Įtaria, kad Tarybos narei pareigos Dovilų etnokultūros centre teko neskaidriai (atnaujinta)

ELTA

Viktorija Smirnovaitė (ELTA)
2024-03-12

Komentarų: 0

Klaipėdos rajono savivaldybės opozicijoje dirbantys konservatorių atstovai kreipėsi į savivaldybės Antikorupcijos komisiją dėl tarybos narės, „valstietės“. Kaip pažymi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narys Martynas Martišauskas, klausimų opozicijai kilo po to, kai neoficialiai dešiniąja rajono mero Broniaus Markausko ranka įvardijama L. Piaulokaitė-Motuzienė, buvo įdarbinta etnologe Dovilų etninės kultūros centre nors tam galimai neturėjo reikiamos kvalifikacijos.

Bronius Markauskas ir Loreta Piaulokaitė-Motuzienė

 

Ir, nors buvo įdarbinta moksliniam etnologo darbui, pagrindinės L. Piaulokaitės-Motuzienės užduotys kultūros centre – komunikuoti su Klaipėdos rajono bendruomenėmis ir vystyti lėlių teatro veiklas. Visgi, pažymi M. Martišauskas, ir minimo teatro veikloje politikė patirties neturi.

Sausio viduryje politikės pareigos buvo pakeistos iš etnologės į kultūros renginių vadybininko pareigas. Tai opozicijai nurodė Dovilų etninės kultūros centro vadovas Jonas Tilvikas. Negana to, pažymi M. Martišauskas, praėjusių metų lapkritį, kelios dienos iki L. Piaulokaitės-Motuzienės įdarbinimo etnokultūros centre buvo pakeistas etnologo pareigybės aprašas, kuriame šiuo metu, pasak politiko, nėra nei su tradiciniu lėlių teatru, nei komunikavimu su bendruomenėmis susijusių funkcijų.

„Todėl su frakcijos kolegomis kreipėmės į savivaldybės Antikorupcijos komisiją, siekiant nuodugniai išsiaiškinti situaciją“, – Eltai perduotame komentare teigia M. Martišauskas.

Savo ruožtu Antikorupcijos komisijos pirmininkas, liberalas Julius Pozingis Eltai pažymėjo, kad L. Piaulokaitė-Motuzienė pati yra savivaldybės Antikorupcijos komisijos narė, todėl klausimas perduotas svarstyti savivaldybės Etikos komisijai. Pastaroji nurodė situaciją planuojanti vertinti kovo pradžioje.

Su „valstiečiais“ į Klaipėdos rajono merus atėjęs B. Markauskas sako, kad apie naujas ir klausimų sukėlusias L. Piaulokaitės-Motuzienės pareigas sužinojo tik apie tai pradėjus kalbėti savivaldybėje.

„Kaip meras neprašiau nei vieno, kad kas nors ką nors į darbą priimtų. Pats apie tai sužinojau tik tada, kai kilo kažkoks sujudimas“, – Eltai teigė B. Markauskas.

Savivaldybės vadovas taip pat teigia nieko nežinantis ir dėl to, kokiomis aplinkybėmis ar į kokias pareigas buvo įdarbinta L. Piaulokaitė-Motuzienė. Jis taip pat teigė nežinantis, ar politikė turėjo reikiamą kvalifikaciją etnologo pareigybei, tačiau nespekuliuoja, ar etnologo pareigybės tarybos narei galėjo būti pritaikytos.

„Jeigu taip yra, taip neturi būti. (…) Manau, tai išsiaiškinti nėra sunku ir čia yra tik dienų klausimas, kada į tai bus atsakyta“, – teigė meras, pridurdamas, kad į šiuos klausimus turėtų atsakyti pats Dovilų etnokultūros centro vadovas.

Kol kas Dovilų etnokultūros centro direktoriaus J. Tilviko komentaro apie L. Piaulokaitės-Motuzienės įdarbinimo aplinkybes ELTA nėra gavusi. Centro atstovų teigimu, įstaigos vadovas į klausimus atsakys grįžęs po atostogų.

ATNAUJINTA. Klaipėdos rajono opozicijai dėl „valstietės“ Loretos Piaulokaitės-Motuzienės įdarbinimo Dovilų etnokultūros centre kreipusis į savivaldybės Antikorupcijos komisiją, politikė teigia, kad jos turimos kompetencijos darbinantis atitiko tuo metu etnologo pareigoms keltus reikalavimus. Tuo metu klausimus dėl galimai neskaidraus jos įdarbinimo etnokultūros centre iškėlusi opozicija reikalą išpūtė, sako politikė.

