Lietuvos NATO 20-mečiui paminėti – ir tradicinis bėgimas

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-29

Minint Lietuvos 20-ąsias įstojimo į NATO metines, Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigada „Žemaitija“ įgyvendina intensyvų karinį bendradarbiavimą su aljanso sąjungininkais, demonstruodama mūsų šalies įsipareigojimą ir prisidėjimą prie kolektyvinės gynybos.

Pasak kariuomenės pranešimo, kovo 18–27 d. vyko brigados „Žemaitija“ artilerijos bataliono pratybos „Steel Rain 2024“, kurios pažymėjo istorinį momentą – pirmąjį tiesioginio taikymo ugnies baterijų šaudymą bataliono istorijoje. Pratybose dalyvavo JAV ir Portugalijos kariai, kurie naudodamiesi bepiločiu orlaiviu / dronu, vykdė taikinių aptikimą ir stebėjimą. Paskutinę pratybų dieną mūsų ir JAV 1-9 FA artileristai surengė bendrą šaudymą, o Oro atakos valdymo vienetas teikė taikinių nurodymus. Visi sviediniai pasiekė savo taikinius, patvirtindami glaudų bendradarbiavimą ir žinių dalijimąsi su sąjungininkais.

Šią savaitę brigados kuopos vykdė karinį rengimą kartu su JAV kariais, įtraukdami Žvalgybos, Logistikos kuopas bei JAV 3-67 tankų bataliono mechanikus įvairiose praktinėse veiklose. Nuo ginklų išbandymo iki nardymo, orientacinio žygio ir „Grifono“ tako įveikimo – veiklos stiprino kovinius įgūdžius ir skatino sąjungininkų integraciją.

 Prieštannkinės kuopos kariai turėjo galimybę treniruoti Pensilvanijos valstijos Nacionalinės gvardijos karius. Mokymo tikslas – išmokyti JAV karius efektyviai naudoti „Carl Gustaf“ granatsvaidį. Mokymai apėmė išsamią teorinę dalį apie ginklą, jo paskirtį ir naudojamą amuniciją, bei praktiką, įskaitant ginklo užtaisymą, ištaisymą, šaudymą, saugumo procedūras ir priežiūrą, bei prišaudymą. Pensilvanijos nacionalinė gvardija ir Lietuva bendradarbiauja pagal Valstijų partnerystės programą nuo 1993 m. Nuo partnerystės pradžios, abi šalys dalyvavo daugiau nei 800 saugumo bendradarbiavimo veiklose, įtraukiant aukšto lygio vadovų susitikimus, ekspertų mainus, pažintinius vizitus ir bendrus mokymus bei pratybas.

JAV kariai, dalyvavę JLTV sąveikos seminare, turėjo galimybę susipažinti su Klaipėdos krašto kultūra, aplankyti muziejus ir kitas lankytinas vietas.

Tuo metu penktadienį  Klaipėdoje vyksta Dragūnų bataliono organizuojamas tradicinis NATO bėgimas, simbolizuojantis solidarumą ir draugystę tarp NATO narių. Jame kartu su sąjungininkais dalyvauja apie 500 karių.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą gynybos srityje

Trečiadienį Palangoje susitikę Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė, kad Rusijos agresijos akivaizdoje Ukrainoje būtina toliau tęsti trišalį bendradarbiavimą ir taip ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

ELTA

G. Nausėda ketinimus pakeisti jūrines sienas sieja su Rusijos platesnio masto veiksmais prieš NATO

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog skelbiami Maskvos planai keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija gali būti platesnio masto Rusijos ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje - Baltijos šalių ir Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikimai

Šią savaitę, gegužės 21–23 d., Palangoje vyks Baltijos šalių ir Šiaurės grupės gynybos ministrų ir gynybos politikos direktorių susitikimai. Taip ...
2024-05-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This