„Karo dievo“ byloje prabilo apie advokačių darytą spaudimą

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-13

Klaipėdos apygardos teisme tęsiant baudžiamosios bylos dėl esą neteisėto tarpininkavimo perduodant karinę įrangą Pusiaujo Gvinėjai bei galimo pinigų plovimo nagrinėjimą pradėti apklausinėti liudytojai.  

Paskutinio posėdžio metu baudžiamojon atsakomybėn traukiamoje bendrovėje „Statega“ finansininke dirbusi Rusijos pilietybę turinti Natalija Safronova liudydama tikino patyrusi spaudimą iš kaltinamojo klaipėdiečio verslininko Vladimiro Stefanovo advokačių, bet kartu pripažino, jog apie tai prokuratūrai nepranešė.  

Tuo metu bylą nagrinėjantis teisėjas leido V. Stefanovui balandį daugiau nei porai savaičių išvykti į Pusiaujo Gvinėją.  

Martyno Vainoriaus nuotr.

 

Kaltės nepripažįsta 

Dar 2016 m. tarptautinis tiriamosios žurnalistikos centras OCCRP ir portalas 15min publikavo jungtinį žurnalistinį tyrimą, kuriame buvo nagrinėjami V. Stefanov ryšiai su Pusiaujo Gvinėją valdančio diktatoriaus Teodoro Obiang Nguema Mbasogo režimu. V. Stefanov šiose publikacijose buvo vadinamas karo dievu. Verslininkas arba kategoriškai neigė savo dalyvavimą bet kokiose įtartinose operacijose, arba apskritai atsisakė atsakinėti į klausimus. 

Galiausiai pernai prokuratūra teismui perdavė bylą, kurios medžiagoje tvirtinama, jog V. Stefanov galėjo legalizuoti daugiau nei 91 mln. eurų. Taip pat įtariama, kad klaipėdietis, būdamas Panamos Respublikoje registruotos ir veiklą uostamiestyje vykdžiusios įmonės įgaliotu asmeniu, o vėliau ir vieninteliu akcininku, tarpininkavo parduodant karinę įrangą ir dvejopo naudojimo prekes Pusiaujo Gvinėjos Respublikai, neturėdamas tam leidimo. 

Anot kaltinimą byloje palaikančios prokurorės Dalios Stonienės, Panamoje registruota bendrovė „Intracoastal Trading Services“ veikė ir Klaipėdoje bei neteisėtai prekiavo karine įranga, dvejopos paskirties prekėmis. Jas iš Ukrainos esą tiekė Pusiaujo Gvinėjos Respublikai. Tarp kaltintojos paminėtų karinės paskirties prekių buvo šaudmenys, naikintuvai, bombonešiai, kovinės, mokomosios raketos, kateriai ir kt. Už jas iš viso Pusiaujo Gvinėja sumokėjo apie 114 mln. eurų. Vėliau didžioji dalis gautų lėšų esą buvo neteisėtai legalizuota per bendrovę „Statega“, kurią esą realiai kontroliavo jos akcininku esantis 1951-aisiais Ukrainoje gimęs, iki šiol neteistas V. Stefanov. Pastarasis, kaip ir „Statega“ kaltės visiškai nepripažįsta.

 

Visą tekstą gali skaityti „Atviros Klaipėdos“ rėmėjai „Contribee“ platformoje

Žymos: | | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

Karo dievu pavadinto verslininko pretenzijas atmetė ir apeliacinė instancija

Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti pirmos instancijos sprendimą, kuriuo šiemet vasarį buvo atmesti kaltinamaisiais baudžiamojoje byloje tapusių verslininko Vladimir Stefanov ...
2024-06-06
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Rekordinio tariamo kyšio byloje - tik viena bausmė (atnaujinta)

Apeliacinis teismas po beveik penkerius metus trukusio proceso pagaliau priėmė nuosprendį baudžiamoje byloje dėl tariamo reikalavimo sumokėti 5,75 mln. litų ...
2024-05-02
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Bankroto administratorius lieka nuteistas

Klaipėdos apygardos teismas sutiko su pirmos instancijos verdiktu, jog yra pakankamai įrodymų, kad už melagingų parodymų davimą ir dokumentų klastojimą ...
2024-04-15
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This