„Gaila, kad opozicija, anot lietuvių liaudies patarlės, iš degtuko vežimą priskaldo. Esu aktyvi rajono tarybos narė ne vienerius metus, tad kažkam gal ant nuospaudos netyčia užlipau ir todėl dabar esu opozicijos taikiklyje“, – Eltai perduotame komentare teigia L. P. Motuzienė.

„Antikorupcijos komisija neįžvelgė jokių korupcijos apraiškų dėl mano įdarbinimo. Etikos komisijos posėdžio dar nebuvo, tikiuosi, ir ten sveikas protas nugalės“, – oponentų kreipimąsi į Klaipėdos rajono savivaldybės Antikorupcijos komisiją įvertino L. P. Motuzienė.

Politikė atkreipia dėmesį, kad jos turimos kompetencijos kandidatuojant į Dovilų etnokultūros centro etnologo pareigas buvo pakankamos.

„Dovilų etnokultūros centre etnologo pareigoms buvo keliami bendro pobūdžio reikalavimai: turėti ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį išsilavinimą, būti susipažinusiam ir savo darbe gebėti taikyti Lietuvos Respublikos etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymą, būti susipažinusiam su šalies kultūros, švietimo politika ir procesais, išmanyti etninės kultūros specifiką, išmanyti renginių organizavimą, gebėti dirbti savarankiškai ir komandoje, turėti darbo kompiuteriu įgūdžius“, – Eltai raštu perduotame komentare nurodo politikė.

„Mano turimas išsilavinimas atitiko keliamus reikalavimus, taip pat turiu 5 metus kultūrinio darbo stažo, neskaitant savanoriškų veiklų“, – pažymėjo L. Piaulokaitė-Motuzienė.

Pasak politikės, darbas Dovilų etnokultūros centre jai buvo pasiūlytas po to, kai įstaigoje neliko liaudišką lėlių teatrą kuravusio specialisto.

„Kiek žinau, doviliškiai pasiūlė centro direktoriui kreiptis į mane, kai neliko darbuotojo, kuruojančio liaudišką lėlių teatro tradiciją – Dovilų „Šėpos“ teatrą“, – sako L. Piaulokaitė-Motuzienė.

Politikė pripažįsta, kad jos užimamos pareigos nuo praėjusių metų lapkričio pasikeitė ir šiuo metu centre ji dirba kultūrinės veiklos vadybininke.

„Centre buvo vykdomas įstaigos darbuotojų atliekamų funkcijų optimizavimas, keitėsi įstaigos pavadinimas, struktūra, kai kurios pareigybės buvo panaikintos, įvestos naujos“, – teigia L. Piaulokaitė-Motuzienė.

Kaip Eltai perduotame komentare teigia Dovilų etnokultūros centro direktorius Jonas Tilvikas, priimant L. P. Motuzienę į etnokultūros centrą specifinio etnologo įgūdžių nereikalauta, nes šios srities specialistai rengiami tik doktorantūros lygmeniu.

„Tinkamą išsilavinimą ir patirtį turinčių specialistų paieškos užtrunka. Tad tenka priimti kitų sričių specialistus ir juos apmokyti. Šiuo metu šios pareigybės centre atsisakyta, nes centrui reikia specialistų, gebančių atlikti aprašomuosius etnografinius lauko tyrimus ir bendrauti su skirtingų sociokultūrinių grupių žmonėmis“, – Eltai raštu perduotame komentare teigia J. Tilvikas.

Jis pabrėžė, kad ankstesniame pareigybės aprašyme buvo numatyta, jog etnologas vykdo ne tik tiriamąją veiklą, bet ir prisideda prie centro renginių, edukacinių programų iniciavimo, rengimo ir įgyvendinimo.

„Numatytiems darbams atlikti L. Piaulokaitė-Motuzienė turi pakankamas kompetencijas, renginių organizavimo patirtį ir Dovilų seniūnijos palaikymą“, – pridūrė J. Tilvikas.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Pagerbė ryškiausius metų kultūros šviesulius bei jaunuosius talentus

Priekulėje pristatytas naujas festivalis „Ženklai“, kviečiantis pažinti nepažintą Priekulę ir jos kūrėjus. Festivalio atidarymo renginio metu įteikti ir trys apdovanojimai ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Regionas

Gargžduose duris atvers bendradarbystės centras „Spiečius“

Birželį Gargžduose duris atvers jau 15-as Inovacijų agentūros bendradarbystės centras „Spiečius“. Centras veiks kaip erdvė, skatinanti regiono verslumą, teikianti nemokamas ...
2024-04-04
Skaityti daugiau

Regionas

Žadama keisti potvynių rizikos valdymo tvarką

Apie kompleksinį požiūrį į potvynių rizikos valdymą kalbantys Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybių vadovai sulaukė Aplinkos ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This