Biržos tiltas: remontininkų apetitas viršija 2 milijonus (2)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-03-18

Paaiškėjo, ką turėjo omenyje Klaipėdos vicemeras Algirdas Kamarauskas, po dar viena nesėkme pasibaigusio Biržos tilto remonto konkurso, sakydamas, kad vienintelio dalyvio pasiūlymas „keliais kartais viršijo” tą viešai neskelbtą maksimalią kainą, kurią buvo nusimačiusi Klaipėdos miesto savivaldybė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

 

Paskelbtoje šio viešojo pirkimo procedūrų ataskaitoje dėl Biržos tilto kapitalinio remonto ir tvarkybos darbų  rašoma, kad konkurse dalyvavo tik sostinėje įsikūrusi  UAB „Viadukas”. Ji už Biržos tilto remontą pasiūlė 2 012 430,29 Eur. Toks „tiekėjo pasiūlymas atmestas dėl per didelės perkančiajai organizacijai nepriimtinos kainos”.

A. Kamarauskas anksčiau sakė, kad „tai nėra paprastas objektas”, kad konkurso nesėkmės priežastis glūdi kažkur Biržos tilto remonto techniniame projekte. Ir svarstė, jog, galbūt, itin dideli konkurse pasiūlyti remonto kaštai gali būti susiję su tilto konstrukcijų valymo ir dažymo kiekiais, numatytais techniniame projekte. Ir tikino, kad trečiąjį konkursą dėl Biržos tilto remonto pavyks paskelbti neilgai trukus.

„Man kelia įtarimų, kad kažkas gali būti ne taip suskaičiuota”, – kalbėjo vicemeras.

Dar po 2020 m. atliktos ekspertizės buvo nustatyta, kad būtina atlikti šio tilto perdangos ir kitų jo elementų remonto darbus. Jie turi būti atliekami pagal UAB „TEC Infrastructure” parengtą techninį projektą.

Projektuotojai pasiūlė ir transporto eismo schemą, kol tiltas bus remontuojamas. Viešasis bei kitas transportas turėtų daryti kelių kilometrų lankstą, o jo judėjimo laikas pailgėtų 6-8 minutėmis, rašoma darbo projekte. Dviratininkams iki Biržos tilto būtų galima atvažiuoti iš abiejų Dangės upės krantų pusių, tačiau per tiltą pervažiuoti nebus leidžiama. Jie privalės nulipti nuo dviračio, nusileisti laiptais žemyn ir persivesti dviratį per upę vakarinėje tilto pusėje laikinai įrengtu pontoniniu pėsčiųjų tiltu. Kitoje upės pusėje dviratininkams taip pat reikės pakilti laiptais aukštyn ir kartu vestis dviratį.

Pirmasis Biržos tilto remonto konkursas praėjusią vasarą žlugo, antrojo pasiūlymų pateikimo terminas buvo nukeltas. O klausimų Biržos tilto remonto per viešąjį konkursą kilo net jo prižiūrėtojams.

INFORMACIJA

Biržos tiltas yra plieninis, pakeliamas, nors statytas sovietmečiu, bet laikomas Kultūros paveldo objektu.

Per Antrąjį pasaulinį karą tiltas buvo sugriautas. Laikinai pervažiuoti jis  atstatytas 1948 metais. 1955 metais ant senųjų tilto atramų, įrengtų dar 1880 metais, pastatytas nuolatinis pakeliamas tiltas, kurio pagrindinis laikantis perdangos sijynas – plieninis (išlikęs iki dabar), važiuojamoji dalis – medinė. Tilto kryptis buvo pakeista, pasukta į rytus.

1976 metais tiltas rekonstruotas – medinė važiuojamoji dalis pakeista į plieninę ortotropinę plokštę, sumontuota nauja pakėlimo įranga, atramos apmūrytos tašytomis akmens plokštėmis. 2007 metais tiltas buvo pilnai restauruotas. 2019 metais pakeistas atitrūkęs kontrasvoris ir sustiprinti kiti penki.

Žymos: | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Biržos tiltas: remontininkų apetitas viršija 2 milijonus”: 2

  1. T parašė:

    Savivaldybė su dvarponiu galvoja, kad viskas bus popigiąja daroma, o čia tik pradžia.

  2. Vardas parašė:

    Atsprasau,tai kiek kainuoja,uz kiek stato ES, panasius, NAUJUS tiltus !?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

„Pajūrio“ progimnazijai jau ieškoma naujo vadovo

Klaipėdos savivaldybė paskelbė „Pajūrio“ progimnazijos vadovo paieškos konkursą. Anksčiau šiai įstaigai vadovavusi direktorė Julija Archišina pasitraukė iš pareigų, nes įtarta, kad ...
2024-06-22
Skaityti daugiau

Miestas

Slipas nuleisti laivui į jūrą yra, bet privažiuoti iki jo - draudžiama

„Panaikinti kelio ženklą, draudžiantį įvažiuoti, – penktadienį Eismo saugumo komisijos posėdžio metu siūlė Klaipėdos savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vyriausioji specialistė ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Spyglys

Savivaldybės taryba dykai duoną valgo…*

„Opozicija yra atostogose”, – tokį nuosprendį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus paskelbė prieš savivaldybės Tarybos posėdį ketvirtadienį, kai paaiškėjo, kad nė ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This