Klaipėdos derbyje: studenčių entuziazmas prieš patyrusias žaidėjas

Sportas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-28

Moterų Baltijos krepšinio lygos („Biosil-WBBL“) finalo ketverto antrajame pusfinalyje Palangos arenoje penktadienį 19 val. prasidės Klaipėdos derbis tarp LCC tarptautinio universiteto komandos ir „Neptūno-Amberton“.

V. Selivončiko nuotr.

Reguliarųjį sezoną komandos užbaigė greta: studentės finišavo antros, „Neptūnas-Amberton“ – trečias, nors abi ekipos iškovojo po 19 pergalių. Aukščiau įsitaisė tik visas rungtynes laimėjusi ir tiesioginį kelialapį į finalo ketvertą pelniusi latvių „TTT-Riga“.

Tiesa, Klaipėdos komandos ketvirtfinalyje vargo taip pat neturėjo. LCC tarptautinis universitetas dukart 80:60 ir 95:44 pranoko Kauno „Aistes-LSMU“, o „Neptūnas-Amberton“ nepaliko didesnių vilčių latvių „Liepaja/LSSS“ – 82:60 ir 67:53.

Tarpusavyje uostamiesčio atstovės šį sezoną sužaidė jau net 5 rungtynes, tad vienos kitas pažįsta tobulai. Sezono pradžioje derbiuose geriau sekėsi studentėms, kurios iškovojo 3 pergales iš eilės. Rugsėjo 25 d., stebint daugiau nei 900 žiūrovų, jos laimėjo 72:70, spalio 31 d. – 69:49, o sausio 5 d. – 71:65. 

Po to svarstyklės ėmė krypti į „Neptūno-Amberton“ pusę. Vasario 13 d. ši ekipa laimėjo 72:58, o saldžiausia pergalė buvo iškovota Karalienės taurės finale kovo 10-ąją – 84:62.

Pristabdyti puolimą

LCC tarptautinio universiteto komandos vyriausiasis treneris Vilius Stanišauskas sako, kad sezono eigoje gerokai pasikeitė principinių varžovių sudėtis – prisijungė Marina Solopova, po traumos atsigavo Audronė Zdanevičiūtė.

„Nenoriu nuvertinti mūsų laimėjimų, nesakau, kad tuomet laimėjome tik todėl, kad varžovės neturėjo kai kurių krepšininkių. Mūsų pergalės buvo pelnytos. Bet reikia pripažinti, kad tokia žaidėja, kaip M. Solopova, duoda labai daug. Dabar pas jas yra beveik pusė sudėties sudaryta iš žaidėjų su nemenku patirties bagažu. O ir komanda buvo pagavusi gerą rimtą. Taip, tie mūsų pralaimėjimai buvo, bet tikiu, kad bus dar ir pergalių. Nuotaikos komandoje yra geros, kovingos, ruošiamės ir tikimės Palangoje nuveikti kažką geroׅ“, – sakė krepšinio specialistas. 

Sakoma, kad tokioje sezono stadijoje komandos vienos kitas pažįsta kaip nuluptas. Ypač, kai jau tiek kartų teko susitikti tarpusavyje. Vis dėlto LCC tarptautinio universiteto ekipos strategas mano, kad pusfinalyje bus ir staigmenų.

„Vis dar yra dalykų, kuriuos gali kažkiek pakeisti tiek puolime, tiek gynyboje. Manau, ir jie bus kažką pasiruošę, ir mes turėsime kažką naujo. Savotiškai ir įdomu daug žaisti tarpusavyje, nes turi kažką vis keisti, kažkur rizikuoti. Turi stebinti, jei nori, kad būtų geriau nei buvo prieš tai, – kalbėjo V. Stanišauskas. – Pastarosios mūsų rungtynės parodė, kad varžovės turi stiprias gynėjas, geras metikes. Jei jos pataiko, visos varžovės turės daug problemų. Bet manau, kad galime su tuo susitvarkyti, pristabdyti varžovių lyderes. Svarbiausia – nusiimti įtampą, nejausti streso, džiaugtis tuo, kad esame finalo ketverte. Mūsų jaunai komandai, bendruomenei tai bus pirmas Baltijos lygos finalo ketvertas, reikia tuo džiaugtis ir į rungtynes ateiti su gera nuotaika.“

Pirmosios sezono rungtynės LCC tarptautinio universiteto salėje buvo būtent su „Neptūnu-Amberton“ ir sulaukė rekordinės auditorijos. Ar komanda tikisi tokio gausaus palaikymo ir netolimoje Palangoje?

„Nelabai į tai žiūriu ar apie tai galvoju, man svarbu, kad gerai pultume ir gintumėmės, – šyptelėjo treneris. – Bet tikiuosi, kad mūsų palaikyti atvažiuos nemažas bendruomenės būrys.“

Viena studenčių ekipos lyderių Dominyka Paliulytė, dar praeitą sezoną vilkėjusi „TTT-Riga“ marškinėlius, paklausta apie pirmąsias penkerias tarpusavio rungtynes, iš karto bedė į tritaškių metimų taiklumą.

