„Vėtrungės“ gimnazijoje – unikali paroda

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-20

Minint Pasaulinę žemės dieną, trečiadienį Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje pristatyta Klaipėdos universiteto (KU) Jūros tyrimų instituto parengta paroda „Pažintis su nematoma visata: paslaptingi vandens lašo gyventojai“. Parodos autorės – mokslininkė dr. Donata Overlingė bei dvi studentės – bakalaurą studijuojanti Ieva Sakovskaja ir magistrantūros studentė Olga Berežnova.

Pagrindinis parodos dėmesys tenka unikaliam vandens mikroorganizmų grožiui. Pasitelkus pažangius mikroskopus, objektai nuotraukose išdidinti 400 ar 600 kartų. Parodoje eksponuojami mikroorganizmai surinkti iš Kuršių marių ir Platelių ežero. Paroda ne tik atskleidžia estetinį jūrinių mikroorganizmų grožį, tačiau pabrėžia ir jų gyvybiškai svarbų ekologinį ir biotechnologinį vaidmenį. Mokslininkės rengdamos parodą atsidūrė visiškai sau naujoje „teritorijoje“: mokslo pasaulį perkėlė į drobę.

Sveikindamas „Vėtrungės“ gimnazijos bendruomenę, KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pasidžiaugė mokyklos ir Universiteto bendryste, bendrais projektais ugdant gimnazistus Universitetinėse ekologijos ir aplinkos technologijų klasėse.

„Šiandien matome kaip mokslininkai meną ir mokslą susieja į tokią visumą, kurią mes galime matyti. Klaipėdos universitetas atlieka daug svarbių ir unikalių tyrimų, kurie prisideda prie tvaraus mėlynojo augimo“, – sakė KU vadovas.

Po parodos pristatymo paskaitą „Jūriniai mikroorganizmai kaip natūralių medžiagų šaltinis“ skaitė Jūros tyrimų instituto mokslininkė dr. Donata Overlingė, studentės dalinosi savo įspūdžiais apie studijas, darbą laboratorijose, vykstančias praktikas.

Paroda Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje bus eksponuojama iki kovo 26 dienos.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Pasitraukti iš žvejybos verslo Kuršių mariose planuoja trečdalis įmonių

Nuo pirmadienio verslinę žvejybą vidaus vandenyse nutraukiančios šalies įmonės ir fiziniai asmenys gali pretenduoti į paramą, kuriai šiemet iš valstybės ...
2024-06-03
Skaityti daugiau

Vasara

Miškams - gaisrų pavojus

Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, dėl labai netolygiai krentančio lietaus, kai vienur labai daug kritulių iškrenta, o kitur – nė lašo, ...
2024-05-30
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Kuršių mariose pastebėtos kritusios žuvys

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos agentūros Hidrologinių tyrimų skyriaus atliktų hidrologinių matavimų duomenys parodė, kad deguonies koncentracija pasiekė vandens telkiniuose gyvenančioms ...
2024-05-28
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This