Kitoks Klaipėdos valdžios požiūris jau atsiėjo apie pusę milijono (13)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-04-03

Dėl to, kad dabartiniai Klaipėdos vadovai atsisakė įgyvendinti kai kuriuos pirmtakų suplanuotos projektus, jiems jau išleisti miestiečių pinigai buvo negrįžtamai prarasti.

Suskaičiavus per dar nepilnus metus naujos valdžios atsisakytų įgyvendinti tik keturių projektų kaštus, susidaro solidi suma – apie 500 000 eurų. Tačiau kai kuriuos sprendimus viešai skelbti vėluojama arba jie apskritai neskelbiami, tad tokia suma, išties, gali būti ir gerokai didesnė.

Girulių paplūdimių prieigos

Klaipėdos savivaldybė ir UAB „Ecomas” pernai  rugsėjo 8 d. susitarė nutraukti sutartį dėl pėsčiųjų-dviračių tako ir tako priklausinių – atraminių betoninių sienučių teritorijoje prie Girulių centrinio paplūdimio, remonto ir aplinkos tvarkymo darbų. Tuo pačiu savivaldybė įsipareigojo sumokėti savo rangovui 16 446, 72 Eur.

Projektuotojų vizualizacija

Praėjusių metų pavasarį ši 470 tūkstančių eurų vertės sutartis buvo sustabdyta iki rugsėjo 1 d., neva, dėl to, kad prasideda maudymosi sezonas.

Bendrovei „Uostamiesčio projektas“ dar 2019 metais parengtą  remonto ir aplinkos tvarkymo projektą, pagal kurį buvo pradėti šie darbai, savivaldybės sumokėjo 31 460 eurų.

Dengtas futbolo maniežas

33 679,82 Eur – tiek miesto žmonėms kainuos Klaipėdos savivaldybės sprendimas nutraukti dengto futbolo maniežo, Baltijos pr. 51, statybos projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų sutartį. Šie pinigai buvo sumokėti už jau padarytus projektavimo, kuris greičiausiai, niekada nebus realizuotas, darbus.

„Šalys susitaria, kad nutraukus sutartį visos šalių tarpusavio prievolės pagal sutartį, išskyrus nurodytas šiame susitarime, pasibaigia, šalys viena kitai nereikš reikalavimų ir (ar) pretenzijų dėl sutarties (ne)vykdymo)”, – rašoma šių metų vasario pabaigoje pasirašytame savivaldybės ir UAB „SRP Projektas“ susitarime. 

99 970,2 eurų vertės sutartis dėl projektavimo su šia bendrove buvo pasirašyta dar praėjusios kadencijos miesto valdžios 2022 m. spalio pradžioje. Pastaroji tikėjosi šį objektą pastatyti už daugiau nei 7,5 mln. eurų. 

„Klaipėdos savivaldybės infrastruktūros plėtros skyriaus specialistų, kuriais abejoti negaliu, duomenimis, futbolo maniežo statybos kainuotų daugiau nei 30 milijonų eurų. Gavus pirminius projektinius pasiūlymus ir preliminarią galimą statybos kainą, kuri siekia 40-50 mln., tęsti projektą buvo atsisakyta. Antra, pilnų matmenų futbolo maniežas, koks jis buvo numatytas, net nebūtų tilpęs suplanuotame sklype. Priešingai nei teigia oponentai, dengto futbolo maniežo statybos nėra išbraukiamos iš planų, laikinai tik sustabdomos. Suprantame objekto svarbą sportuojančiam jaunimui, ieškome alternatyvų ir kai tik jas rasime, pradėsime statybas“, – taip tokį sprendimą vasario pabaigoje savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ aiškino Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Jūrininkų poliklinika

MB „Mes architektai“ VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centro infrastruktūros techninio projekto parengimo ir detaliojo plano korektūros bei projekto vykdymo priežiūros paslaugos klaipėdiečiams kainavo 133 130 eurų. Sutartis su šia bendrija buvo sudaryta 2021-03-22.

Projektuotojų vizualizacija

Be to, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija rengė atvirą projekto konkursą „VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centro architektūrinio projekto sukūrimas“. Funkcinės programos apimtis – 2.420 m², konkurso prizinis fondas buvo 14 000 eurų. 

2021 metų rugsėjo pabaigoje dar buvo tikimasi, kad Jūrininkų poliklinika bus pradėta statyti 2022 metais. Klaipėdos savivaldybės strateginės plėtros plane buvo įrašyta, kad naują polikliniką planuojama pastatyti iki 2023 metų. 

