Arvydas Vaitkus – medkirtys!* (32)

Spyglys
Spyglys
2024-03-12

„Prieš ką kovoja Klaipėdos miesto valdžia? Ko labiausiai nekenčia? Istorinio ikisovietinio paveldo. Medžių. Gyventojų. Šiandienos renginys – susidorojimas su Donelaičio aikšte, jos medžiais, istorija ir pačiu Donelaičiu. Kas norėtų įsitikinti, ar ne montažas, turėtų paskubėti, nes nukirstą sveiką medį išveža labai mikliai“, – pasidalino savo sielvartu antradienį veidaknygėje prof. dr. Dalia Kiseliūnaitė, pridėjusi atitinkamas nuotraukas ir vaizdo įrašą iš Kristijono Donelaičio gatvės.

Suspaudė Spygliui širdį, kurią ir jis visgi turi, visą tai skaitant ir matant.

Bet net per šį skausmą dygliuotasis nepamiršo, kaip dabartinis miesto vadovas Arvydas Vaitkus dar iki užimant mero postą medžių gynėją vaidino. Matyt, ne kiekvienas medis medžiui lygus. Vertingi tikriausiai yra tik tie, kurie auga Igorio kaimynystėje.

Pasigedo Spyglys ir pačios žaliausios Klaipėdos Liudvikos, kartu su A. Vaitkumi tada aktyviai belaksčiusios po Skulptūrų parką. Bet gal moteris tiesiog išvyko antradienį kur nors, o žiaurieji medkirčiai tik to ir telaukė.

 

*Šios rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, lėkštas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose.
Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (32):

Atsakymai į “Arvydas Vaitkus – medkirtys!*”: 32

 1. Aptekome psichopatais parašė:

  Lauk iš savivaldybės išlaikomi popieriniai niekiniai etatai Užteks mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomus ten 30 metų sėdinčius niekinius etatus maitinti . Audito prašome, kiek ten nereikalingų tuščių priforminta. Vienas dirba, penki ėda, už dyką sėdi. Kodėl šito nemato meras? Kodėl jis pats aplipęs sisteminiais, kurie jam nurodo kaip tarybiniais Brežnevui ką sakyti ką daryti… Žmonės, reikalaukite lauk varyti, padlų niekinių siurbėlių savivaldybėje turi nelikti. Ne medžių, o tokių sprendimų priėmimo skyriuose sėdinčių šiukšlių. Pavasaris, apsivalymo metas. Savivaldybė labai nešvari

 2. Klpd. parašė:

  Žadėjo nupjaut 2 medžius, tai kaip nupjovė net 7? Čia kad tuo pačiu pasimt mokestį už pjovimą barteriu?(buves meras Grėblys viename posėdyje yra sakęs, kad savivaldybė su medkirčiais gali atsiskaityti ne tik pinigais o ir mediena..)

 3. Žemas lygis parašė:

  Kokia kultūra, tokios ir pasekmės. Sengirės Lietuvoje taip pat neliko. Bus GMO stipenų aikštelė

 4. primityvams nekenčiantiems medžių parašė:

  Dėl varnų paliktos dėmės jaudinasi, o štai dėl kur kas pavojingesnių teršalų – ne. Ir dėl triukšmo nesuka sau galvos. Nors triukšmas ir teršalai – tikrieji žmogaus organizmo kileriai, kuriuos didelia dalimi sustabdo medžiai ir krūmai. Nekalbant jau apie tai, kad per karščius suteikia pavėsį bei džiugina akį ir sielą. Bet ką aš čia?! – būtent sielos šitie primityvūs betono gerbejai ir neturi.

 5. algirdas parašė:

  puo suoliukus nepasėdėsi….tuoj varnos apdergs,kas šalia gyvena labai džiaugėmės tuo pašviesėjimu….ir dar ten reikėtų bent kelis šalinti…pabuvę,ligoti,pavojingi….gražu bus kai apvalys…

  • Stebėtojas parašė:

   O tai varnos ,kovarniai irgi gyvent nori..Kur jiems dėtis?Visus parkus ,miškus baigia sunaikint ir tame yra problema.Žmogui vietos maža Žemeje.
   Tik supraskim vieną ,kad nebus medžių ,nebus paukščių,nebus ir mūsų….
   Viskas tarpusavy surišta.
   Ir man darosi baisu įsvaizduoju tuščią dykynę ir svilinančią saulę +50temp…. Kas liks po mūsų …

   ??????

