Malūno parke statomi spąstai bebrams (14)

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-03

Klaipėdiečiams socialiniuose tinkluose dalinantis bebrų nugraužtų medžių vaizdais Malūno parke, savivaldybė praneša, jog imasi šių gyvūnų sutramdymo. Ties tvenkiniu šiuo metu jau statomi spąstai bebrams gaudyti.

Kartu gyventojų prašoma supratingumo – nelįsti prie spąstų, nepaleisti šunų lakstyti be pavadėlio, netrukdyti spąstus statantiems medžiotojams.

Malūno parkas. Portalo archyvo nuotr.

Bebrai spąstais bus gaudomi iki balandžio 15 dienos. Balandžio 16-ąją jau prasidės medžioklės draudimo sezonas, kuris truks iki rugpjūčio 1 dienos.

Skelbiama, jog bebrus gaudyti prireikė išaugus jų populiacijai – bebrai prie Dangės upės bei Malūno parko teritorijoje jau nugriaužė beveik 20 didelių medžių, taip pat daugiau nei 20 sodinukų.

„Medžių kamienai buvo tepami repelentais, turinčiais atbaidyti bebrus, tačiau efekto nesulaukta, todėl, sutarus su medžiotojais, tęsiamas gaudymas spąstais. Bebrų medžioklė šaunamaisiais ginklais mieste yra draudžiama. Anksčiau spąstais Malūno tvenkinio teritorijoje buvo pagautas vienas bebras, prie Danės upės – dešimt. Malūno parko teritorijoje medžiotojams teikti paslaugą yra sudėtinga – daug gyventojų, naminių gyvūnų, todėl norinčių statyti spąstus prie tvenkinio beveik nėra, tuo metu teritorija ties Dangės upe medžiotojams patrauklesnė”, – rašoma savivaldybės tinklapyje.

Malūno parke vertingiausius medžius taip pat numatoma saugoti įrengiant papildomas apsaugas – tinkline tvora bus apjuosta beveik 130 medžių. Darbai jau vyksta ir bus baigti iki gegužės mėnesio.  

Žymos: |

Komentarai (14):

Atsakymų į “Malūno parke statomi spąstai bebrams”: 14

 1. vigis parašė:

  žudyti bebrus -žvėriška ir nehumaniška. Bebrai patys paliks tvenkinį, jei prie tvenkinio neras pakankamai maisto. Tereikia prie tvenkinio iškirsti medžius ir bebrų neliks. Tik nesakykite ,kad pasiūlymas absurdiškas. Jei liks bebrai, tai medžių taip ar taip neliks. Jei patys iškirsime medžius, nereikės žudyti bebrų. Humaniška.

 2. Aš asmeniškai parašė:

  Kad bebrai liktu tvenkenije. Aš asmeniškai prieš žudykus norinčius nužudyti bebrus ,kates, pauksčius. Tai yra maniakai. Nieko tie bebrai negadina , nei krantub, nei ką. Gadina žmonės. Prude pilna buteliu ir šiukšliu. Iškirsta dau medžių. Žala gamtai tik nuo žmonių.. Tiesiog suteikia džiaugsmą vaikams bebriukai.
  Bebrus palikti.

 3. Aš asmeniškai už tinklinę tvorą parašė:

  Gerai, ar blogai, kad mieste gyvena bebrai? Tai turėtų mano galva spręsti gamtininkai. Wikipedojoje rašoma – Bebrai gyvenamose teritorijose sunaikina ne tik pakrančių augaliją (nugraužia net 60-70 cm ar metro skersmens medžius), bet ir ardo vandens telkinių krantus, melioracijos griovius, pralaidas bei kitokius įrenginius, kasdami urvus, statydami užtvankas, užtvindydami miškus ir laukus. Kita vertus, bebrų pakeistuose biotopuose (užlietuose vandeniu) susidaro sąlygos įsikurti įvairioms gyvūnų rūšims: varliagyviams, žuvims, ūdroms, paukščiams ir kitiems.

 4. Vargšai bebrai parašė:

  Ar reikia pačiu žiauriausiu būdu susidoroti su su tais gyvūnais, juk vienus užmuš kiti ateis, ir taip nuolatinis genocidas! Juk tereikia apsaugot specialiais tinklais tuos medžius ir patys gyvūnai išeis. Tame tvenkinyje niekada nebuvo bebrrų, ir kaip čia neprisiminus fakto ,kai prasidėjo tvenkinio renovacija buvo nuleistas vandens lygis, kuris neatsistatė iki šiol, žodžiu sudirbo tvenkinį visokio plauko ,,specialistai” o dabar dar ir gyvūnus išžudyti susiruošė pačiu žiauriausiu būdu!

  • Amen parašė:

   Baikite tas panikas. Imkite ir auginkite tuos bebrus savo voniose.. . Šitiek išguldyta brandžių medžių, o jie cypauja dėl bebrų. Dėl kelių šašlikinių gal aiškinkitės, kurios kainavo KETURIS tūkstančius. Dėl paliktų „Keberiokšt” įrengimų vandenyje ir parke? Kodėl to iš parke, tvenkinyje paslaugas teikusios bendrovės nepareikaluja sutvarkyti, išvalyti aplinką?

