Pajamas dar turi deklaruoti 190 tūkst. smulkiųjų verslininkų

Konsultacijos
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-10

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad beveik pusė gyventojų, praėjusiais metais vykdžiusių individualią veiklą (IDV), jau pateikė savo pajamų mokesčio deklaracijas. Vis dar liko daugiau nei 190 tūkst. smulkiųjų verslininkų, kuriems reikia atlikti šią pareigą iki gegužės 2 d.

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

„Pateikti pajamų mokesčio deklaracijas turi visi savarankiškai veiklą vykdę gyventojai, netgi tais atvejais, kai pajamų negavo. Tokiu atveju į pajamų eilutę įrašomas „0“. Deklaracijas savarankiškai dirbę gyventojai užpildo pagal apskaitos žurnalą, tačiau, jei gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, tai visi įrašai sukeliami automatiškai į deklaravimo vedlį“, — pranešime cituojamas VMI vadovės pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

Pasak jo, pernai individualią veiklą iš viso vykdė apie 350 tūkst. gyventojų.

Pažymima, kad gyventojams svarbu atidžiai užpildyti papildomą informaciją: koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo pripažinimo būdą pasirinko gyventojas, t. y. ar iš pajamų atimti faktiškai patirtas išlaidas, kurias reikia pagrįsti dokumentais, ar be papildomų dokumentų taikyti 30 proc. atskaitymo būdą nuo visų gautų pajamų. PSDĮ ir VSDĮ apskaičiuojamos automatiškai.

VMI primena, kad gyventojai, vykdantys individualią veiklą ir esantys PVM mokėtojais arba savo individualiai veiklai priskiria ir joje naudoja ilgalaikį turtą, privalo rinktis kaupimo apskaitos principą ir jie to pakeisti negali. Šį principą gali pasirinkti ir kiti individualios veiklos vykdytojai, tačiau svarbu žinoti, kad gyventojai, pradėję taikyti kaupimo apskaitos principą, jį taiko iki veiklos vykdymo pabaigos, t. y. jie negali jo pakeisti.

VMI kviečia gyventojus sudalyvauti nuotoliniuose praktiniuose seminaruose pajamų deklaravimo temomis, kurių metu jos specialistas gyventojams žingsnis po žingsnio padeda pildyti savo pajamų mokesčio deklaraciją. Artimiausias nuotolinis seminaras vykdžiusiems individualią veiklą vyks balandžio 18 d., į jį užsiregistruoti galima čia.

Taip pat primenama, kad gyventojai, kurie patiria finansinių sunkumų, gali kreiptis į VMI dėl mokestinės nepriemokos mokėjimo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS). Kai susiduriama su sunkumais dėl gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumokėjimo pateikus pajamų mokesčio deklaraciją, kreiptis į VMI dėl MPS galima ne anksčiau nei balandžio 12 d., t. y. likus ne daugiau kaip 20 dienų iki mokėjimo termino. Prašymą bei dokumentus dėl MPS patogiausia pateikti per Mano VMI, taip pat galima ir elektroniniu ar klasikiniu paštu bei tiesiogiai atvykus į aptarnavimo padalinį. Pasikonsultuoti mokesčių klausimais galima telefonu +370 5 260 5060. Atvykimui į VMI aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

Vienas turtingiausių šalies verslininkų ir jo žmona ginčija milijoninę mokesčių sąskaitą       

15-uoju pagal turtingumą šalies verslininku tituluojamas Sigitas Paulauskas, valdantis ir kelias stambias Klaipėdos regione veikiančias įmones, kartu su žmona Rūta ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Regionas

VMI pajūryje ir patars, ir edukuos  

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nuo ketvirtadienio darbą pajūrio kurortuose pradeda jos darbuotojai, klientus pasieksiantys dviračiais bei lankytojų lauksiantys ...
2024-07-04
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Darbostogos iš pajūrio: pliusai ir minusai

Darbostogos užsienyje ar tik nuotolinis darbas iš namų – per koronaviruso pandemiją įsitvirtinę modeliai niekur nedingo, nors tuo ne visada ...
2024-06-12
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This