  • Atrakcija parašė:

   Mirtis ištiks nuo Varnos šūdo?

 6. Rasa parašė:

  Teisingai pastebėta – varnų pilna, nepraeisi neapdrėbtas…ne aikštė, o miškas…nors niekaip neprisišaukiam savo kieme tuopos nupjauti, blogiausiu atveju, nugenėti…pūkų pilna, medis gadina stogo dangą, kemša lietvamzdžius…bet, atsirado viena „žalioji” stovi medį apsikabinus nors tu ką, nepajudinsi…

  • ta ” žalioji” isterija jau nusibodo nei logikos nei argumentų tik emocijos . Aš vieną tokią ” žalią ” iš kiemo pravijau gyventojų balsų dauguma : medis kėlė grėsmę , bet grėsmę aplinkiniams manau kelia ir tokie ” gelbėtojai – kiršintojai ” . Toks jausmas gerbia gamtą tik jie ir tik pagal juos turi gyventi kiti klaipėdiečiai. Ne , manau yra priešingai . Keičiasi gamta ir miestas turi keisti. Senus, paliegusius keičia jauni ir t.t.

  • Dov. parašė:

   Pagal Jus – medžių nekentėjus – parkai ir skverai yra blogis. Kas Jus taip užzombino? Gal tas /tariamas?/Ričardas iš „Klaipedos”, kuris metų metais vis kranksėjo ant šio skvero medžių? Visame pasaulyje medžiai yra vertinami. Dėl pavėsio karštomis dienomis, dėl triukšmo ir taršos mažinimo, pagaliau dėl grožio…Tik buduliui, su „bumčikų” prakaltais smegenėlėmis tai , matyt, niekaip nedaeina.

  • algirdas parašė:

   pritariam

 7. Na kažkaip parašė:

  geriau galvojau apie ponią prof. dr. Dalia Kiseliūnaitę . Nusivyliau .

 8. Roma parašė:

  Ir senių ir kreivų medzių reikia.
  Tai gal kreivų, sulinkusių zmonių nereikia?
  Tik tiesūs reikalingi?

  • seni, sukiužę medžiai kelia grėsmes , kad ir žmonių gyvybei ! Kas bus atsakingas , jei bus sužeistas tas pats jūsų minimas senas žmogus ar jaunas ? Medžius reikia prižiūrėti . Kas juos prižiūrėjo anksčiau ?

  • Brolis Kristijonas parašė:

   LABAI TEISINGAS SPRENDIMAS PRARETINTI ŠITĄ MIŠKĄ MIESTO CENTRE! Gyvenu Vytauto g. kampiniame name- pavasarį parskrenda varnos, suka begalybę lizdų, krankejimas nenormalus! Ir šaudyti bandem ir gaudyti- joms vienodai! Tam kartui dingsta ir vel gtįžta! Visa aikšte nušikta, neimanoma praeiti! Dabar ir tvarkos ir šviesos daugiau bus! Super! Ačiū visiems tiems, kurie tvarko ir daro miestą gražesnį!

 9. Niu kaip čia taip parašė:

  Jėziustiumalija, niu kaip čia taip nutiko, kad Raugelė merui neparnešė šios žinios ( pi…a tam merui smegenis visokiais niekais ir pletkais), nes būtų galima kažkaip sustabdyt, nesvarbu, kad pirkimas kirsti jau padarytas, kas pasirašė? Administracijos direktorius Vabalas? Tai ko nesakė?

  • dov. parašė:

   Šiandien pjauna kreivus /nesvarbu, kad sveiki/ medžius, o rytoj gal imsis senyvų ar kitaip „nelabai gražių ” žmonių? Ar tai ne žingsnis į fašizmą? Kada paliekamos tik rasinės rūšys. Daros baisu.