Pernai viešųjų pirkimų konkursas dėl šio objekto statybos buvo nutrauktas, motyvuojant, kad konkurso dalyviai pasiūlė per dideles, savivaldybei nepriimtinas kainas. Tačiau viešųjų pirkimų ataskaitoje tos kainos, kaip įprasta, nebuvo paskelbtos, tad visuomenė gali tik spėlioti, ar tai yra tiesa.

Nutraukus šį konkursą  meras pasiūlė prioritetą skirti kito objekto – Klaipėdos miesto poliklinikos pastato, esančio Taikos pr. 76,-  kapitaliniam remontui. Dėl šio objekto atnaujinimo už nemenkus pinigus iki tol jau buvo užsakytos kelios ekspertizės, tačiau nauja valdžia užsakė dar kitas. 

Šiuo metu dėl Klaipėdos miesto poliklinikos modernizavimo ir automobilių stovėjimo aikštelės statybos techninio projekto parengimo paslaugos, kurios kaštai – daugiau nei 500 000 eurų – varžosi penkios įmonės.

„Jūrininkų sveikatos priežiūros centro statyba laikinai sustabdyta dėl labai objektyvių priežasčių -statyba kainuotų milžiniškus pinigus – vienas kvadratinis metras apie 4 tūkstančius eurų ir tai suma, be poliklinikai reikalingos įrangos, taip pat šiame sveikatos centre, koks jis buvo suprojektuotas, netilptų visi jau ir dabar dirbantys medikai. Jūrininkų sveikatos priežiūros centro statybos neišbraukiame iš ilgalaikių planų, tačiau užmerkti akis prieš byrančias plytas nuo vadinamos III-os poliklinikos, negalime. Todėl dar gruodžio mėnesį, išsamiai išanalizavus situaciją, Klaipėdos miesto taryba priėmė sprendimą – III-os poliklinikos renovaciją įtraukti į Tvarios Klaipėdos strategiją ir pradėti darbus, kuriems finansavimas numatytas iš ES lėšų. III-oje poliklinikoje kuriamas sveikatos centras, kuris bus šiuolaikiškas ir modernus, užtikrinantis pacientams didesnį paslaugų prieinamumą. Atkreipiu dėmesį į kelis dalykus. Tokiam šiandieninės miesto valdžios pasirinkimui pritarė medicinos bendruomenė, įkuriant III-oje poliklinikoje medicinos centrą. Antra, iš miestiečių gauname padėkas, kad pagaliau po kelių dešimtmečių yra susirūpinta poliklinikos situacija mieste“, – taip šį sprendimą savo veidaknygėje motyvavo meras.

Baltijos ir Taikos pr. sankryžos projektavimas

Baltijos ir Taikos pr. sankryžos projektavimo darbų sugalvojusi nebetęsti savivaldybė projektuotojams sumokėjo ne tik 42 tūkst. eurų siekusias netesybas. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Iš viso apmokėta paslaugų tiekėjui – 135 930,14 Eur su PVM. Iš jų: inžineriniai geodeziniai tyrinėjimai – 26 789,93 Eur su PVM, inžineriniai geologiniai tyrinėjimai – 62 509,85 Eur su PVM, projektiniai pasiūlymai, jų parengimas (Projektinių pasiūlymų medžiaga viešinimui, eismo organizavimo sprendiniai) – 46 630,35 Eur su PVM”, – „Atvirą Klaipėdą“ buvo informavusi savivaldybė.

Visa sutarties su UAB „TEC Infrastructure” vertė siekė 847 tūkst. eurų. Projektas turėjo būti baigtas rengti per metus.

„Šiandien ten nėra tokių baisių srautų, kad ten kas nors stotų”, – taip sprendimą nutraukti sutartį pernai rugpjūtį motyvavo vicemeras Algirdas Kamarauskas.

Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos vedėjos pavedimu pernai rugsėjo 5 d. buvo pradėtas vidaus auditas, kurio tikslas – „įvertinti techninio projekto įsigijimą ir sutarties vykdymą, vidaus kontrolę”. Paskelbus vertinimo išvadas, paaiškėjo, kad savivaldybės vidaus kontrolė atliekant planavimo, pirkimo inicijavimo, pasirengimo jam, pirkimo dokumentų rengimo, pirkimo ir sutarties vykdymo procedūras, yra patenkinama.

Auditoriai nustatė, kad Baltijos ir Taikos pr. sankryžos projekto koregavimo pirkimas neskelbiamų derybų būdu iš vienintelio tiekėjo – UAB „TEC Infrastructure”, kuris, kaip paaiškėjo, įtrauktas į nepatikimų tiekėjų sąrašą, buvo galimas, nes nes Viešųjų pirkimų įstatymas numato teisę tokiam tiekėjui „apsivalyti”.

