Universiteto ligoninėje pradėtos skrandžio apylankos operacijos (2)

Sveikata
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-04

Kas trečią šalies gyventoją vargina nutukimas ir jį lydinčios gretutinės ligos. Klaipėdos universiteto ligoninės medikai, siekdami mažinti grėsmingą nutukimo augimą, pacientams pradėjo taikyti dar vieną, pačiu efektyviausiu vadinamą chirurginį gydymo būdą. Ligoninėje jau atliktos pirmosios skrandžio mažinimo ir apylankos operacijos.

Pasak Klaipėdos ligoninės abdominalinės chirurgijos gydytojo dr. Olego Deduchovo, skrandžio mažinimo ir apylankos operacija nutukimo chirurgijoje yra „auksinis standartas”.

Gydytojas Olegas Deduchovas ir pacientas Aleksandras

„Sulaukiame vis daugiau nutukusių pacientų, o nuo šiol jiems galime taikyti patį efektyviausią gydymo būdą. Skrandžio apylankos operacija leidžia gydyti ne tik nutukimą, bet ir gretutines paciento ligas. Normalizuojasi kraujospūdis, mažėja rizika sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Apie 80 procentų žmonių pasveiksta nuo cukrinio diabeto ir jiems nebereikia vartoti medikamentų. Pacientų nebekamuoja refliuksas, sąnarių skausmai, ženkliai pagerėja jų bendra savijauta. Moksliškai įrodyta, kad po operacijos ilguoju periodu pacientų svoris sumažėja 40 procentų, o ilgalaikių stebėjimų duomenimis pacientų gyvenimo trukmė pailgėja penkeriais metais. Tokie skaičiai – reikšmingiausi ir didžiausi nutukimo chirurgijoje”, – pranašumus vardija pirmąsias operacijas atlikęs medikas

Norint užtikrinti geriausią rezultatą, svarbu po operacijos laikytis mitybos rekomendacijų.

Pasak Olego Deduchovo, skrandžio apylankos operaciją sudaro du pagrindiniai etapai. Pirmiausia, minimaliai invazyvios laparaskopinės operacijos metu viršutinė skrandžio dalis atskiriama nuo likusio skrandžio, suformuojant iš 1500-2000 ml į 50 ml talpinantį mažąjį skrandį. Vėliau sumažintas skrandis tiesiogiai sujungiamas su vidurine plonojo žarnyno dalimi ir sutrumpinamas virškinamasis traktas. Operacijos metu sukuriama apylanka, todėl slenkantis maistas aplenkia likusią skrandžio dalį ir dalį plonųjų žarnų.

O. Deduchovo teigimu, šie pokyčiai riboja suvalgomo maisto kiekį, pasisavinama mažiau kalorijų ir maisto medžiagų. Operacija užtikrina ilgalaikį svorio kritimą. Pakitęs maisto kelias pakeičia tam tikrų hormonų, kurie slopina alkį, veiklą ir sukuria sotumo pojūtį bei atstato nutukimo sukeltą metabolinį sindromą.

Pasak gydytojo, ši operacija yra techniškai sudėtinga, tačiau saugi – prilygsta tulžies pūslės pašalinimui. Praėjus vos kelioms valandoms po operacijos pacientai gali judėti bei gerti, jau kitą dieną grįžti į namus.

„Jaučiuosi puikiai. Neabejoju operacijos sėkme ir būsimais pokyčiais. Pats patyriau, kad žmogaus svoris turi didelę įtaką sveikatai ir fiziniam aktyvumui. Prieš dešimt metų priaugau svorio, kurio nepavyko numesti dietos pagalba. Papildomi kilogramai nuvargino raumenis, padidino kraujospūdį, cukraus kiekį kraujyje, apsunkino širdies darbą. Turiu skrandžio išvaržą, iki operacijos vargino refliuksas. Įvertinau situaciją, kad laikas ne mano sveikatos naudai, o ligos gali tik ūmėti. Ryžausi skrandžio apylankos operacijai tam, kad būčiau sveikesnis. Pasitikiu medicina, jos galimybėmis ir tokiais profesionaliais specialistais kaip mane operavusiu gydytoju chirurgu Olegu Deduchovu”, – pirmąją dieną po skrandžio mažinimo ir apylankos operacijos, aktyviai vaikščiodamas po ligoninės skyrių, kalbėjo pacientas Aleksandras.

