„Neptūnui“ – daugiau nei pusė reprezentacinės savivaldybės paramos (8)

Sportas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-03-19

Nors teismas dar nepasisakė dėl to, ar Klaipėdos savivaldybė teisėtai rėmė vyrų krepšinio komandą „Neptūnas“ papildomomis finansinėmis injekcijomis, dabar jau miesto meras Arvydas Vaitkus vienasmeniu sprendimu jai skyrė daugiau nei pusę reprezentacinėmis vadinamoms sporto komandoms numatytos paramos.

Vykinto Selivončiko (facebook.com/bcneptunas) nuotr.

 

„Atvira Klaipėda“ jau ne kartą rašė, kad prokuratūra teismui apskundė 2022 m. lapkritį Klaipėdos miesto tarybos sprendimą kaip įnašą į įstaigą skirti „Neptūno” krepšinio klubui 250 tūkst. eurų. Nors jau buvo aišku, kad dėl tokio sprendimo vyks bylinėjimasis, kadenciją baigianti miesto Taryba 2023 m. kovo pabaigoje priėmė dar vieną analogišką sprendimą. Tokios finansinės injekcijos „Neptūno” krepšinio klubui buvo motyvuojamos siekiu užtikrinti įstaigos veiklą ir jos tęstinumą.  Tada jau prokuratūra parengė dar vieną ieškinį ir Klaipėdos apygardos teisme atsirado dvi bylos su analogiškais reikalavimais – pripažinti sprendimus ir sandorius negaliojančiais bei taikyti restituciją. Šios bylos buvo sujungtos. Sujungtojoje byloje sprendimas vis dar nėra paskelbtas – nusprendus paskirti ekspertizę ji buvo sustabdyta.

Prieš keletą dienų Klaipėdos meras jau vienasmeniškai, savo potvarkiu, išdalino 2 419 899 mokesčių mokėtojų eurus vadinamosios reprezentacinėms miesto sporto komandoms. Iš jų net 1 333 047 eurai atiteko būtent „Neptūnui“.

Dar 350 000 eurų meras atseikėjo VšĮ „Klaipėdos krepšinis“, kuriai priklauso moterų krepšinio komanda „Neptūnas-Amberton“. Tuo metu šį sezoną kaip niekada sėkmingai rungtyniaujančiai LCC tarptautinio universiteto ekipai meras skyrė tik 129 600 eurų.

Iš viso tokią paramą gavo aštuoni sporto klubai.

Toks mero potvarkis gali būti skundžiamas jam pačiam, Lietuvos administracinių ginčų komisijos Klaipėdos apygardos skyriui arba Regionų administraciniam teismui.

A. Vaitkus, duodamas interviu „Atvirai Klaipėdai” prabėgus savaitei po pergalės rinkimuose, buvo sakęs, jog yra nusiteikęs ir toliau remti „Neptūną” biudžeto pinigais.

„Gerai, kad tiria prokuratūra ir dėl to, kad bus gauti atsakymai, ir kad nebūtų ateityje daromos galimos klaidos. Krepšinis visgi yra antra religija. „Neptūnas” privalo turėti neprastesnes sąlygas nei Vilniaus ar Kauno ar net mažesnių miestų klubai. O dabar, mano žiniomis, vien arenai klubas sumoka apie 200 000 eurų. Kaune finansavimo apimtys klubui yra ar 3-4 kartus didesnės, tad reikia dar ir džiaugtis, kad su esamais resursais „Neptūnas” yra septintoje vietoje”, – tada sakė jis.

2022-ųjų gruodį vykusiame dalininkų susirinkime buvo patvirtinti nauji krepšinio klubo įstatai. Juose yra įtvirtinta ir dalininkų struktūra, nurodant, kam ir kiek priklauso dalių: Klaipėdos savivaldybė valdo devynias, Sigitas Ambrazevičius – septynias, po vieną priklauso Vidui Augaičiui, Mariui Girčiui, Vytautui Lygnugariui ir Arūnui Tumai. Pastarasis yra miesto Tarybos narys, išrinktas pagal mero rinkimų komiteto sąrašą. Dalininkų struktūra ir šiuo metu yra tokia pati.

A. Vaitkus, A. Tuma ir S. Ambrazevičius yra ir trys iš šešių asociacijos, visuomeninės organizacijos „Klaipėdiečiams” steigėjų. A. Vaitkus yra jos pirmininkas.

Žymos: | | | |

Komentarai (8):

Atsakymai į “„Neptūnui“ – daugiau nei pusė reprezentacinės savivaldybės paramos”: 8

