Teismas palaimino Kretingos mero susitarimą su prokuratūra. Su kitais politikais bylinėjamasi (atnaujinta)

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-09

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėjo Sauliaus Zajarsko nutartimi pirmadienį buvo patvirtinta Klaipėdos apygardos prokuratūros ir Kretingos rajono mero Antano Kalniaus balandžio 3 d. sudaryta taikos sutartis.

Antanas Kalnius. Martyno Vainoriaus nuotr.

Šia sutartimi politikas ir prokuratūra susitarė, jog jis į Kretingos rajono savivaldybės biudžetą grąžins 7 541,61 Eur, kurie jam buvo išmokėti kaip išlaidos, esą patirtos 2019 – 2023 m., vykdant tarybos nario pareigas. Šią sumą A. Kalnius įsipareigojo sumokėti ne vėliau kaip per 6 mėnesius.

Teismo nutartis, kuria patvirtinta šalių taikos sutartis, turi teismo galutinio sprendimo galią ir šalys netenka teisės kreiptis į teismą iš naujo tais pačiais pagrindais, dėl to paties dalyko ir tarp tų pačių asmenų.

Ši teismo nutartis yra neskundžiama ir įsiteisėja nuo jos priėmimo dienos.

Praėjusių metų rudenį iniciatyvos „Skaidrinam“ autoriams paviešinus Kretingos savivaldybės tarybos narių išlaidas, paaiškėjo, kad praėjusią kadenciją visas iš savivaldybės gautas tarybos nario veiklai vykdyti skirtas išmokas A. Kalnius panaudojo kurui – bendra jų suma siekė 9,4 tūkst. eurų. Ir nors politikas atsiskaitinėjo vienintele kredito kortele, abejonės kilo dėl to, kad didesnius kiekius kuro jis pylėsi savaitgaliais.

Tuo metu dėl kitų tokių atvejų Kretingoje prokurorai nuėjo kitu keliu. Kovo pabaigoje prokuratūra platino pranešimą spaudai, kuriame informavo, jog kreipėsi į teismą su dviem civiliniais ieškiniais dėl bendrai daugiau nei 22 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų buvusiems Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariams Raimundui Puškoriui ir Mariui Meškauskui.

ATNAUJINTA. Antradienį popiet pranešta, kad Klaipėdos apygardos prokuratūra į teismą kreipėsi su dar dviem civiliniais ieškiniais. Jais prašoma savivaldybei priteisti daugiau nei 20,5 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų buvusiems Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariams Vitalijai Valančiutei ir Rimantui Maciui.

Prokuratūros atlikto tyrimo duomenimis, Vitalija Valančiutė, būdama Kretingos rajono savivaldybės tarybos nare, nuo 2019 metų balandžio iki 2023 metų balandžio bendrai iš Kretingos rajono savivaldybės gavo 14,5 tūkst. eurų kompensaciją transporto išlaidoms. Aiškinantis šių patirtų išlaidų pagrįstumą, buvo gauta duomenų, kad V. Valančiutė savivaldybei pateiktais kvitais prašė kompensuoti kuro išlaidas už apie tris kartus didesnį kilometražą nei jis per vertinimo laikotarpį galėjo būti nuvažiuotas iš tiesų. Analizuojant V. Valančiutės savivaldybei pateiktus dokumentus, taip pat nustatyta, kad buvusi tarybos narė neracionaliai dažnai pylėsi įvairios rūšies kurą, už kurį buvo atsiskaitoma 28 skirtingomis, ne V. Valančiutei priklausančiomis banko mokėjimo kortelėmis.

Remiantis prokuratūrai pateiktais duomenimis, Rimantas Macius, nuo 2019 metų balandžio iki 2023 metų balandžio eidamas Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, iš savivaldybės biudžeto gavo 14,6 tūkst. eurų kompensaciją už patirtas transporto išlaidas. Prokuratūrai atlikus tyrimą dėl šių lėšų panaudojimo teisėtumo, buvo gauta duomenų, kad R. Macius gavo kelis kartus didesnę kompensaciją už kurą nei jo galėjo išnaudoti per savo kadencijos laikotarpį. Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad buvęs tarybos narys dalį atsiskaitymui reikalingų kvitų pateikė ne jų originalus, o fotokopijas. Nustatyta, kad tokia dokumentų pateikimo tvarka neatitinka Buhalterinės apskaitos įstatymo reikalavimų ir iš pateiktų fotokopijų neįmanoma nustatyti visų ar dalies būtinų apskaitos dokumentams rekvizitų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pateikė civilinius ieškinius, kuriais išieškotina suma nustatyta iš kompensuotos už degalus sumos atėmus tiek, kiek buvę tarybos nariai negalėjo pravažiuoti pagal automobilių ridos duomenis. Prokurorai, kreipdamiesi į Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmus, prašo Kretingos rajono savivaldybės naudai iš V. Valančiutės priteisti 9 296 eurus, o iš R. Maciaus – 11 234 eurus.

Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai apylinkių teismams šiuo metu yra pateikę 14 civilinių ieškinių per 180 tūkst. eurų sumai. Šiuo metu atliekami viešojo intereso gynimo tyrimai dėl lėšų grąžinimo į Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Jonavos, Lazdijų, Prienų, Šilutės, Varėnos, Ukmergės, Ignalinos, Pasvalio, Tauragės, Kretingos, Mažeikių, Radviliškio, Telšių, Joniškio, Akmenės rajonų ir Pagėgių, Marijampolės, Neringos savivaldybių biudžetus.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Lietuvos jaunimo sostinės vėliava - kretingiškių rankose

Kitąmet Kretinga taps Lietuvos jaunimo sostine – trečiadienį paskelbė konkursą „Lietuvos jaunimo sostinė 2025 m.“ organizavusi Jaunimo reikalų agentūra. „Su ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Regionas

Kretingos rajono Garbės piliečio vardas suteiktas nusipelniusiam istorikui Juliui Kanarskui

Sekmadienį Kretingos rajono Garbės piliečių gretas papildė dar viena nusipelniusi asmenybė – istorikas, visuomenės veikėjas Julius Kanarskas. Kretingiškis buvo įvertintas ...
2024-06-10
Skaityti daugiau

Regionas

Kviečia Kretingos meno įvykis

Šį penktadienį ir šeštadienį, birželio 7-8 dienomis, Kretingoje vyks „Kretingos meno įvykis“. Tai meno projektas, jungiantis savyje profesionalias meno parodas, ...
2024-06-04
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This