Skrandžio apylankos operacija taikoma, kai kiti nutukimo gydymo metodai – dieta ir fizinis aktyvumas nėra veiksmingi arba kai dėl antsvorio kyla rimtų sveikatos problemų. Pagrindinis kriterijus, kuriuo remiantis siūlomas operacinis gydymas, yra kūno masės indeksas (KMI). Pacientams, kurie skundžiasi refliuksu – tai tinkamiausias chirurginis nutukimo gydymas.

Pasak O. Deduchovo Klaipėdos universiteto ligoninės medikai ne vienerius metus ruošėsi, gilino įgūdžius tam, kad pacientams pradėtų atlikti skrandžio mažinimo ir apylankos operacijas.

„Atlikti šią operaciją mokiausi pas vieną geriausių specialistų Europoje – prof. dr. Almantą Malecką, stažuotėje Taline. Nutukimo gydymas – komandinis darbas, kuriame dalyvauja operacinės personalas, anesteziologai, slaugytojai, dietologai, endokrinologai, šeimos gydytojai”, – sakė O. Deduchovas.

Pasak specialisto, nutukimas tapo šio amžiaus pandemija. Žmonių su antsvoriu yra visose amžiaus grupėse.

„Nutukimo operacijos ne tik keičia kūno formą, bet ir transformuoja gyvenimus. Jos suteikia viltį tiems, kurie kovoja su svorio problema, atverdamos duris į sveikesnį ir aktyvesnį gyvenimą. Šios operacijos yra tik vienas žingsnis į priekį. Svarbiausia yra paciento pasiryžimas keisti savo gyvenimo būdą. Kartu mes galime pasiekti didelius rezultatus ir suteikti pacientams galimybę gyventi pilnavertį gyvenimą”, – kalbėjo O. Deduchovas.

Žymos: | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Universiteto ligoninėje pradėtos skrandžio apylankos operacijos”: 2

  1. Varnos parašė:

    O. Deduchovas vienas iš pačių baisiausiu gydytojų, su kuriais teko susidurti. Neenorėčiau dar kartą pas jį operuotis…

  2. Antanas parašė:

    Šaunuolis gyd. O. Deduchovas, šaunuoliai Klaipėdos Universiteto ligoninės gydytojai bei administracija su direktoriumi Šimaičiu priešakyje. Matosi, kad ryškiai pagerėjo šioje gydymo įstaigoje psichologinis klimatas, todėl ten dirbantys gydytojai stengiasi progresuoti, įnešti naujoves. Tenka bendrauti su gydytojais dirbančiais šios ligoninės buvusios Universitetinės ligoninės korpuse. Jų pastebėjimų psichologinis klimatas kai vadovavo V. Janušonis ir šiuo metu, skiriasi kaip dangus ir žemė.
    Tiku, kad šios ligoninės laukia šviesi ateitis, medicinos paslaugų lygiu nenusileis nei Kauno nei Vilniaus klinikoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Dėl nebaigto ligoninės priimamojo statybos - dar vienas konkursas

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) dar kartą paskelbė viešojo pirkimo konkursą dėl dar 2021 m. pradėtos ir nebaigtos jos filialu tapusios ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Sveikata

KUL keičiasi skubios pagalbos teikimo tvarka

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) skelbia, kad iš dalies keičia skubios pagalbos teikimo tvarką. Jos filiale Jūrininkų ligoninėje nebelieka skubios pagalbos ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Svarbu, Sveikata

Ligoninėje tebeliepsnoja „gaisras“ 

Milijoninių skolų slegiamoje naujojoje Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) vis dar niekaip neišsisprendžia problema, kai tie patys specialistai gauna ženkliai besiskiriančias ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This