Miestiečiai abejingai pasitiko Senojo turgaus halės rekonstrukcijos planus (14)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-04-10

Klaipėdos savivaldybės valdomos bendrovės Naujasis turgus užsakymu projektinius Senojo turgaus halės rekonstrukcijos pasiūlymus parengę architektai nesulaukė jokių visuomenės pastabų ar pasiūlymų.

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, kad UAB „UP architektai” projektuotojai Algirdas Stripinis ir Edimtas Šimeliūnas parengė projektinius pasiūlymus, pagal kuriuos halės tūris, plotas ir aukštis nebūtų keičiami.

Antradienį surengto viešo projektinių pasiūlymų pristatymo metu E. Šimeliūnas dėstė, kad norima atverti kai kurias užmūrytas angas, halės langus nuleisti iki grindų, kad būtų „daugiau betarpiško patekimo“. Taip pat bus atkuriamas dar vienas istoriškai pagrįstas įėjimas iš halės galo. Numatoma griauti ir kelias vidines pertvaras bei kelias antro aukšto perdangas. Pagrindinėje salėje būtų formuojami prekybiniai stalai su stogeliais ir atitvarais imituojant senamiesčio gatveles, taip pat numatoma įrengti universalią salę renginiams. Kartu pabrėžiama, kad vidaus interjerui dar bus rengiamas atskiras projektas, kaip ir aplinkos tvarkymui. Pasak E. Šimeliūno, atliekant šiuos darbus prie pagrindinio įėjimo bus įrengtas pandusas, nedidelis apželdinimas, terasa ties lauko turgaus erdvėmis.

„Sutvarkomos (dalinai šiltinamos ir padengiamos struktūriniu tinku) fasadų plokštumos išlaikant esamą medžiagiškumą, spalviniai sprendiniai išlaikomi artimi esamiems, labiau priderinami prie numatomos aplinkinės teritorijos plėtros architektūrinės išraiškos”, – apie pastato apdailos sprendimus rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Pastato viduje numatytos žuvies ir mėsos prekybos patalpos su paruošimo ir apdorojimo cechu bei pagalbinėmis sandėliavimo patalpomis ir darbuotojų persirengimo patalpomis pietvakarinėje pastato dalyje. Pastato antrame aukšte (pietrytinė pusė) bus įrengiamos administracinės patalpos.

Pasak A. Stripinio, iki viešo pristatymo pasiūlymų nei žodžiu, nei raštu nebuvo gauta. Į patį nuotoliu vykusį pristatymą buvo prijungę tik du žurnalistai ir Senamiesčio seniūnaitis Renaldas Kulikauskas. Pastarasis sakė norintis pasiteirauti tik dėl vizualizacijose matomų naujų statybų turgaus teritorijoje.

A. Stripinis aiškino, kad pagal detalųjį planą turgui priklausančiame sklype yra numatytas užstatymas su požemine automobilių stovėjimo aikštele, bet dėl to nebuvo jokių idėjų ar pageidavimo iš užsakovo, tad vizualizacijose atsidūrė „tik pamąstymai, kaip ta teritorija galėtų vystytis, kad būtų apie ką diskutuoti“.

„Tai architektų pateikta vizija, iš jos matėme, kad ją įgyvendinti sunku. Akcininko pritarimas yra tik žuvinės ir tualeto pardavimui, tačiau apsvarstant giliau nutarta neparduoti jų, galėtume juos gal antru etapu remontuoti“, – sakė Naujojo turgaus vadovas Viačeslavas Karmanovas.

Jis anksčiau „Atvirai Klaipėdai“ buvo minėjęs, kad planuojama halės rekonstrukcija galėtų atsieiti nuo 1 iki 1,5 mln. eurų,, tačiau galutinė suma paaiškės po rangos konkurso. Jei viskas eisis be kliūčių, darbus ketinama pradėti apie lapkritį.

Rekonstrukcijai planuojama panaudoti ir pinigus, gautus už aukcione parduotą dviaukštį sovietmečiu pastatytą pastatą Turgaus a. 18. Pasak V. Karmanovo, notarinė sutartis su aukcionu nugalėtoju buvo pasirašyta vasario 29 d. ir pervedus pinigus jis taps šio pastato savininku. Nekilnojamojo turto registre pastato savininku vis dar nurodomas turgus.

