Klaipėdiečiams ir rajono gyventojams atpigs vanduo

Svarbu, Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-04

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) patvirtino naujas uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos vanduo“ kainas. Nauji, mažesni įkainiai Klaipėdos miesto ir rajono gyventojams įsigalios nuo birželio 1 d.

Karolina Grabowska (pexels.com) nuotr.

Geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas Klaipėdos miesto bei rajono butų gyventojams, individualių namų gyventojams bei vartotojų grupei, atsiskaitančiai daugiabučio namo įvade, atspigs 7 centais (su PVM).

Pasak Benito Joniko, AB „Klaipėdos vanduo“ generalinio direktoriaus, tarifų mažėjimą nulėmė nusistovėjusios elektros energijos kainos rinkoje, stabili įmonės veikla ir strateginės investicijos.

„Siekdami išvengti staigių elektros kainų šuolių rinkoje daromos įtakos, ką prieš keletą metų teko patirti visoms komunalinio sektoriaus įmonėms, turime nusimatę rizikų valdymo priemonių. Siekiame energetinės nepriklausomybės, todėl sistemingai tęsiame investicijas į atsinaujinančios energijos šaltinių vystymą“, – pranešime cituojamas B. Jonikas.

Nuo birželio keisis ir paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kaina, už kurias paslaugas moka juridiniai asmenys. Numatyta, kad paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų įkainis padidės 1 euro centu už kubinį metrą (be PVM).

VERT nustatytos vandens ir nuotekų tvarkymo kainos galios mažiausiai metus laiko iki kito perskaičiavimo, kaip tai numato veiklą reglamentuojantys teisės aktai.

Šiuo metu Klaipėdos miesto ir rajono gyventojai už geriamojo vandens tiekimą bei nuotekų tvarkymą individualiame name
moka 2,66 Eur/kub. m, o butuose – 2,69 Eur/kub. m, o nuo birželio mokės atitinkamai 2,61 ir 2,59 Eur/kub. m.

„Svarbu išlaikyti sistemingą veiklą atliepiant klaipėdiečių poreikius ir užtikrinant paslaugų kokybę. Savivaldybė, kaip pagrindinis akcininkas, išlaiko lūkestį, jog įmonės investicijos ir toliau būtų vykdomos vertinant jų ekonominę naudą, grąžą gyventojams ir atlieptų visuomenės, kaip kliento, interesus. Didžiausias lūkestis iš visų viešas paslaugas teikiančių įmonių Klaipėdoje, kuo mažesnė finansinė našta gyventojams, todėl dėsime visas pastangas, kad paslaugų kainos išlikų stabilios“, – pranešime spaudai žada Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, esantis savivaldybės įmonių akcijų valdytoju.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Remontuojama krantinė ir skveras šalia „Meridiano“ 

Kairiajame Dangės upės krante pradėti krantinės tarp Biržos tilto ir pėsčiųjų-dviračių tako remonto darbai. Juos numatoma pabaigti šį rudenį. Tuo ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Piktinasi mero sprendimu dėl kultūros projektų finansavimo 

Yra minčių ir apie boikotą – toks pareiškimas nuskambėjo antradienį surengto uostamiesčio mero sudarytos Klaipėdos kultūros ir meno politikos formavimo ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Verslas

Ukrainos karius pasieks 12 automobilių iš Klaipėdos

Artimiausiu metu iš Klaipėdos į Ukrainą pajudės krovinys su 12 naudotų automobilių, kurie nebenaudojami savivaldybės įmonės „Klaipėdos vanduo“ veikloje, tačiau ...
2024-06-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This