Sugėrovą sunkiai sužalojęs vyras siunčiamas už grotų

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-08

Klaipėdos apylinkės teismas praneša realia laisvės atėmimo bausme nuteisęs klaipėdietį, kuris, būdamas girtas, sunkiai sužalojo žmogų.

Byloje nustatyta, jog kaltinamasis praėjusių metų balandžio 8 d., apie 20.45 val., bendro naudojimo virtuvėje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (2,19 prom.), išgertuvių metu tyčia ne mažiau dviejų kartų peiliu dūrė nukentėjusiajam į pilvą ir krūtinę, taip sunkiai sutrikdydamas pastarojo sveikatą.

Kaltinamasis savo kaltę pripažino iš dalies, neneigė, kad atsisukdamas vieną kartą esą netyčia dūrė peiliu nukentėjusiajam, tačiau nepripažino, kad jam dūrė antrą kartą.

Tą vakarą jis ir kaimynai bei nukentėjusysis vartojo alkoholinius gėrimus. Visi gėrė pas juos, vėliau perėjo į virtuvę. Jis virtuvėje pradėjo kažką pjaustyti, gamino valgyti. Nukentėjusysis jį iš nugaros išgąsdino, todėl jis atsisukdamas esą ir įdūrė jam su peiliu. Vyras gailėjosi dėl tokio savo poelgio.

Nukentėjusysis teigė, jog kaltinamąjį pažinojo tik iš matymo. Iki įvykio nėra buvę jokių konfliktų, jie nebendravo. Per išgertuves jis neatsiminė, ką kaltinamasis darė prie viryklės, bet jis prie jo priėjo ir kažko paklausė, o kaltinamasis atsisukdamas įdūrė jam su peiliu, po to dūrė ir antrą kartą. Esą jis negąsdino kaltinamojo, tiesiog priėjo kažko jo paklausti. Po to atvyko policijos pareigūnai.

Nukentėjusysis prašė teismo tenkinti byloje pareikštą civilinį ieškinį dėl 30 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo, priteisiant neturtinę žalą iš kaltinamojo.

Teismas konstatavo, jog kaltinamojo kaltė įrodyta ikiteisminio tyrimo metu surinktų ir teisminio bylos nagrinėjimo metu ištirtų įrodymų visuma.

Skirdamas bausmę, teismas vadovavosi bendraisiais bausmių skyrimo pagrindais. Teismas atsižvelgė į tai, jog kaltinamasis padarė vieną sunkų tyčinį nusikaltimą žmogaus sveikatai.

Kaltinamasis anksčiau teistas, tačiau jo teistumas išnykęs. Kaltinamasis dirba ir darbdavio charakterizuojamas teigiamai, baustas administracine tvarka, nevedęs, turi nepilnametį vaiką. Atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, jog jis nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Atsižvelgiant į šių aplinkybių visumą, teismas kaltinamajam skyrė 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Nukentėjusiojo pareikštą civilinį ieškinį teismas tenkino iš dalies ir priteisė jo naudai 5000 eurų neturtinei žalai atlyginti. Taip pat nuteistajam teks atlyginti ir Klaipėdos teritorinės ligonių kasai padarytą 2105,94 eurų turtinę žalą.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Kauno pareigūnė už vagystę nuteista Klaipėdoje

Klaipėdos apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnė pripažinta kalta dėl nedidelės vertės svetimo turto ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

ELTA

Suimtas merginos išžaginimu įtariamas vyras

Klaipėdos apylinkės teismas ketvirtadienį patenkino prokuratūros prašymą ir trims mėnesiams leido suimti merginos išžaginimu įtariamą vyrą. Apie tai Eltai pranešė ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Mačete besišvaistęs klaipėdietis prieš teismą stos jau kitą savaitę

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai praneša pradedantys nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje anksčiau ne kartą teistas klaipėdietis kaltinamas tuo, kad ...
2024-04-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This