Panaudoto kepimo aliejaus iš Rusijos „KN Energies“ tikina nekrausianti

Svarbu, Uostas ir jūra
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-04-01

„Klaipėdos naftos” pavadinimu anksčiau žinoma valstybės valdoma bendrovė „KN Energies” planuoja krauti ir panaudotą aliejų iš autocisternų. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

Vasario pabaigoje aplinkosauginė nevyriausybinė organizacija „Žiedinė ekonomika“ platino pranešimą spaudai, kuriame tvirtino, kad Lietuva yra tapusi tarpine stotele naudotam kepimo aliejui iš Rusijos ir Baltarusijos patekti į kitas Europos Sąjungos šalis. Esą pernai tiesiogiai iš Rusijos į Lietuvą naudoto kepimo aliejaus buvo importuota už beveik 21 mln. JAV dolerių.

„KN Energies“ neseniai paskelbė viešojo pirkimo konkursą dėl  infrastruktūros, skirtos panaudoto aliejaus krovai iš autocisternų projektavimo ir statybos darbų jos teritorijoje šalia uosto vartų. Tokią sutartį  yra numatyta pasirašyti 6 mėnesiams. Tad panaudotas aliejus gali būti pradėtas krauti dar šiais metais. Numatomos būsimos krovos našumas iš talpyklos į laivą – ~400 kub. m/val., numatomas partijos krovos kiekis – 4200 t. 

„Šiuo metu UCO (panaudotas aliejus, angl. Used Cooking Oil) krova terminale nevykdoma. Atlikus darbus, esama infrastruktūra (talpykla, vamzdynai, siurbliai) bus papildoma nauja infrastruktūra, kurios dėka bus galima pradėti vykdyti UCO krovą iš autocisternų ,- rašoma paskelbtuose dokumentuose. – Tiekėjas turės suprojektuoti ir įrengti naują infrastruktūrą UCO krovai iš autocisternų, ją priderinant prie esamos infrastruktūros. Prie esamos autocisternų aikštelės tiekėjas turės suprojektuoti ir įrengti krovos infrastruktūrą, t. y. – siurblys, sklendės, filtras, prietaisai, apsauginiai ir atbuliniai vožtuvai, vamzdynas iki talpyklos. Taip pat suprojektuoti ir įrengti vamzdyną ir vamzdyno junges tarp esamų vamzdynų ir siurblio, vamzdynų šildymą, pritaikyti talpyklai maišytuvą”. 

Nurodoma, kad būsimas rangovas turi atsižvelgti į tai, kad darbai yra planuojami veikiančioje skystų energijos produktų (naftos) terminalo teritorijoje ir privalo imtis visų būtinų priemonių, siekiant sumažinti darbų poveikį terminalo veiklai. 

„KN Energies“ tikina, kad panaudotas aliejus iš Rusijos jos terminale nebūtų kraunamas.

„KN Energies“ yra pasirašiusi ketinimų protokolą su ilgametę patirtį biodegalų gamyboje turinčia Lietuvos bendrove.  Pagal pasirašytą susitarimą ši bendrovė į KN Klaipėdos skystųjų energijos produktų terminalą pristatys naudotą kepimo aliejų, kuris iš čia bus eksportuojamas į Europos perdirbimo gamyklas ir bus naudojamas pažangių biodegalų gamybai.  Pažymime, kad KN klientai yra įpareigojami užtikrinti Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytus reikalavimus produktų tiekimui į KN valdomus terminalus, įskaitant reikalavimą tiekti produktus tik iš valstybių, kurios nekelia grėsmės Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui, tinkamą vykdymą. KN kontroliuoja šių įsipareigojimų vykdymą”, – rašoma „KN Energies“ atsakyme „Atvirai Klaipėdai“.

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, kad „KN Energies” planuoja pradėti ir metilo alkoholio – metanolio krovą. Metanolis yra bespalvis, labai degus, turintis savitą kvapą. Jis naudojamas kaip antifrizas, tirpiklis, degalai.

Per ateinantį pusmetį siekiama parengti planą bendrovės infrastruktūrai rekonstruoti ir pritaikyti, kad būtų galima įgyvendinti šį tikslą. Metanolio krovai tikimasi panaudoti vieną iš esamą bendrovės talpyklų bei dalį technologinio jos vamzdyno. Projekte bus numatyti ir atskirti du darbų įgyvendinimo etapai. Pirmasis apima metanolio krovos schemą laivas – talpykla, talpykla – laivas, talpykla – autocisternos. Antrojo etapo metu planuojama metanolio krovą išplėsti, jį iš talpyklos pakraunant į geležinkelio vagonus.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Naftininkai perka katerį su vieta kulkosvaidžiui

Valstybės valdoma AB „KN Energies” (buvusi „Klaipėdos nafta”) rengiasi pirkti katerį su jo transportavimo priekaba. Be kitos įrangos, valstybės valdoma ...
2024-05-17
Skaityti daugiau

Verslas

„KN Energies“ ieško generalinio direktoriaus

Valstybės valdomos AB „KN Energies“ valdybos sprendimu paskelbta kandidatų į generalinio direktoriaus pareigas atranka. Norinčiam užimti šias pareigas asmeniui keliamas ...
2024-05-10
Skaityti daugiau

Veidai

„KN Energies“ komunikacijai vadovaus Milda Ancevičė

Gegužės 8 d. tarptautinės energijos terminalų operatorės AB „KN Energies“ (KN) komunikacijos vadovės pareigas pradeda eiti Milda Ancevičė. Ji bus ...
2024-05-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This