Atidarys parodą, skirtą narytės NATO 20-mečiui

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-04

Balandžio 5-ąją, penktadienį, 16 val., šalia laivo-muziejaus M52 ,,Sūduvis“ Lietuvos jūrų muziejus atidarys lauko parodą ,,NATO jūroje saugo“, skirtą Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos gynybinio aljanse 20-mečiui.

Parodą rengęs Laivybos skyriaus ir rinkinių apskaitos vedėjas dr. Edvinas Ubis primena, kad 1999 m. balandžio 23–25 d. NATO šalių vadovų susitikime Vašingtone buvo patvirtintas Lietuvos Narystės veiksmų planas.

– Po to prasidėjo aktyvi Lietuvos Karinių jūrų pajėgų integracija į transatlantinę šeimą, – pasakojo istorikas. – Lietuvai kaip kandidatei buvo perduoti priešmininiai laivai M52 „Sūduvis“ ir M51 „Kuršis“. Bendros kasmetinės pratybos leido ne tik perimti sąjungininkų patirtį, bet ir pažinti vieniems kitus. 2004 m. kovo 29 d. Lietuva tapo gynybinio aljanso nare.

Parodoje pristatomi NATO Baltijos valstybių laivai. Atrinkti pavyzdžiai parodo turimų pajėgumų kompleksiškumą. Kiekvienas laivas atlieka jam priskirtas laivybos kelių ar infrastruktūros apsaugos, sprogmenų deaktyvavimo, aptarnavimo, žvalgybos, patruliavimo ar kitas karines funkcijas. Esant poreikiui, NATO valstybių laivai yra priskiriami koviniams vienetams, kurie atlieka tarnybą jiems nurodytame regione. NATO Baltijos valstybių turimi pajėgumai daugeliu atveju lenkia potencialaus priešininko laivyną. Lietuva kartu su Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos kariniais laivais užtikrina saugią Baltijos jūrą.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Smiltynės gatvės projektavimas sustabdytas atbuline eiga

„Stabdyti sutarties vykdymą nuo 2023 m. lapkričio 29 d. iki 2024 m. liepos 1 d.”, – tokį susitarimą šių metų ...
2024-05-26
Skaityti daugiau

Kultūra

Kviečia Europos muziejų naktis: programa

Gegužės 18-ąją, šeštadienį, Klaipėdos kultūrinės įstaigos ir muziejai kviečia švęsti Europos muziejų naktį. Šiai progai Klaipėdos muziejai ir kultūrinės įstaigos ...
2024-05-14
Skaityti daugiau

Miestas

Ruoniukams suteiks žemaitiškus vardus

Jau šį šeštadienį, gegužės 18-ąją, minint Tarptautinę muziejų dieną, Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre 12 val. rengiamos ...
2024-05-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This