Auksiniu scenos kryžiumi įvertintas spektaklis – ir festivalyje „Theatrium“

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-12

Garso ir judesio spektaklio „Out of the Box“ kūrybinė komanda keliauja po Lietuvą. Balandžio-gegužės mėnesiais jos laukia ir susitikimai su Priekulės bei Klaipėdos žiūrovais.

Kristijono Lučinsko nuotr.

Kai Tarptautinę teatro dieną Klaipėdos dramos teatre už ryškiausius 2023 metų scenos meno darbus buvo įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“ – aukščiausi Lietuvos teatro apdovanojimai profesionalaus scenos meno kūrėjams, už garso koncepciją Muzikos kategorijoje buvo apdovanotas „Out of the Box“ idėjos autorius ir kompozitorius Donatas Bielkauskas.

Atsiimdamas apdovanojimą ir dėkodamas artimiausiam bendražygiui Kristijonui Lučinskui bei kūrybinei komandai, D. Bielkauskas teigė, kad šis apdovanojimas ypatingos vertės, nes vainikuoja jo kūrybos trisdešimtmetį, todėl labai lauktas ir tikėtasis.

Daugiau nei dešimtmetį brandinta idėja sukurti ypatingus garso instrumentus iš elementarių, buityje naudojamų detalių bei objektų ir jų dėka groti gyvai improvizuojant, tapo spektaklio „Out of the Box“ pagrindu. Paties autoriaus pagamintais instrumentais kuriamas gyvas garsas virto atspirties tašku teatrinėje scenoje gimstančiam judesiui.

Spektakliui kurti susibūrė interdisciplininė komanda. Idėjos autoriai – spektaklio dramaturgė Goda Giedraitytė ir instrumentalistas bei garso koncepcijos autorius D. Bielkauskas naratyvinei linijai atskleisti pakvietė labai savitus ir skirtingą amžiaus tarpsnį reprezentuojančius scenos menininkus – šokėją, gatvės šokio atlikėją Marių Eidrigevičių ir mimą Aleksą Mažoną. Šviesų dizainas patikėtas Stasiui Jamantui, o visą idėjų kratinį paversti sceniniu kūriniu pasiryžo režisierė Karina Novikova.

Scenoje pasirodo 3 skirtingo profesinio išsilavinimo ir gyvenimiškos patirties atlikėjai, reprezentuojantys žmogaus jaunystę, brandą ir senatvę. 50 min. trukmės spektaklyje visi trys atlikėjai savaip sprendžia santykį su dėže, aiškindamiesi, ar ji yra apribojimas ar atradimas. Kol galiausiai šį klausimą perduoda į žiūrovų rankas.

Spektaklis balandžio 19 d. atvyksta į Priekulės meno ir kultūros centrą. Gegužės 16 d. jis dalyvaus Tarptautiniame teatro festivalyje „Theatrium“ Klaipėdoje.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Tarptautinė „TheATRIUM“ festivalio programos dalis prasideda spektakliu iš Italijos

Nepilnos savaitės pauzė leis šiais metais itin aktyviai tarptautinį teatro festivalį Klaipėdoje „TheATRIUM“ lankantiems žiūrovams atsikvėpti prieš neriant į tarptautinę ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Kultūra

„TheATRIUM“ veiks į Kuršių neriją nukelianti „Regykla“ 

Prieš ketverius metus Nidos meno kolonijoje į tyrimų ir rezidencijų programą „Neringos miško architektūra“ įsijungęs radijo žurnalistas ir garso menininkas ...
2024-05-15
Skaityti daugiau

Kultūra

„TheATRIUM“ Lietuvos teatro vitrinoje - spektaklių įvairovė

Gegužės 15–19 dienomis Klaipėdos dramos teatre bus parodyta 10 spektaklių. Kartą per metus vykstantis intensyvus teatrinis maratonas – svarbi tarptautinio teatro festivalio „TheATRIUM“ ...
2024-05-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This