Išsirinko laikinus šaligatvių, aikščių ir skverų valytojus

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-03-09

Klaipėdos savivaldybė sudarė dvi trumpalaikes sutartis su dėl bendro naudojimo teritorijų (šaligatvių, autobusų sustojimo aikštelių, aikščių, skverų ir kt.) sanitarinio tvarkymo paslaugų. Šios paslaugos bus teikiamos tik iki šių metų gegužės vidurio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Bendrovės „Ecoservice” ir „Klaipėdos želdiniai” įsipareigojo esant nenutrūkstamam snygiui, pustymui ar periodiniam snygiui, kai „sninga, pusto su 3-6 val. laiko tarpais paros eigoje, užtikrinti saugų pėsčiųjų praėjimą takais, sniegą mechanizmo plotyje valyti pakartotinai, kad nesusidarytų sutrypto sniego danga ar ledas“. Šaligatviai mechanizuotai pakartotinai gali būti valomi iki 4-5 kartų per parą.

O valant aikštes, alėjas rangovai privalo užtikrinti saugų praėjimą takais, vienu kartu nuvalant 20 % ploto. Pakartotinai aikštės, skverai gali būti valomi iki 4-5 kartų per parą.

„Po nenutrūkstamų snigimų, pustymų paros eigoje, nuo pirminio šaligatvių, takų aikščių ir kt. nuvalymo nuo sniego, per 6 val. praplatinti šaligatvius, aikštes, takus ir kt. iki viso ploto magistralinėse miesto gatvėse, miesto centrinėje dalyje, senamiestyje; kitose teritorijose – per 8 val.”, – rašoma sutartyse.

Nesant sniego rangovai užsiims šaligatvių, laiptų, požeminių perėjimų, automašinų stovėjimo aikštelių, visuomeninio transporto stotelių, pėsčiųjų – dviračių takų, važiuojamojoje dalyje esančių pėsčiųjų salelių ir kt. tvarkymu: šiukšlių, lapų, šakų ir kitų atliekų surinkimu, šlavimu rankiniu ir mechanizuotu vakuuminiu su vandeniu būdais.

UAB „Klaipėdos želdiniai” už 52 tūkst. eurų tvarkys šiaurinę miesto dalį. Riba tarp miesto dalių nustatyta „Sausio15-osios gatve (ši gatvė įskaitoma į pietinę dalį) ir Tilžės gatvės atkarpomis nuo Sausio 15-osios g. iki Šilutės plento, ir nuo Šilutės plento sankryžos link miesto ribos (šios gatvės atkarpos įskaitomos į pietinę dalį)”.

UAB „Ecoservice” už 44,7 tūkst. eurų tvarkys pietinę Klaipėdos dalį.

Inga Kubilienė, Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja, teigia, kad šios trumpalaikės sutartys buvo pasirašytos todėl, kad dėl gautos pretenzijos užstrigo viešųjų pirkimų konkursas dėl šių paslaugų pirkimo trejiems metams. Tačiau, esą, netrukus bus pasirašytos ir šios sutartys su rangovais.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Smiltynės gatvės projektavimas sustabdytas atbuline eiga

„Stabdyti sutarties vykdymą nuo 2023 m. lapkričio 29 d. iki 2024 m. liepos 1 d.”, – tokį susitarimą šių metų ...
2024-05-26
Skaityti daugiau

Spyglys

Klaipėdos valdžios mobingas verčia girtuokliauti?*

Per metus net trys Klaipėdos miesto viešojo sektoriaus vadovės turėjo atsisveikinti su valdiškomis pareigomis dėl nederamų santykių su alkoholiu.  Pirmoji ...
2024-05-25
Skaityti daugiau

Svarbu, Švietimas

Dėl grėsmės vaikų gyvybėms mokyklos siekia atsitverti nuo automobilių

Nors mokyklų kiemuose pavojingai manevruojantys automobiliai nuolat kelia grėsmę vaikų sveikatai ir gyvybėms, Klaipėdos miesto valdžia neskuba pritarti prašymams leisti ugdymo ...
2024-05-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This