Kauniečiai Klaipėdoje rodys „Auksinį drakoną“ (1)

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-02

Balandžio 25 d., 18.30 val., Klaipėdos dramos teatre pirmą kartą į uostamiestį atvyks Kauno miesto kamerinio teatras, kuris parodys spektaklį „Auksinis drakonas“.

„Spektaklis – sąžinės pagirios globalaus pasaulio chaose. Jame atsiskleidžia pervartojusios, pasiklydusios laisvėje ir galimybėse europietiškos visuomenės simptomas – egzistencinė kaltė, susikertanti su kasdienybės įpročių paradoksu”, – taip spektaklį pristato jo režisierius Agnius Jankevičius.

„Auksinio drakono“ personažai – to paties daugiabučio, kurio pirmame aukšte įsikūręs kinų greito maisto restoranas, gyventojai. Juos sieja ne tik bendra laiptinė ir priklausomybė nuo kinų maisto, bet ir bendra paslaptis – dviejų nelegalių migrantų iš Kinijos, brolio ir sesers, mirtis. Paaiškėja, kad visuomenėje jų kaip asmenų tiesiog nėra.

Spektaklis pastatytas pagal to paties pavadinimo vokiečių dramaturgo Rolando Schimmelphennigo pjesę, kurioje dominuoja migracijos tema.

„Ši pjesė mano stalčiuje guli jau nuo 2010-ųjų. Vis užklysdavo mintis dėl jos perkėlimo į sceną, tačiau migracijos tema tuo metu pas mus buvo tik menama, tuo žmonės nekvėpavo. Dabar tai yra pasikeitę – Lietuvą atranda vis daugiau žmonių. Kaip priimti kitokį – šis klausimas iškyla vis dažniau“, – apie pjesės pasirinkimą pasakoja A. Jankevičius.

Spektaklyje atkreipiamas dėmesys ne tik į pačių migrantų istorijas, tačiau ir į visuomenės elgesio modelį bei žmogaus prigimtyje užkoduotą stebėtojo vaidmenį: pramogų troškimą, paskalas ir lyg greitą maistą vartojamus, stebimus kitų žmonių gyvenimus.

Pasak režisieriaus, migracijos tema pjesėje atskleidžiama neįprastai – per mitologinį šydą, kuris turi pasakos ir juodojo humoro motyvų.

Spektaklyje vaidina Goda Piktytė, Saulius Čiučelis, Aleksandras Kleinas, Mindaugas Gargasas ir Karolina Jablonskytė. Muziką kūrė Simonas Gilys, pjesę iš vokiečių kalbos vertė Jūratė Pieslytė.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Kauniečiai Klaipėdoje rodys „Auksinį drakoną“” komentarų : 1

  1. Audra parašė:

    Spektaklis nepatiko, prasta aktorių vaidyba. Atsiliepimai nėra geri. Veltui išleisti pinigai ir sugaištas laikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

„TheATRIUM“ veiks į Kuršių neriją nukelianti „Regykla“ 

Prieš ketverius metus Nidos meno kolonijoje į tyrimų ir rezidencijų programą „Neringos miško architektūra“ įsijungęs radijo žurnalistas ir garso menininkas ...
2024-05-15
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

Dramos teatro premjera – apie atsisveikinimą ir netekties skausmą 

„Yra su kuo atsisveikinti, dėl ko gailėtis“, – sako savaitgalį Klaipėdos dramos teatre žiūrovams antrąjį čia sukurtą spektaklį – „Requiem“ ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

Kultūra

Dmitrijus Krymovas: „Tai, ką kuriu, yra šių laikų paveikslas“

Iki spektaklio „Requiem“ premjeros Klaipėdos dramos teatre liko kiek daugiau nei savaitė. Abipus Atlanto pripažintam režisieriui Dmitrijui Krymovui tai jau ...
2024-05-02
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This