  • Atsakymas AMEN, nesigaudančiam aplinkoj. parašė:

   Tau jau su galva tikrai Amen. Pažiūrėk kiek Klaipėdoj iškirsta medžių. Jų milžiniško skaičiaus nepalyginsi su kažkiek tų medelių, nugraužtų bebrų. O jei tau gyvas padaras yra kažkas dėl ko neverta “cypauti”, tai tavo gyvenimas irgi nieko vertas. Jie gyvi padarai ir turi tokias pačias teises į gyvybę, kaip ir žmonės.

 5. Dov. parašė:

  Nežmoniška, barbariška ir pasibaisėtina. Bet ko norėti? – Klaipėda , panašu, patriarchalinis miestas, kurio valdžioje užuojautos, meilės natūraliai gamtai – tiksliau jos likučiams – neaptikta. JIE myli tik savo šunis ir tai turbūt tik agresyvius medžioklinius. Nieko, patys kada papuls į spąstus – Velnio ar Dievo, nesvarbu kieno siųstus.

 6. UžBebrus parašė:

  Urodai, žudikai. Ant kaklų jiems patiems tuos spąstus. Ir tarp kojų, kur tabaloja. Jei dar tabaloja ten kas. Abejotina.
  Bebrų tokia prigimtis, tai yra gamta. Verkiat dėl medžių? Kiek medžių kasdien yra kertama toj Klaipėdoj..

 7. Vardas parašė:

  Ar čia yra aukščiausio humanizmo požymis suspausti gyvus gyvūnus???
  Kodėl niekas nepergyvena dėl mieste masiškai kertamų medžių?!
  O bebrai dėl keleto sugadintų medžių turi kentėti žiaurų skausmą ir numirti!!!
  Tam, kad būtų sustabdytas medžių graužimas, PILNAI užtektų TINKLINĖS TVOROS!
  Gaila ne tik bebrų, bet gali atsitikti ir kitos nelaimės su žmonemis arba šuniukais, jeigu spąstai bus nepastebėti!
  Nejaugi tie, kas priėmė tokį nežmogišką sprendimą, nesupranta tokių elementarių dalykų? Kokį pavyzdį mes rodysim vaikams???!!!

  • Klaipėdiečiai už bebrus parašė:

   Mere Vaitkau, Jievaitiene,
   tučtuojau stabdykite bebrų žudymą spąstais !
   Medžius užtenka apdengti metaline tvora!
   Nebūkite nekaltų gyvūnų žudikais.Mes to jums neatleisime!

 8. Stop gyvūnų ūnų žudymui parašė:

  Miesto centre. Tik išdrisk driskė -žudykė iš savivaldybės žudyti gyvūnu!

 9. Rasai javaitienei parašė:

  Tu iniciatorė žudyti bebrus?

  Tu žudykė? Tai ta e į spąstus.ką per brangu tau apsukti tinklais medelius. Ką tinginė nieko nesugebi tik žudyti? Toi…tau.. .žudikams sporto
  Lauk iš savivaldybės bebru žudykai.

 10. Atstokit nuo bebrų, suskiai! parašė:

  Palikite bebrus ramybėje, bebrų tokia prigimtis. Briedžių išsaugot nesugebat, o dabar bebrus medžiot susiruošė. Jei dar yra gamtos miestelyje, vadinasi, dar ne viskas prarasta. Šunų kiekį reguliuokit, praeit per paliktas krūvas nebegali. Bet su bebrais paprasčiau- jie niekieno!

  • Už gyvūnus! parašė:

   Miškus kerta žiemą vasarą. Paukščiams perint, jauniklius žvėrims vedant. Kerta vardan pinigo. Parduoti tūkstančiai hektarų, kurie virs kuru ar baldų plokštėmis. O čia keli belikę dar pjūklu žmogaus nenupjauti medžiai ir staiga jų labai pagailo! Pagailo tiems, kurie Klaipėdą baigia išbetonuoti. Galvokite kaip apsaugoti medžius ir palikite ramybėje bebrus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Sutvarkytas Malūno parkas

Klaipėdoje sutvarkyta dar viena viešoji erdvė – Malūno parkas, anksčiau vadintas Trinyčių vardu. Dviem etapais vykdyti jo sutvarkymo darbai iš ...
2023-09-15
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Mirusiuose „Trinyčiuose” vėl suplanavo daugiaaukščius daugiabučius

7 laiptinės, 9 liftai, 273 vieno-keturių kambarių butai, kurių plotas – nuo 28 iki 100 kv. metrų: toks daugiabučių komplekso projektas pačiame ...
2023-08-17
Skaityti daugiau

Spyglys

Bebrai puola Klaipėdos valdžią*

Klaipėdos valdžia nemėgsta bebrų (Castor fiber), nes jie kėsinasi sugraužti visus gražius jos darbus. Todėl už 1000 eurų pasisamdė VšĮ ...
2023-07-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This