„Tele2“ 5G ryšiui naudojo ir nelegalią anteną

Verslas

Klaipėdos apylinkės teisme nagrinėjama byla, kurioje antstolė prašo skirti baudą bendrovei „Tele2” ir jos vadovui Petrui Masiuliui už tai, kad esą nebuvo įvykdytas privalomasis nurodymas nugriauti Palangoje nelegaliai pastatytą mobiliojo ryšio anteną.

Pasak bendrovės, antena buvo pastatyta be leidimo, nes buvo „susidurta su skirtingomis teisinių reikalavimų interpretacijomis“, o bazinę stotį norėta įrengti kuo greičiau.

„Google Street View” nuotr.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) dar pernai lapkritį buvo surašiusi privalomąjį nurodymą išardyti savavališkai ant Palangoje, Taikos g. 68A, esančio pastato pastatytą ryšio anteną. Kadangi duomenų apie tokio nurodymo įvykdymą nesulaukta, vasario 2 d. antstolė Asta Rimaitė-Žičkuvienė pateikė teismui pareiškimą dėl baudos skyrimo. Tačiau nei antstolė, nei VTPSI atstovai posėdyje nedalyvavo – į jį nuotoliniu būdu prisijungė tik „Tele2” ir P. Masiulio advokatė Indrė Barauskienė.

Pastaroji teismui tvirtino, kad į privalomąjį nurodymą buvo sureaguota per savaitę ir antena buvo išmontuota, statybvietė sutvarkyta, nutraukta nuomos sutartis.

„Beveik du mėnesiai kai nebebuvo tos antenos, pateikėme fotografijas. Pilna apimtimi įvykdytas nurodymas“, – teigė advokatė.

Anot jos, tiesiog įvyko nesusipratimas, nes atitinkama informacija nebuvo pateikta antstolei ir VTPSI.

Pasak I. Barauskienės, dabar ant minėtojo pastato toliau stovi tik šalia buvusi kita antena, bet kompanija esą nežino, kam ji priklauso.

Susiklosčius tokiai situacijai bylą nagrinėjanti teisėja Asta Matulevičienė nusprendė pripažinti privalomu antstolės ir VTPSI dalyvavimą kitame posėdyje bei padarė pertrauką.

„Tele2“ viešųjų ryšių vadovė Asta Buitkutė, paklausta, kodėl minėtoji antena buvo pastatyta ir pradėta eksploatuoti be leidimo, teigė, jog taip nutiko, nes esą buvo susidurta su skirtingomis teisinių reikalavimų interpretacijomis.

„Teisės aktai numato, kad statybos leidimas reikalingas ne visais atvejais. Įrengiant mobiliojo ryšio infrastruktūrą ant komercinių pastatų jis būtinas tik tais atvejais, kai pastatas yra visuomeninės paskirties. Dėl 5G specifikos – trumpesnių bangų, gero ryšio užtikrinimui stotys turi būti statomos tankiau, jų reikia daugiau. Turime plėsti stočių tinklą – tik taip galime užtikrinti kokybišką ryšį, juo labiau, kad esame sulaukę nusiskundimų. Dėl šios priežasties stengėmės bazinę stotį įrengti kuo greičiau. Paaiškėjus, kad pastatas traktuojamas būtent kaip visuomeninės paskirties, nedelsdami ėmėmės veiksmų ištaisyti klaidą. Siekėme gauti statybos leidimą, tačiau nepaisant nuoseklių mūsų pastangų, savivaldybė nesutiko jo išduoti. Negavę leidimo, bazinę stotį išmontavome. Šiandien jos nėra, ryšio kokybė vėl krito ir jau sulaukėme Palangos gyventojų nusiskundimų. Žmonėms ypač rūpi artėjantis vasaros sezonas – išaugus vartotojų skaičiui dalis jų gali likti be paslaugų, gyventojams neramu, kad dėl to kris jų nuomojamų poilsio patalpų paklausa. Suprantame jų rūpestį ir sprendžiame situaciją prioriteto tvarka. Jau radome vietą naujai bazinei stočiai ir džiaugiamės konstruktyviu bendradarbiavimu su savivaldybe. Tikimės, kad tai padės poilsio sezoną pasitikti teikiant pilnavertes paslaugas“, – komentavo A. Buitkutė.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palangoje – lauko paroda apie Joną Šliūpą

Palangoje atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Kas išsigando Šliūpo?“, parengta pagal Miglės Anušauskaitės komiksų knygą. Apie spalvingą pirmojo Palangos burmistro ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Teismo sprendimo nevykdanti Irena Šakalienė panoro atgauti sumokėtą baudą 

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai atsisakė atnaujinti vieną iš procesų dėl buvusios uostamiesčio savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Ugniagesiai išgelbėjo ir užstrigusį katiną, ir lifte įkalintą žmogų

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad antradienio rytą jo pareigūnams teko gelbėti Klaipėdoje, viename Šilutės plento daugiabutyje, prie įėjimo ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This