Savivaldybė ieškojo būdų ir kaip sutartį su šia bendrove pripažinti negaliojančia, tokiu atveju nemokant jai kompensacijų. Tačiau kontrolieriai savo išvadose konstatavo: „Sutartis su „TEC Infrastructure”, imperatyvių teisės normų pažeidimų atveju, negalėtų būti pripažinta negaliojančia, nes Viešųjų pirkimų skyrius įvykdė Viešųjų pirkimų įstatyme nustatytą prievolę neskelbiamų derybų vykdymui – paskelbė savanoriško ex ante skaidrumo pranešimą bei išpildė kitas sąlygas.”

Dar 376 121 eurą (plius PVM) mokesčių mokėtojams kainavo šios sankryžos projektavimas 2009-2010 metais. Tiek tuomet tiems patiems projektuotojams pinigus mokėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, tačiau dėl nebaigtos planavimo procedūros (negauto statybos leidimo) šio transporto mazgo rekonstrukcija nebuvo pradėta.

Šiame straipsnyje nėra įvertinti kiti šių projektų kaštai: pasirengimas pradėti visuomenei svarbių objektų projektavimo ir įgyvendinimo viešųjų pirkimų procedūras, atliktas studijas, rinkos konsultacijas, techninių specifikacijų rengimą etc., kurie reikalauja nemžai Savivaldybės administracijos ir bei savivaldybei pavaldžių įstaigų, įmonių žmogiškųjų išteklių ir laiko sąnaudų.

Žymos: | | | | | | | | | | | | | |

Komentarai (13):

Atsakymų į “Kitoks Klaipėdos valdžios požiūris jau atsiėjo apie pusę milijono”: 13

 1. Kaskis parašė:

  eikit n Jeigu buvo darytas sudas ir sustabdymas padės išvenkt dideliu nuostoliu miesto gyventoju saskaita tai tas Vaitkus gerai daro

 2. Vv parašė:

  Viską meras nori po pigiai padaryti. Paskui atitinkama kokybė gaunas. Po poros metų viskas pradeda byrėti. Paskui antrą kartą moka už perdarymą.

 3. Kas geriau? parašė:

  Reikėjo kišti milijonus į statinį, kuris net netelpa į sklypą?

 4. Sms parašė:

  Užtat mieste nieks ir nevyksta. Viskas sustabdyta ir nutraukta. Liūdesys.

  • Vardas parašė:

   Kas turi vykti? Liudesys kai pagrindini ivaziavima uzdaro 5 veliau dar 2 meta.. dwl jo stovima eilese nkrit ivaziuoti isvaziuoti is miesto.

 5. Klaipėdietis parašė:

  Čia savo valdžios galios demonstravimas. Ką noriu, tą darau. Mane išrinko ir aš žinau, ko jums reikia ar nereikia. Laikraščiai rašo,.kad sumanė Neptūnui naują Areną pastatyti. Pirmyn. Nors nei programose, nei pažaduose to nebuvo. Tiesiog taip noriu ir galiu. Visiškas ” bespredielas”

 6. GGG parašė:

  Tai ponai valdininkai priėme šituos sprendimus lai ir moka iš savo kišenės …

  • Bikas parašė:

   O kiek būtų prarasta jei tie projektai būtų įgyvendinti? Gal kiek kitaip reik pažiūrėti ką? Gal nieko gero tie projektai o jų įgyvendinimo lėšos bus skirtos reikalingesniem dalykams?

 7. Vardas parašė:

  Viešpatie, ką jūs padarėte prie biržos tilto košmaras, kas per statinys į kalėjimą reik uždaryti ta valdininką

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

„Pajūrio“ progimnazijai jau ieškoma naujo vadovo

Klaipėdos savivaldybė paskelbė „Pajūrio“ progimnazijos vadovo paieškos konkursą. Anksčiau šiai įstaigai vadovavusi direktorė Julija Archišina pasitraukė iš pareigų, nes įtarta, kad ...
2024-06-22
Skaityti daugiau

Miestas

Slipas nuleisti laivui į jūrą yra, bet privažiuoti iki jo - draudžiama

„Panaikinti kelio ženklą, draudžiantį įvažiuoti, – penktadienį Eismo saugumo komisijos posėdžio metu siūlė Klaipėdos savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vyriausioji specialistė ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Spyglys

Savivaldybės taryba dykai duoną valgo…*

„Opozicija yra atostogose”, – tokį nuosprendį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus paskelbė prieš savivaldybės Tarybos posėdį ketvirtadienį, kai paaiškėjo, kad nė ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This