Ką Vidmantas Dambrauskas daro moterų pliažuose?* (2)

Spyglys
Spyglys
2024-03-21

Spyglys turi prisipažinti, kad po trečiadieninio mūsų miestelio Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdžio jo mylimiausias miesto deputatas Vidmantas Dambrauskas, už keletą milijonų turintis ne tik turto, bet ir iškalbos, dar labiau pakilo jo akyse.

Dygliuotasis pritaria absoliučiai visiems gerbiamo deputato pastebėjimams apie mūsų pliažus ir pateikia juos susipažinti visuomenei, kuri nestebėjo minėtojo posėdžio:

Aš ateinu į Girulių pliažą, atsigulu ant smėlio ir užsnūstu. Kas 15 minučių pašoki nuo rankšluosčio. Todėl, kad trim kalbom, su reiškia tokia maždaug intonacija „Dėmesio, dėmesio, prašome nesimaudyti“. Įsivaizduojate apie ką kalba? Mes turim Dramos teatrą, turim gerų balsų. Mes galime sumokėti tikrai nedidelius pinigus ir, jeigu reikia, įrašyti tuos informacinius. Yra kam įrašyti. Negąsdinti žmonių, o gražia, švelnia intonacija pasakyti žmonės tą informaciją. Dabar įsivaizduokite – kas 15 minučių trim kalbom. Trim kalbom! Kas 15 minučių šita radija tokia tarybinė, džeržgianti. Jo, Achtung, achtung. Tikrai kolega priminė – jautiesi, kaip koncentracijos stovykloje.

Gulim pliaže toliau. Reiškia, kas 20 minučių važinėja tie jūsų keturračiai motociklai pirmyn atgal. Reiškia, koks gelbėtojas matomai nori į tualetą. Ar paskui kažkokia tai pamaina keičiasi. Paskui kažkam tai reikia pietų. Nupirkom naujos technikos, pliažas pasidarė judrai motorinių transporto priemonių vieta.

Atbėga gelbėtojas, užšoka ant vandens motociklo ir pradeda raižyti. Vanduo kaip stiklinėje, prie štiliaus pradeda raižyti po akvatoriją. Ką tu ten darai? Ar ten normatyvas, kad kas valandą motociklą atbzurginti neduodant poilsiautojams ramybės, ar tiesiog tau atsibodo sėdėti ir tu benziną nori išeikvoti? Žmonės ateina į tokią vietą gerų emocijų, žmonės ateina tylos, jūros ošimo, poilsio, išgerti galbūt bokalą alaus, galbūt pažaisti kokį byč tenisą, galbūt tiesiog pagulėti, o čia prasideda – važinėja, šaukia, motociklai juda. 

Vaikštau kiekvieną dieną, žiūriu į tas gelbėtojų budeles, kurios kas tris ar keturis šimtus metrų. Tamsi niūri spalva, būtinai namelis, lietuviai įpratę kaip garažus statyti, konteinerio forma pati geriausia. Pasižiūrėkit, kokios būdelės yra Majamio pliaže. Tos pačios, žymiai pigesnės, mažesnės iš tokių pačių lentų, bet jos spalvotos.

700  000 sudaro gelbėtojų atlyginimai. Visur, kur mums patogu, sakome žiūrėkime kaip Europoje, žiūrėkim kaip Europoje. Europoje niekas ant kiekvieno kampo gelbėtojo nestato. Yra tam tikros zonos ties stacionariomis gelbėjimo stotimis, kur jei tur nori, maudysies po priežiūra, visur kitur yra tavo asmeninio apsisprendimo ir atsakomybės klausimas, o mes kaip sovietuose vis norime pastatyti. Mes vis sakom tam žmogui – tu žiūrėk, mes tave čia prižiūrėsim. 

Kur ramybės pliažas? Turėtų būti senosios, ramiosios zonos paprastiems žmonėms, su mažais vaikais, kur nesimatys tų nudistų, plikšių ir dar kokių. Mes vis turi teisę į tai, ką mes norim matyti, girdėti ir žiūrėti.

Ir galiausiai Syglys net neteko amo, kai susižinojo, kaip siekdamas visų rinkėjų gerovės aukojasi jo gerbiamiausias deputatas. Jis, pasirodo, lankosi net ir moterų pliažuose, kad galėtų teikti tik argumentuotus pasiūlymus:

Kiek teko šią vasarą matyti, tai moterų pliažas, kuris Melnragėje, tas senasis, tradicinėje toje vietoje, tai jisai tikrai populiarus, jisai tikrai pilnas. O vat šitas pliažas toje vadinamojoje II Melnragėje, kairėje pusėje, ten tikrai nieko nebūdavo daug. Čia iškyla krūva klausimų. moterų yra, tuojau lygių galimybių kontrolierius rašys, kodėl nėra vyrų. Yra mūsų tradicijos, mūsų įpročiai. Neturime mes aklai žiūrėti į tą Europą. Yra nudistų pliažai, bet moterys kitą kartą nenori į tą nudistų pliažą kartu su vyrais gulėti ir taip toliau ir panašiai.

Sunkus ir net rizikingas tas deputato darbas, jei nori tinkamai ir nuoširdžiai atlikti savo pareigas – sutinka Spyglys. Ir linki gerbiamam Vidmantui iki pat kadencijos pabaigos neprarasti tokio ryžto ir užsidegimo.

 

*Šios rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, lėkštas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose.

Žymos: | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Ką Vidmantas Dambrauskas daro moterų pliažuose?*”: 2

  1. Stasys parašė:

    Nebėra tokių dalykų kaip vyras/moteris. Yra žmogai, visi vienodai vadintini …

  2. Gintarė S. parašė:

    Dėl tų gąsdinimų per garsiakalbį jis visiškai teisus. Jausmas iš tikrųjų kaip koncentracijos stovykloje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Pastatė Ligitą į vietą*

Trečiadienį Seimo sveikatos apsaugos komitete svarstant Klaipėdos universiteto ligoninės medikų skundą dėl nevienodų atlyginimų, klaipėdietė Seimo narė Ligita Girskienė labai ...
2024-07-17
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Klaipėdos centre „su virimu ir kepimu nieko nebus”?

Pasiūlymą uždrausti dyzelinius ir benzininius generatorius naudoti per muges bei ruošti maistą arčiau nei 25 m nuo gyvenamųjų namų uostamiesčio politikai sutiko ...
2024-07-17
Skaityti daugiau

Spyglys

Pagaliau meras turi „Volvo“ su „Blond“ sėdynėmis!*

Traukitės iš kelio: Klaipėdos savivaldybės mero Arvydo Vaitkaus sieloje šventė – į garažą įriedėjo ilgai lauktas reprezentacinis automobilis „Volvo“ su „Blond“ ...
2024-07-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This