Klaipėdos LEZ Patariamajai tarybai pirmininkaus Tomas Rauckis

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-10

Daugiau kaip 45 investuotojų interesus atstovaujančios Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) Patariamosios tarybos pirmininku 2024-2025 m. kadencijai išrinktas logistikos paslaugų bendrovės „AD REM LEZ“ vadovas Tomas Rauckis. Jis pakeis „Albright Lietuva“ vykdomąjį direktorių Ramūną Barcevičių.

Tomas Rauckis (dešinėje) ir Ramūnas Barcevičius

Ši taryba teikia pasiūlymus LEZ valdymo bendrovei dėl infrastruktūros, aplinkotvarkos, socialinės infrastruktūros, paslaugų ir kitų klausimų. Tai – neprivalomas, tačiau Klaipėdos LEZ pasitvirtinęs organas, leidžiantis gerinti investuotojų patirtį, keistis aktualia informacija ir vykdyti bendras iniciatyvas.

Tomas Rauckis teigia, kad Klaipėdos LEZ investuotojų bendruomenė itin teigiamai vertina bendradarbiavimą su LEZ valdymo bendrove ir jos ligšiolinį įdirbį, tačiau tolesnis verslo sąlygų tobulinimas yra tiek investuotojų, tiek teritorijos valdytojų interesas.

„Daugiausiai potencialo matau gausesnėse ir įvairesnėse paslaugose tūkstančiams LEZ darbuotojų, tolesniam susisiekimo ir integracijos su miestu tobulinimui. Sieksiu, kad LEZ investuotojų Patariamoji taryba toliau stiprėtų kaip konstruktyvi, demokratinė idėjų ir diskusijų platforma“, – pranešime cituojamas T. Rauckis.

Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo teigimu, kasmetinė Patariamosios tarybos vadovų kaita užtikrina idėjų ir požiūrių įvairovę, o pati taryba lemia kokybiškesnes idėjas ir greitesnį jų įgyvendinimą.

„Patariamojoje taryboje turime ir karštesnių momentų, tačiau kiekvienas iššūkis ir ypač jo sprendimas galiausiai sustiprina visą Klaipėdos LEZ. Šis organas Klaipėdos LEZ padeda tapti dar patrauklesne vieta tiek esamų, tiek naujų investuotojų plėtrai“, – sako E. Kiudulas.

2023 m. pabaigoje kartu su konsultacijų bendrove „Smart Continent LT“ atlikto tyrimo duomenimis, Klaipėdos LEZ pačiais aukščiausiais balais vertina 94,3% investuotojų, dar 5,7% savo patirtį vertina tiesiog teigiamai, o tarp apklaustųjų neatsirado vadinamųjų „peikėjų“ – nepatenkintų ar nerekomenduojančių klientų.

Tyrimo duomenimis, geriausiai Klaipėdos LEZ investuotojai vertina LEZ valdymo bendrovės įvaizdį ir komunikaciją, fizinę teritorijos aplinką, bendruomeniškumą ir komunalines paslaugas. LEZ klientų nuomone, daugiausiai pastangų šiuo metu reikėtų įdėti tobulinant transportą ir susisiekimą bei socializacijos ir žaliąsias erdves.

Klaipėdos LEZ investuotojų bendrovėse šiuo metu dirba apie 2800 darbuotojų, o visoje teritorijoje – apie 5000. Daugiau kaip 45 Klaipėdos LEZ veikiantys užsienio investuotojai 2022 m. sumokėjo daugiau kaip 107 mln. EUR GPM, PVM ir „Sodros“ mokesčių ir Lietuvos rinkoje pirko prekių bei paslaugų už daugiau kaip 500 mln. Eur. Nuo veiklos pradžios 2002 m., Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonės Klaipėdos LEZ yra įgyvendinusios arba suplanavusios 778 mln. Eur investicijų.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Klaipėdos LEZ tinklalapyje - dirbtinis intelektas

Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (LEZ) savo svetainėje www.fez.lt įdiegė dirbtinio intelekto technologijomis grįstą pokalbių asistentę, rišliu tekstu anglų ir lietuvių ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Verslas

Oficialiai pradėtos naujos „Mestillos“ gamyklos statybos 

Penktadienį Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) duotas oficialus startas biodyzelino gamintojos UAB „Mestilla“ 60 mln. Eur investicijai į naują modernią ...
2024-05-31
Skaityti daugiau

Verslas

Tyrimas: Klaipėdos LEZ reputaciją teigiamai vertina dauguma gyventojų

Klaipėdos LEZ reputaciją gerai arba labai gerai vertina 84 proc. Klaipėdos apskrities gyventojų, o dar 75 proc. respondentų puikiai atsiliepia ...
2024-05-29
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This