1968 m. Klaipėdos miesto prekybos valdybos pastatytą dviejų aukštų 549 kv. m ploto pastatą Naujasis turgus pardavinėjo bendrovės „Newsec“ organizuotame aukcione. Pradinė pastato kaina siekė 655 tūkst. eurų. Ji gruodžio 14 d. vykusio aukciono metu buvo didinta 11 kartų po 5000 eurų – iki 710 tūkst. eurų sumos, kurią pasiūlęs dalyvis ir laimėjo šias varžytuves.

Ankstesnė Senojo turgaus vadovybė taip pat buvo pasirengusi projektą ir gavusi statybų leidimą kapitaliniam halės remontui, kurio kaina preliminariai vertinta 1,4 mln. eurų.

INFORMACIJA

2019 metų balandį miesto Taryba buvo sutikusi padidinti bendrovės Senasis turgus įstatinį kapitalą papildomais kitų asmenų įnašais iki 3 395 842,87 Eur, papildomai išleidžiant 0,29 Eur nominalios vertės 5 737 803 vienetus paprastųjų vardinių akcijų, kurių bendra nominali vertė – 1 663 962,87 Eur. Šiuo sprendimu buvo nustatyta, kad padidinus bendrovės įstatinį kapitalą, savivaldybei nuosavybės teise turi priklausyti ne mažiau kaip 51 proc. visų bendrovės akcijų. Paskelbus apie investuotojo atranką buvo gautas tik UAB Tilžės turgus pasiūlymas, vyko derybos, tačiau jos buvo nutrauktos nepavykus suderinti esminių akcininkų sutarties sąlygų. Tad galiausiai praėjusios kadencijos valdžia nusprendė reorganizuoti bendrovę Senasis turgus ją prijungiant prie Naujojo turgaus.

Paskutinį kartą rimtesni pokyčiai minėtoje halėje vyko 2020-ųjų rudenį, kai V. Karmanovas pradėjo laikinai vadovauti tuometinei savivaldybės UAB Senasis turgus, kuri vėliau buvo prijungta prie bendrovės Naujasis turgus. Tada halėje buvo išbetonuotos grindys ir išdėtos plytelės, įrengtas LED apšvietimas, nauji praustuvai, nuotekų ir vandens tinklai, nupirktos naujos vitrinos-šaldytuvai, sutvarkyta ventiliacijos sistema, įrengtos stiklinės pertvaros.

2021-ųjų vasarą buvo nugriauta sovietmečiu pastatyta stoginė, po kuria vykdavo prekyba įvairiomis buitinėmis prekėmis.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (14):

Atsakymų į “Miestiečiai abejingai pasitiko Senojo turgaus halės rekonstrukcijos planus”: 14

 1. Pirkėjas parašė:

  Turgus tai visų pirma komercinis – prekybinis objektas. Jis turi uždirbti pinigus . Turgus dabar miręs. Ir fasadai čia nepadės. Pirma reikia suprasti kodėl turgus merdėja, kodėl nesugeba konkuruoti. Kokie pirkėjų poreikiai, kokie prekybininkų poreikiai. Tada keisti procesus, nuomos kainas reklamą. Sumokėti pinigai už rekonstrukcija gali būti tik paskutinis etapas toje grandinėje. Kitaip tai bus gražus ,bet nereikalingas objektas, už kurio išlaikymą mokės miesto gyventojai. Ne nuo architektūros reikia pradėti o nuo gerai veikiančio verslo modelio.

 2. Pirkėjas parašė:

  Turgus tai visų pirma komercinis – prekybinis objektas. Jis turi uždirbti pinigus . Turgus dabar miręs. Ir fasadai čia nepadės. Pirma reikia suprasti kodėl turgus merdėja, kodėl nesugeba konkuruoti. Kokie pirkėjų poreikiai, kokie prekybininkų poreikiai. Tada keisti procesus, nuomos kainas reklamą. Sumokėti pinigai už rekonstrukcija gali būti tik paskutinis etapas toje grandinėje. Kitaip tai bus gražus ,bet nereikalingas objektas.

  • Gghv parašė:

   Teisingai ,toks jausmas jog jie tik grožio siekia ,bet nepelno , kalbama vien apie apipavidalinima . Kas iš tu gražiu sienu ir gražiu plyteliu ,jei visas sienamiestis merdi ,pilna kaviniu ,kurios atsigauna tik vasara . Bus investuotas daugiau nei milijonas,kuris nežine po kiek metu atsipirks ,su tokiu projektu ir mūsų merdinčia klaipeda , tai gal po 50 metu.

