Tyrimas: Darbdaviai nepritaria 4 dienų darbo savaitei

Konsultacijos
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-02

Produktyvumo ir darbuotojų pasitenkinimo siekis kelia vis daugiau diskusijų dėl trumpesnės darbo savaitės pritaikymo įmonėse ar organizacijose. Prieš beveik šimtą metų Henry Fordas įžvelgė naudą, sutrumpindamas savo darbuotojams darbo savaitę nuo 48 iki 40 valandų, tačiau tik 8 proc. mūsų šalies darbdavių šiuo metu pritartų tokioms permainoms, rodo Užimtumo tarnybos atlikta darbdavių apklausa.

Palmiros Mart nuotr.

„Diskusijas dėl 4 darbo dienų savaitės skatina ne tik technologinė pažanga. Po Covid-19 pandemijos suvaržymų dauguma žmonių permąstė asmeninio gyvenimo ir darbo pusiausvyros svarbą, karjeros kelią ir įsipareigojimo darbdaviui vietą savo gyvenime. Visgi tokia naujovė darbdaviams kol kas neatrodo patraukli“, – pranešime cituojama Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Apklausoje daugiau nei pusė (54 proc.) darbdavių teigė nepritariantys trumpesnės darbo savaitės idėjai. Daugiausiai tokių – transporto ir saugojimo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, statybos ir žemės ūkio sektoriuose. Čia trumpesnei darbo savaitei nepritartų du trečdaliai darbdavių.

Trumpesnei darbo savaitei nepritariantys darbdaviai įžvelgia daugiau tokio darbo organizavimo trūkumų nei privalumų. Didesnė jų dalis mano, kad sutrumpinus darbo savaitę būtų sunkiau organizuoti darbą (teiginiui pritaria 60 proc. darbdavių), o 4 darbo dienų savaitė nėra tinkama jų veiklai (77 proc.). Tokie darbdaviai nepritaria, kad trumpesnė savaitė sąlygotų didesnį produktyvumą ar padėtų sumažinti veiklos išlaidas (su tokiomis galimomis trumpesnės darbo savaitės naudomis nesutinka kas antras darbdavys).

Elektros, dujų ir garo tiekimo, informacijos ir ryšių, finansinės ir draudimo veiklos, nekilnojamojo turto operacijų įmonių bei viešojo valdymo įstaigos pritartų arba iš dalies pritartų 4 dienų darbo savaitės įteisinimui. Taip teigė beveik ketvirtadalis (24 proc.) apklausos respondentų. Tokie darbdaviai mano, kad sutrumpinus darbo savaitę didėtų darbuotojų pasitenkinimas darbu (tokiam teiginiui pritaria 75 proc. darbdavių), didėtų darbuotojų produktyvumas (60 proc.), būtų lengviau į įmonę ar įstaigą pritraukti talentus (51 proc.).

Daugiausiai darbdavių, manančių, kad trumpesnė darbo savaitė padėtų lengviau pritraukti talentų – finansinės ir draudimo, elektros, dujų ir garo tiekimo, viešojo valdymo bei profesinės, mokslinės ir techninės veiklos sektoriuose. Visgi beveik pusė (48 proc.) sutinka, kad toks darbo organizavimo būdas tiktų ir patiktų ne kiekvienam darbuotojui. Trečdalis (29 proc.) mano, kad galėtų kilti sunkumų dėl darbo organizavimo.

INFORMACIJA

Kasmetinis darbdavių nuomonės tyrimas vyko 2023 m. spalio-lapkričio mėnesiais. Jo metu apklausta 2,5 tūkst. šalies įmonių ir įstaigų, kuriose dirba 158,5 tūkst. darbuotojų.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Daugiausiai senjorų dirba švietimo, sveikatos priežiūros, vandens tiekimo įmonėse, mažiausiai - IT sektoriuje

Demografinė situacija verčia keisti požiūrį į vyraujančią situaciją darbo rinkoje penkiasdešimtmečių ir šešiasdešimtmečių atžvilgiu. Užimtumo tarnyba pasidomėjo Lietuvos įmonėse ir ...
2024-04-22
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Užimtumo tarnyba kviečia užsieniečius mokytis lietuvių kalbos

Lietuvoje daugėjant atvykėlių iš trečiųjų šalių, vis labiau ryškėja komunikavimo iššūkiai. Per metus užsieniečių skaičius išaugo keturis kartus: dabar Lietuvoje ...
2023-04-19
Skaityti daugiau

Verslas

Ukrainiečiams siūlomi virėjų, kambarinių, elektrikų, inžinierių darbai

Lietuvoje kasdien sulaukiama vis daugiau atvykstančių, nuo karo bėgančių ukrainiečių. Į Lietuvą nuo karo pasitraukę žmonės atleidžiami nuo pareigos įsigyti ...
2022-03-03
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This