Žadama keisti potvynių rizikos valdymo tvarką

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-03

Apie kompleksinį požiūrį į potvynių rizikos valdymą kalbantys Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybių vadovai sulaukė Aplinkos ministerijos dėmesio. Pranešama, jog žadama keisti potvynių rizikos valdymo tvarkos aprašą ir peržiūrėti, kiek tikslingos jame numatytos finansuoti priemonės.

Antradienį į Gargždus atvykęs Aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas išklausė savivaldybių vadovų nuogąstavimus.

Pasak Vakarų Lietuvos regiono savivaldybių vadovų, patvirtintas „Nacionalinis vandenų srities 2022-2027 metų planas“, kurio 4-ame priede yra išvardintos potvynių rizikos valdymo priemonės konkrečiose savivaldybėse, kelia daug klausimų dėl paskirstymo prioritetų ir kompleksinio požiūrio į potvynių prevenciją. Vienoms savivaldybėms skirtas didžiulis finansavimas, tuo tarpu Klaipėdos rajonui tik 300 tūkst. eurų, o Kretingos rajonui finansavimas visiškai neskirtas, nors abi savivaldybės patenka į intensyviai užliejamas teritorijas, todėl visiškai neaišku, kokiais kriterijais buvo skirstomas finansavimas.

Pasak merų, potvynių prevencijai skirtas lėšas būtina ne įsisavinti, o jas tikslingai panaudoti taip, kad savivaldybės ne tik susitvarkytų savo infrastruktūrą. Nėra aišku, ar vienoje savivaldybėje įgyvendinus priemones, nebus padaryta žalos kitai savivaldybei. Todėl Aplinkos ministerijos iš tų pačių programai numatytų lėšų prašoma nupirkti ir atlikti viso regiono potvynių rizikos valdymo studiją, kuri leistų parinkti reikalingiausias ir tikslingiausias priemones potvynių rizikoms suvaldyti.

„Turime suprasti, kad didelę potvynių grėsmę kelia per mūsų savivaldybių teritorijas tekančios upės, kurias svarbu išvalyti, gilinti, kad vandens nuotėkis būtų greitesnis. Tokių darbų kaina neabejotinai yra didžiulė ir savivaldybėms tai per didelė našta, todėl ir prašome valstybės finansuoti tokių darbų įgyvendinimą“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Tačiau sprendimą dar turi patvirtinti Europos komisija, į kurią ir bus kreipiamasi su siūlymu koreguoti finansuojamų priemonių sąrašą.

Susitikimo metu nutarta, kad Aplinkos ministerijai visos savivaldybės iki balandžio 15 d. pateiks visas savo numatytas priemones, o mėnesio gale bus organizuojamas dar vienas susitikimas. Tvarkos aprašą koreguosianti ministerija žada, kad teikti paraiškas finansavimui bus galima jau vasaros pabaigoje.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Klaipėdos rajone pradėjo statyti daugiafunkcį centrą

Pirmadienį įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms būsimo daugiafunkcio centro pamatuose Klaipėdos rajone, Trušeliuose. Čia per artimiausius porą metų iškils 8 ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Regionas

Klaipėdos rajone pristatyti pirmieji savarankiško gyvenimo namai

Dar kovo mėnesį pirmųjų savarankiško gyvenimo namų duris Klaipėdos rajone atvėrusi bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“ džiaugiasi projekto sėkme. Vos per ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Turgaus aikštės rekonstrukcijos projektas – vis dar gimdytojų įsčiose 

Dar 2017-aisiais Klaipėdos savivaldybės inicijuotas Turgaus aikštės atnaujinimo projektas iki šiol neišlipo iš popierinės stadijos.   Jau daugiau nei ketverius ...
2024-05-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This