 1. Renaldas parašė:

  „Būtina nustoti pažeidinėti ES teisę ir remti vieną ūkio subjektą – krepšinio klubą „Neptūnas“, didesne nei 200 tūkst. EUR per metus suma (ES sąžiningos konkurencijos „de minimis“ reikalavimas, sutarties 108 straipsnio 3 dalis). Sprendimas ne tik užtikrins sąlygas, kai nebepažeidinėjama ES teisė, bet sudarys galimybės nemažinant bendros rėmimo sumos sportui padalinti ją tarp skirtingų sporto šakų vystytojų BĮ ir NVO, sudarant sąlygas tolygiam skirtingų sporto sričių vystymuisi ir pasiekiamumui, kas yra visuomenės interesas. Savivaldybės administracija vienasmeniu direktoriaus sprendimu nuo 2010 metų krepšinio klubo rėmimui skyrė jau 8,5 mln. EUR. Tai mokesčių mokėtojų pinigai, kurie galėjo būti skirti miesto infrastruktūros ar socialinių paslaugų teikimo gerinimui. Už tiek buvo galima pastatyti mokyklą arba du darželius. Įdomu tai, kad patys krepšinio gerbėjai už bilietus ir abonentus, reikalingus stebėti šio klubo varžybas, sumokėjo 10 kartų mažesnę sumą – 2022 metais apie 100 tūkst. EUR. Klaipėdos miesto savivaldybės politikai ir tarnautojai žino, kad daro nusikaltimą, bet vis tiek remia pertekline suma šį krepšinio klubą, o savivaldybės teisininkas ramina, kad „jei pagaus, blogiausiu atveju klubui reikės grąžinti gautus paramos pinigus į miesto biudžetą“(šaltinis: vieša neeilinio Tarybos posėdžio transliacija). „Parama ūkio subjektui „Neptūnas“ viršija 200000 EUR ir tokia valstybės pagalba laikoma neteisėta, ir nacionalinio teismo ar Europos Komisijos sprendimu gali būti pareikalauta jos išieškojimo iš pagalbos gavėjų su palūkanomis“ (LR Konkurencijos tarybos 2022-10-18 Nr. (2.30Mr- 43)6V-1300 raštas KMSA.” Tokį tekstą gavo Klaipėdos miesto savivaldybės administracija iš Senamiesčio seniūnaičio, svarstant 3-metį savivaldos veiklos planą. Savivaldos atsakymas buvo trumpas: „ES teisės aktai yra žinomi ir tai yra nacionalinė problema”. Vertimas galėtų būti toks: „Žinome, kad darome nusikaltimą, bet darome jį ne vieni, todėl tikimės, kad nepastebės”.

 2. Neitiketina parašė:

  Gerbiamas meras matomai isvis nebesigaudo situacijoje.. Zalgiris zaidzia Eurolygoje.
  Rytas Cempionu lygoje. Visa laika buvo tarptautiniuose turnyruose tie klubai. Neptunas jau eile metu nezaidzia jokiame tarptautiniame turnyre. Klubo biudzetas neviesinamas, jokios strategijos, nieko absoliuciai. Jokio marketingo, jokiu socialiniu projektu. O ir is esmes ten biudzetas turbut viso klubo koks 1.5mln tai miestas pilnai islaiko kluba??? Kuris nerodo nei rezultatu nei dar kazko. Neitiketina. Pagal Jusu logika kai neptunas zaide eurolygoj ir po to europos taures ir cempionu lygoj miestas skirdavo 400-700 tukstanciu euru, bet buvo rezultatai pilna arena, kuriama piramide ir daugybe kitu naudu miestieciams.. ir klubo vadovybe surinkdvado is remeju ir bilietu daugiau nei savivaldybe duodavo.. o dabar norit pasakyti duodat parasa 2-3 kartus didesne o nieko nebera. GEDA!!!!!!

  • Stebėtojas parašė:

   Klausimas paprastas. Ar meras būdamas visuomeninės organizacijos Klaipėdiečiams steigėju gali vienasmeniškai kaip meras dalinti viešuosius pinigus ir Neptūnui? Iš teisėsaugos institucijų per ilgai nėra atsakymo. Viešieji pinigai, tai ne mero pinigai. Todėl teisėtumas čia svarbiausias.

 3. Rms parašė:

  Matomai savivaldybė neturi kur pinigų dėti. Gatvės apgailėtinos, parkavimo vietų trūksta kaip oro, kiemai kaip marso kanjonai. Bet svarbu remti krepšinį, kurio rezultatai apgaėtini. Paviešinkit kiek iš kitų rėmėjų surenka! Kodėl už kitų įmonių reklamą arenoje moka savivaldybė?

 4. Ir ką ? :) parašė:

  Gavo ir kiti . Kas dabar negerai ? 🙂 Aiškiai rašote – teismas dar nepasisakė! Laukti ? Ko ir kiek ? Pasisakys ir bus aišku per sekančias dalybas 🙂 Kokie jūs menki 🙂 Manau kiršinimas pagarbos neprideda .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Gerumo PARA-TONAS sugrįžta su dviguba jėga 

Prieš 6 metus Klaipėdoje gimusi iniciatyva, kurios metu sportuojant buvo galima prisidėti prie paramos Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namams, bus ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Miestas

Mirė žurnalistė Gražina Juodytė, laidotuvės ketvirtadienį (atnaujinta)

Portalas ve.lt praneša, jog mirė klaipėdietė žurnalistė Gražina Juodytė. Šį balandį jai sukako 78 metai. Praėjusią vasarą per miesto gimtadienį ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Sportas

„Neptūno“ sezonas baigėsi

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nusileido ketvirtfinalių uždanga – kovoje dėl vietos tarp keturių geriausių komandų santykius išsiaiškino Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ...
2024-05-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This