Leido iškirsti 45 medžius (18)

Aplinkosauga, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-04-12

„Želdiniai trukdys saulės elektrinės modulių pastatymui, taip pat mes šešėlį saulės elektrinės moduliams, kas ženkliai sumažins elektros gamybos pajėgumus, – rašoma Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos posėdžio, vykusio kovo 19 d., protokole. – Leisti kirsti 30 klevų, 7 kaštonus, 2 liepas, 5 beržus ir 1 maumedį po statybą leidžiančio dokumento gavimo prie pastato Vilniaus pl. 16“.

„Philip Morris Lietuva” vardan saulės elktrinių aukos medžius. Martyno Vainoriaus nuotr.

Posėdžio metu pasiteiravus, ar nebuvo sprendžiamas klausimas dėl šių modulių statymo ant gamyklos stogo, buvo paaiškinta, kad toks vertinimas atliktas, bet jo metu nustatyta, jog stogo konstrukcija yra per silpna tokių įrenginių statymui, todėl reikėtų iš esmės perstatyti visą gamyklos pastatą.

Be to, minėtame protokole rašoma, jog Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, atsižvelgiant į Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo posėdžio metu pristatytą projektą, „siūlo išduoti leidimus visų saugotinų želdinių šalinimui”.

Posėdį vedusi Jurgita Eglinskė, savivaldybės administracijos Urbanistikos ir architektūros skyriaus kraštovaizdžio architektė, komisijos pirmininkės pavaduotoja, nurodė, kad UAB „Philip Morris Lietuva” fabriko žemės sklypo Vilniaus pl. 16 detaliojo plano aiškinamajame rašte nurodyta, kad „plečiant sklypo užstatymą sveiki medžiai turi būti perkelti arčiau Jakų žiedinės sankryžos arba į sklypo pietinėje dalyje suformuotą apsauginių želdinių zoną“.

„Rengiant pastatų techninius ir teritorijų tvarkymo projektus, turi būti numatyta konkreti vieta vertingų želdinių perkėlimui”, – rašoma šiame dokumente.

Sprendimui, kuriuo leidžiama kirsti 45 medžius, vienbalsiai pritarė visi 7 posėdyje dalyvavę Želdynų komisijos nariai. Iš viso sklype auga 72 medžiai, tad tie, kurių nenumatyta kirsti, turėtų būti persodinti į kitą vietą. Tačiau tuo pačiu Želdynų komisijos išvadose yra numatyta galimybė to ir nedaryti: „Nesant galimybės persodinti saugotinus želdinius, numatyti naujų želdinių sodinimą”.

Kovo 28 d. posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, reaguodama į kilusį skandalą dėl medžių kirtimo Kristijono Donelaičio aikštėje nusprendė, kad Želdynų komisijai turi vadovauti vicemeras, kuruojantis aplinkosaugos sritį (šiuo metu tai yra Lina Šukytė-Korsakė). Taip pat numatyta, kad apie komisijos priimtus sprendimus nedelsiant turi būti informuojamas meras, kuris esą anksčiau apie medžių kirtimą nieko nežinojo.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (18):

Atsakymų į “Leido iškirsti 45 medžius”: 18

 1. Simutis parašė:

  Ieškot problemų lygioj vietoj…
  LEZ yra pramoninė zona ne miesto parkas atsipeikėkit ir susiraskit darbą nesąmonių nerašinėję….

  • Ąžuolas parašė:

   Komentatoriams kad tik paloti į orą: nei jie tame LEZ’e gyvena, nei ten dirba. Žodis „medis” jiems kaip buliui raudonas skuduras

 2. parašė:

  Medžiai gražu, bet pramoninė teritorija yra pramoninė, o ne miškas. Koks dar atsodinimas, kur Lietuvoje iškertama tūkstančiai hektarų, tie atsodinti keli medžiai nelabai ką pakeis

 3. Vardas parašė:

  Visko buna,reikia tai reikia !? Manau,leidime kirsti medi,butinas nurodymas KUR ir KIEK medziu (at) pasodinti(1=5/10) naujai atsodinamu !?
  Gal kas zinot,kur,g.(eur.) myletojai, numate medziu (miesto plauciu) augimo-sodinimo vietas Klaipedos mieste !?(ar ,”bauda”, i ju kasa,medziai palauks ???).

 4. Dov. parašė:

  Biologijos mokslų prof. Berlyne, augmenijos forumo direktorius, kurio laboratorijose moks.tyrimais įrodyta didžiulė medžių nauda miestams, kai jo paklausė:” Kiek medžių turi augti mieste?, atsakė : KAIP GALIMA DAUGIAU. O pas mus stengiamasi kaip galima mažiau. Nes…mankurtai to nori?

 5. Užmirštuoliams parašė:

  Ar beprisimenate kas nors kiek milijonų šita uab nesumokėjo Lietuvos įmonėms už statybas?

  • Marijus parašė:

   Nu nieko naujo – jeigu jau seimūnas negali išgyventi iš savo algos – taip p. Matulas pareiškė, tai ko norėti iš vargetų „aplinkosaugininkų”?.. Taibir dirba tiems, kas moka. Tiesiogiai….

 6. N.A parašė:

  Ponas Šulcas turbūt nerašys apie Gentvilu anūko iškirstą senelio girią?

 7. Ne lyberalas parašė:

  Kur rasti persodintus ar naujai pasodintus 45 medzius??

 8. talk parašė:

  Na, viskas, uždusime dabar… :)))

 9. rubikonas parašė:

  klaipedoje gali kad ir branduolines atliekas laidot viskam gausi leidimą, aplinkosauga žemiau plintuso, stambus verslas first visą kitą tuščia vieta.

  • Saulės elektrinė parašė:

   ir yr aplinkosauga.Kartais, prieš rodant savo išmintį, verta pagalvoti.

  • Močiutė parašė:

   Tokios įmonės gali sumokėti ir už suaugusių augalų perkėlimą kiton vieton, tiek technikos ir galimybių šiuo metu pasiekiama…lengviausias būdas kirsti…

  • to Mociutei parašė:

   Jus teisi, ar persodinti misija neimanoma? – nemanau kad ten auga simtameciai medziai, kuriu negalima butu persodinti, taip kazkiek butu sutaupoma perkant naujus medzius ir juos sodinant.

  • rubikonui parašė:

   Tiesiog į dešimtuką, nebėr ką ir bepridurt!

  • Xxxx parašė:

   Pasakysiu taip gavo Biržos Lohai benzapjuklus niekada nelaike rankose pjauna bele kad pjauna neziuri. nutokie Lohai kaimo jepiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

„Philip Morris Lietuva“ - tarp mažiausiai taršių įmonių

Pasaulinė tabako bendrovė „Philip Morris International“, kurios fabrikas veikia ir Klaipėdoje, pateko į pirmąją vietą tarptautinio žurnalo „Forbes“ 2024 metų ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Senosiose Smeltės kapinėse iškirs 56 saugotinus medžius

Šiuo metu yra rengiamas Smeltės senųjų kapinių sutvarkymo projektas. Juo siekiama ne tik nutiesti takus, įrengti apšvietimą, bet ir sutvarkyti ...
2024-06-02
Skaityti daugiau

Regionas

Kretingoje pasodinta beveik 800 medžių ir krūmų 

Kretinga pratęsė pernai užgimusią tradiciją ir pakvietė miestiečius 771-ojo miesto gimtadienio proga pasodinti 771 naują medį ir žydintį krūmą. „Džiaugiuosi, ...
2024-05-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This