 3. Absurdas, ir tiek parašė:

  Atvykstu į turgų anksti ryte, apsiperku pačiais šviežiausiais produktais, vasarą daržovėmis, gėlismi ir, namo… O čia staliukai prie halės? Kam?Ar tie architektai turi bent menkiausią supratimą, kas YRA turgus, ką jame veikia , pirkėjai, šeimininkės? Sukiš milijonus ir patys džiaugsisi ūkininkus, sodininkus išbaidę ir vieną kavos puodelį per valandą plempiantys.

 4. Viola da Gamba parašė:

  Išorė visai graži. Vidus – tikėkimės, kad vidus bus irgi tvarkingas, jaukus. Man asmeniškai labai patiko Valensijos (Ispanija) turgus Mercado Central, puikus, istorinis, viduje šiuolaikiškas arba Benedikto turgus Vilniuje – tiesiog puikus. Jei panašus bus Klaipėdoje – valiooooooooo!

  • Hasts parašė:

   Labai gražu! O, miestiečiai abejingai reagavo, o, kur kokia informacija, kad miestiečiai reaguotų ir kur paviešinta, kad, tai reiktų atlikti miestiečiams?

 5. Marijus parašė:

  Klaipėdos gyventojams jau pabodo tas amžinas pinigų „įsisavinimo” ir „erdvių įveiklinimo” vajus… Todėl ir nebereaguoja.

 6. Mantas parašė:

  Jau 20 metu girdziu tas pastabas „zluges variantas”, nieko nesugebejo”, „apgailetina” ir t.t..
  Arba apie miesteieciu pastabas ir pageidavimus. Su tokiais nuomoniu reiskejais dar 50 metu naujinsime si turgu.
  Neveltui protingi zmones uzsieme ir kazkur kitur rasineja, o ziopliai ir sutraukos visada cia smirdes ir ras ka blogo parasyti.
  Projektas normalus ir simpatiskas, kazka daugiau ispusti cia kazin ar iseitu.
  Svarbiausia kazkas juda i prieki ir yra inercija, sveikintina,
  Neabejoju, atnaujinus pastata, aplinkiniai namai pagal projekta irgi greitai prades digti. Nereikia tiketis visko greitai, bet jei iseis visa sita kas paveiksliuke atvaizduota realizuoti nors per 10 metu – butu labai saunu ir teigiama.
  Darykite, neklausykyte tu Grazuliu ir Sustausku 🙂

 7. Vėtra parašė:

  o kas kada atsižvelgė į miestiečių pastabas ar pageidavimus ?

 8. T parašė:

  Apgailėtinas variantas,net normalių lauko terasų nesugebėjo suprojektuot, žlugęs variantas, kaip ir vieta.

  • Pirkėjas parašė:

   Turgus tai visų pirma komercinis – prekybinis objektas. Jis uždirbti pinigus . Turgus dabar miręs. Ir fasadai čia nepadės. Pirma reikia suprasti kodėl turgus merdėja, kodėl nesugeba konkuruoti. Kokie pirkėjų poreikiai, kokie prekybininkų poreikiai. Data keisti procesus, nuomos kainas reklama. Sumokėti pinigai už rekonstrukcija gali būti tik paskutinis etapas toje grandinėje. Kitaip tai bus gražus bet nereikalingas objektas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

Toliau projektuoja Sendvario atgimimą

Buvusį Sendvario dvaro kompleksą valdantys verslininkai toliau projektuoja jo atgimimą ir plėtrą. 2022-ųjų lapkritį buvo pristatyti bendrovės „Augama” užsakymu UAB ...
2024-05-29
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Turgaus aikštės rekonstrukcijos projektas – vis dar gimdytojų įsčiose 

Dar 2017-aisiais Klaipėdos savivaldybės inicijuotas Turgaus aikštės atnaujinimo projektas iki šiol neišlipo iš popierinės stadijos.   Jau daugiau nei ketverius ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Pristatoma Senojo turgaus atnaujinimo vizija

„Pagrindinėje salėje formuojami prekybiniai stalai su stogeliais ir atitvarais imituojant senojo Klaipėdos miesto gatveles”, – tokią viziją dėl uostamiesčio Senojo ...
2024-03-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This