„Tą kartą, kai laimėjome 20 taškų skirtumu, jos įmetė tik 3 tritaškius. Kai pralaimėjome – 17. Šis rodiklis krepšinyje labai daug reiškia. „Neptūno-Amberton“ žaidimas labai priklauso nuo tritaškių pataikymo, – sakė gynėja. – Taip pat jos turi kibias gynėjas ir žaidėjas, turinčias nemažai patirties. Visos suprantame, kokios rungtynės mūsų laukia penktadienį, su ta mintimi ir dirbame treniruotėse. Įtampos komandoje nejaučiu, visos žaidžiame krepšinį ne pirmi metai, tai bus tik dar vienos rungtynės. Tiesiog jų kainą yra didesnė.“

Paklausta apie svarbiausią užduotį, kurią reikės atlikti, jei LCC tarptautinis universitetas norės laimėti, D. Paliulytė atsakė vienu žodžiu: „Gynyba.“

Detalės ir žaidimo planas 

„Neptūno-Amberton“ vyriausiasis treneris Martynas Airošius prieš pusfinalį labiausiai akcentavo komandos nusiteikimą.

V. Selivončiko nuotr.

„Lietuvoje mes visi vieni kitus labai gerai pažįstame, dabar toks metas, kai jau sunku kažkuo nustebinti. Kaip ir taurės finale, taip ir čia, labiau žais širdis, užsidegimas, laimės tas, kas labiau norės. Atšilo oras, sezono pabaiga, gal ir noras žaisti krepšinį po truputį išsisemia, tas vyksta labiau emocinis pasirengimas. Ateina svarbiausios sezono kovos, reikia sukovoti“, – sakė treneris.

Jei oponentų atstovai kalbėjo apie „Neptūno-Amberton“ žaidėjų patirtį, tai M. Airošius paminėjo varžovių jaunystę.

„Viena vertus, jaunystė turbūt prisidėjo prie Karalienės taurės finalo baigties, varžovių krepšininkės gal labiau jaudinosi prieš lemiamas rungtynes. Kita vertus, jaunystė yra ir viena iš stiprybių, jos labai greitai pereina iš gynybos į puolimą, su didele energija labai kibiai ginasi, o treneris moka pasinaudoti savo žaidėjų stiprybėmis“, – dėstė krepšinio specialistas.

Kaip svarbiausią užduotį savo auklėtinėmis M. Airošius įvardino būtinybę išlaikyti šaltą protą: „Reikia nepamesti žaidimo plano, neprarasti emocinio nusiteikimo. Ir įvairios žaidimo detalės: viskas labai priklausys nuo to, kaip mums pavyks viską išpildyti.“

Labiausiai patyrusi žaidėja aikštėje per Klaipėdos derbį bus M. Solopova. Ilgametė Lietuvos rinktinės narė, žaidusi įvairiuose užsienio klubuose, prie „Neptūno-Amberton“ prisijungė lapkričio pabaigoje ir iš karto tapo viena lyderių. Puolėjas savo komandai vidutiniškai pelno 11,9 taško, atkovoja 4,5 kamuolio ir atlieka 4,4 rezultatyvaus perdavimo.

Žaidėja prieš finalo ketvertą taip pat akcentavo žaidimo detales ir plano laikymąsi. 

„Karalienės taurės finale gerai atlikome užduotis pagal trenerio parengtą planą, tai mums labai padėjo. Dabar taip pat bus svarbu laikytis plano ir gerai atlikti įvairias detales, – sakė M. Solopova. – Varžovės turi gerą komandą ir puikų trenerį, visada kovoja iki galo, tad tikiuosi tikrai sunkaus pusfinalio.“

Kitame „Biosil-WBBL“ pusfinalyje Palangos arenoje penktadienį 16.15 val. susitiks čempionės titulą ginanti „TTT-Riga“ ir Vilniaus „Kibirkštis“.

Mažojo finalo rungtynės šeštadienį prasidės 13.15 val., o kova dėl čempionių taurės – 16.05 val. Finalą tiesiogiai transliuos TV6.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Šeštadienis Klaipėdoje - be naujų COVID-19 atvejų

Šeštadienį Lietuvoje patvirtinti tik du nauji COVID-19 atvejai – abu žmonės užsikrėtė pirma kartą, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Klaipėdiečių tarp ...
2024-05-19
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Prasčiausia COVID-19 padėtis išlieka Palangoje

Valstybės duomenų agentūra skelbia, kad penktadienį Lietuvoje patvirtinta 18 naujų koronaviruso atvejų (du žmonės užsikrėtė antrą kartą). Klaipėdoje vienas žmogus ...
2024-05-18
Skaityti daugiau

Regionas

Nauja kultūros erdvė kurorte - „Palangos duonos fabrikas"

Buvusios Palangos duonos gamyklos patalpos virsta šiuolaikiška menine erdve „Palangos duonos fabriku“. Šią vasarą miesto gyventojai bei svečiai čia galės ...
2024-05-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This