Pirmoji moksleivės fotografijų paroda (1)

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-20

Kovo 27 d., trečiadienį, 17.30 val., Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Nišinėje galerijoje atidaroma Angelos Danielos Skaizgirytės paroda „Laiškas vėlesniam sau“. Tai – pirmoji jaunos autorės personalinė paroda, pristatanti jos fotografijų ciklą, sukurtą 2023–2024 metais.

Fotografijose – vizualūs pastebėjimai, kontrastingi žmogaus gyvenimo etapai – jaunystė ir senatvė, polėkis ir branda, nerūpestingumas ir globa. Autorės užfiksuoti momentai nuveda prie neįprastai jaunam žmogui gilių apmąstymų apie būties prasmę, supratimą, savęs ir aplinkinio pasaulio suvokimą ir gana staigų situacijos pasikeitimą. Dauguma jos fotografijų – ne išlaukti ar surežisuoti momentai, bet gatvėje pagautos akimirkos. Tai – gyvenimas, kuris aplink mus vyksta nuolat, tik pernelyg retai jį pastebime.

Angela Daniela Skaizgirytė (g. 2007 m., Kaune) mokosi Klaipėdos „Universa Via“ tarptautinėje mokykloje, lanko Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centrą. Fotografijos ją moko fotomenininkas, fotografijos mokytojas Gediminas Juška. Angela – Klaipėdos miesto mokinių fotografijos darbų parodos „Polėkis“ (2023) dalyvė, nominuota už geriausią kolekciją ir geriausią temos interpretaciją. 2024 m. ji dalyvavo jungtinėje parodoje „Pa’matai“ Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose. 

Tokie kaip jūs, aš buvau vakar, tačiau jums atrodo, kad toks kaip aš, jūs nebūsite niekada, tik to dar nežinote“, – tai mano fotografijos mokytojo Gedimino Juškos žodžiai, kurie įkvėpė parodos idėją. Norėjau parodyti žmogaus ėjimą gyvenimo keliu nuo sudėtingiausio laikotarpio – paauglystės. Tai man pažįstamas laikas, todėl nuotraukos ryškios, atviros, emocingos. Mano draugai ir aš esame patirčių ir potyrių pasaulyje. Tas nuotraukas laikau atvira išpažintimi. Jomis kviečiu suprasti paauglystės nuklydimus. Laikas, tarp paauglystės ir senatvės, dabar man primena judesį. Išplaukia vaikystės prisiminimai, sūkuriu prasisuka jaunystė, priartėjama prie brandos… Laikas pamąstymams, kas nuveikta ir ką dar nuveikti.  Senatvė man – kaip miražas, priartėjantis ir nutolstantis. Šiandien ji man – paslaptis. Į ją žvelgiu kaip per miglą. Dar taip toli iki jos”… – kalba jaunoji autorė.

Paroda veiks iki gegužės 18 d. Organizatorius – Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras.

Galerija dirba pirmadieniais–penktadieniais, 10–19 val., šeštadieniais 10–17 val. Sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis nedirba.

Žymos: | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Pirmoji moksleivės fotografijų paroda” komentarų : 1

  1. Angela parašė:

    labai kieta fotografe

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Konkursą vadovauti Ievos Simonaitytės bibliotekai laimėjo vienintelė buvusi pretendentė

Kultūros ministerija praneša, jog konkursą eiti Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas laimėjo dabartinė jos vadovė dr. Laura Juchnevič. ...
2024-05-02
Skaityti daugiau

Kultūra

Kviečia Nacionalinė bibliotekų savaitė

Balandžio 23–29 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija tradiciškai organizuoja Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Veidai

Atlikėjui iš Aukštaitijos Klaipėdos kraštas dvelkia romantika

Pernai gimusi idėja ir svajonė šiemet bardui Kazimierui Jakučiui virs realybe: penktasis „sūnus“ – įmonė „Lonas“ – atlikėjo tėviškėje pasodins ...
2024-03-15
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This