 10. Susimovė parašė:

  Kaip čia gaunasi, juk Arvydukas buvo didžiausias medžių gynėjas, net straipsnius užsakynėdavo, kad medžiai yra gamtos paminklai…
  O čia dabar jo pavaldiniai ką nori tą daro toje komisijoje. O kur gi mero komunikacija?- nulinė. Reikėjo prieš kertant nors apžaisti, kad tvarkomas parkas, teks pašalinti kelis medžius. Žodžiu ir vėl susimauta.

 11. Antanas parašė:

  Visai gerai ,kad spyglys egzistuoja,daug ką pamato ir paskelbia. Donelaičio skverelis-ypatinga vieta,, bet treikia, kad jame būtų vietos ir gyvam žmogui atsistoti, kad varnai neapšiktų. Jei ir nukirto dar beveik sveiką medį, tai ne Vaitkus medžių sveikatą diagnozavo, o specialistai.

 12. Nezabitauskas parašė:

  Komisijoje – 11 narių, iš jų 6 yra savivaldybės valdininkai. Taigi, komisija sudaryta taip, kad sprendimus lemtų savivaldybė. 2024.01.30 ji pasmerkė 7 Donelaičio skvero medžius (kol kas tiek). Nuomonės išsiskyrė dėl 3 medžių, kuriuos ekspertizę atlikę Miškų (plyno kirtimo) instituto specialistai buvo pripažinę patenkinamos būklės. Pagal būklės gradaciją – gera, patenkinama, nepatenkinama, bloga – šių medžių kirsti nereikėjo. Bet savivaldybė puoselėja kardinalų skvero sutvarkymo (sudarkymo) planą, todėl jos komanda nubalsavo kirsti. Pirmaisiais pjūklais grojo Rasa Jievaitienė, Jurgita Eglinskė, Gediminas Pocius ir Vitalijus Juška, o antraisiais (dėl vieno medžio susilaikė, bet nė karto nebuvo prieš kirtimą) – Martyna Šeputienė ir Edita Valiūnienė. Dabar visi jie, kaip pono Vaitkaus paklusnūs pavaldiniai, gali tikėtis jo pagyrimo ir premijos.

 13. Klaipėda parašė:

  Gerbiamas, Spyglį, jei esi toks visažinis, tai turėtum žinoti, kad sprendimą šalinti želdinius priėmė želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija, bet būtent žalioji Liudvika daug kam prieštaravo ir kaip matau nuotraukas, pagrįstai. Akivaizdu, kad komisijoje trūksta arboristų, turinčių patirtį. Su vienu iš jų po želdynų komisijos ir gana anksčiau apžiūrėjome medžius. Išvada – nereikėjo jų šalinti. Spygly ruošiu straipsnį su konkrečiomis pavardėmis medžių šalinimo klausimu.

  • Jonas parašė:

   Raskite kitą saviraiškos būdą, o tai gėda matyti kaip rimti žmonės nesuvokia, kad keičiamės ne tik mes, bet ir aplinka, kad tas nabagas Kristijonas Donelaitis kaip baubas iš miško žiūri. Reikia tą skverą sutvarkyti, medžius, krūmus pasodinti , takus sutvarkyti….Jei keli skęstantis savo tuštybėje trukdo – yra tam reikalui įstatymų numatytos priemonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Mirė žurnalistė Gražina Juodytė, laidotuvės ketvirtadienį (atnaujinta)

Portalas ve.lt praneša, jog mirė klaipėdietė žurnalistė Gražina Juodytė. Šį balandį jai sukako 78 metai. Praėjusią vasarą per miesto gimtadienį ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Spyglys

Pakrūmėse - įspūdingi baliai*

Piliečiai, kurie Klaipėdos pakrūmėse ir pakrantėse po šventinio savaitgalio renka depozitinę tarą, yra labai nepatenkinti. Mat šventę asmenys vartojo ne ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Spyglys

Abrozdėlių ir plakatų nepritrūks*

Nenuilstančiojo agitatoriaus už/prieš visus ir viską Virginijaus rankų darbo nemarieji plakatai tinka visiems atvejams. Pamenate, kaip prieš pirmąjį prezidento rinkimų ...
2024-05-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This