią turintiems asmenims, 15 butų – gausioms šeimoms, likę 10, vieno kambario butų – vienišiems asmenims.

Socialinį daugiabutį yra numatyta pastatyti šiame sklype. Martyno Vainoriaus nuotr.

Bendra preliminari naujo daugiabučio statybų vertė – 14,77 mln. eurų. Projektui įgyvendinti bus siekiama Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimo. Skaičiuojama, kad ES paramos suma galėtų sudaryti daugiau nei 8 mln. eurų, per 6 mln. reikėtų skirti iš savivaldybės biudžeto. Prieš kreipiantis dėl ES paramos, dar bus būtinas tarybos pritarimas.

Šiuo metu eilėje socialiniam būstui išsinuomoti uostamiestyje laukia 575 asmenys ir šeimos. Eilėje laukiantys gyventojai, jei atitinka sąlygas, gali savarankiškai nuomotis būstus ir pasinaudoti kompensacija būsto nuomai.

„Deja, bet socialinio būsto paklausa Klaipėdoje vis dar išlieka didžiulė. Tarp mūsų yra daugybė žmonių, kuriems reikalinga pagalba. Nors šiuo metu Klaipėda jau turi 664 butus, skirtus socialiniam būstui, tačiau to nepakanka, todėl kasmet perkami papildomi butai, o dabar planuojame ir naujo namo statybą. Žingsnis po žingsnio situacija turi gerėti“, – pranešime pažymi Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

2021-ųjų vasarą pristatant projektinius tokio daugiabučio pasiūlymus kaimynai reiškė pasipiktinimą tokiais miesto valdžios planais.

INFORMACIJA

Per nepriklausomybės laikotarpį Klaipėdoje jau yra pastatyti trys daugiabučiai namai, skirti socialiniam būstui – Karlskronos, Irklų ir Rambyno g. Socialinių būstų skaičius didinamas ir perkant butus rinkoje. Per ateinančius trejus metus planuojama įsigyti 36 butus socialiniam būstui įvairiose miesto vietose.

8 Comments

 1. Paslaptis

  Reikia daugiau pastatyti coceliniu būtų senelių namus modernius atidaryti juadkrantėja

  Reply
 2. nustebęs

  @Palmira Martinkienė

  Turbūt tuo pranašesnis, kad sugebu PATS savo gyvenimą tvarkyti ir man nereikia socialinio būsto.

  @Anonimas

  Puikiai supranti, apie ką rašiau. Nereikia tų tinginių ir pašalpinių įkurdinti ten, kur net vidutines ar didesnes nei vidutinės pajamas gaunantis klaipėdietis nevisada turi galimybę įsikurti dėl žemės sklypų kainos.

  Reply
 3. Joris

  Nelabai suprantu, kam brangią miesto žemę skirti soc. būstui? Jūrininkų pr. ar arčiau Minijos g. esantys sklypai su sutvarkyta infrastruktūra netinka?

  Reply
  • Laura

   Matyt, tam kad nesiagreguoti žmonių. Danijos socialinės politikos pavyzdys įrodė, kad aplinkoje kurioje gyvena įvairių socialinių grupių asmenys kuria empatiškesnę visuomenę 🙂

 4. ?

  O kodėl kaimynai reiškė nepasitenkinimą?

  Reply
  • nustebęs

   Gal todėl, kad mokėjo turbūt didžiausią kainą už sklypus Klaipėdoje ir tikėjosi, kad kaiminystėje neįsikurs socialinio būsto pastatai 🙂 nes visiems aišku, kokio tipažo žmonės dažniausiai juose gyvena

  • Anonimas

   „nes visiems aišku, kokio tipažo žmonės dažniausiai juose gyvena”

   Cia apie mokejusius didziausia kaina?

  • Palmira Martinkienė

   Nustebusiam – o kokio tipažo žmonės ten gyvena? Mano žiniomis, daugiausia jaunos šeimos su vaikais. Kuo jūs, leiskite paklausi, už juos esate pranašesnis? Gal tuo, kad vertinate žmones pagal vieną kriterijų -jų pajamas?

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Baigta Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcija

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog baigti Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Šiuo metu rengiama techninė ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Miestas

Dabartiniai vicemerai uždirba ženkliai daugiau

Trijų Klaipėdos vicemerų mėnesiniai atlyginimai šių metų pirmą ketvirtį vidutiniškai buvo 5679 eurai neatskaičius mokesčių. O pernai metais šie pareigūnai ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Sveikata

Pradės projektuoti poliklinikos rekonstrukciją

Uostamiesčio savivaldybė skelbia, kad netrukus bus pradėtas rengti Klaipėdos miesto poliklinikos kapitalinio remonto techninis projektas. Miesto savivaldybė jau baigė konkursines ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This