Pradėjo skelbti savivaldybės tarybos narių algas

Politika
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-03-19

Neatlygintinai dirba tik vienas Klaipėdos miesto tarybos narys. Tai paaiškėjo savivaldybei po Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) kritikos paskelbus informaciją apie Tarybos narių uždarbius šių metų sausio ir vasario mėnesiais. 

Didžiausi atlyginimai sausį buvo išmokėti Vytautui Grubliauskui, Rimantui Taraškevičiui, Kęstučiui Bartnikui ir Ugniui Radvilai – po 941,37 Eur. Mažiausiai – Arūnui Tumai (287 eurai). Vasarį vietos politikų uždarbiai mažai keitėsi. Tiesa, A. Tumą aplenkė nepilną mėnesį dirbęs Ramūnas Mika, uždirbęs 148,86 Eur. O neatlygintinai abu mėnesius dirbo tik vienas savivaldybės Tarybos narys – Vidmantas Dambrauskas. 

Kad informacija apie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariams išmokėtą atlyginimą būtų skelbiama interneto svetainėje „už kiekvieną mėnesį iki kito mėnesio 15 d.”, po STT kritikos pasiūlė Reglamento komisija. Vėliau tam pritarė ir savivaldybės Taryba. 

Metų pradžioje paskelbtoje Klaipėdos miesto savivaldybės informacijoje apie savivaldybės politikų ir tarnautojų darbo užmokestį praėjusių metų IV ketvirtį, nebuvo žinių apie Tarybos narių gaunamus uždarbius. Tokia informacija nebuvo skelbiama ir anksčiau kas ketvirtį, kuomet skelbiama apie visų darbuotojų atlyginimus. Tai pastebėjo ir priekaištų turėjo ir STT. Ši tarnyba teigė, kad „informacija apie tarybos narių atlyginimą turėtų būti skelbiama ir atnaujinama tuo pačiu periodiškumu, kaip jis apskaičiuojamas ir išmokamas, t. y. kas mėnesį“.

Savivaldybės tarybos nariams dabar mokamas 20 proc. mero darbo užmokesčio dydžio mėnesinis atlyginimas. Tačiau, kitaip nei anksčiau, jie negauna 300 eurų atsiskaitytinoms išlaidoms, kurių didžiąją dalį paprastai išleisdavo automobilių kurui. Klaipėdos mero atlyginimas 2023 m. III ketvirtį siekė 6070 eurų neatskaičius mokesčių.

Žymos: | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Mirė žurnalistė Gražina Juodytė, laidotuvės ketvirtadienį (atnaujinta)

Portalas ve.lt praneša, jog mirė klaipėdietė žurnalistė Gražina Juodytė. Šį balandį jai sukako 78 metai. Praėjusią vasarą per miesto gimtadienį ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Miestas

Griaus avarinius pastatus, stulpus ir tualeto likučius

Savivaldybė rengiasi šiek tiek išvalyti Klaipėdą nuo jai pačiai priklausančių ir šeimininko neturinčių keliolikos apleistų objektų, kurie yra avarinės būklės, ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Regionas

STT pareiškė įtarimus dviem Neringos politikams

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, ...
2024-05-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This